Chłodzenie CPU SILENTIUM PC Fera 5

SilentiumPC
Wymiary (WxSxG) [mm]
155 x 127 x 77
Rodzaj chłodzenia
Powietrzem
Przeznaczenie
Procesor
Podświetlenie
Nie
Opis i dane

Opis i dane

Fera 5 to nowy układ chłodzenia procesora SilentiumPC, w którym zastosowano technologię Synergy Cooling. Wyróżniki to między innymi: zupełnie nowy, asymetryczny radiator z gęsto upakowanymi finami, zoptymalizowana podstawa z czterema rurkami cieplnymi, a także wentylator Fluctus 120 PWM z nowym łożyskiem i wysoką kulturą działania. Oprócz jednowentylatorowej Fery 5, oferowana jest również Fera 5 Dual Fan z 2 × Fluctus 120 PWM. Coolery z serii Fera 5 objęte są 6-letnią gwarancją producenta. Fera 5 oraz Fera 5 Dual Fan to pierwsi reprezentanci nowej generacji systemów chłodzenia SilentiumPC, które wyposażone zostały w wydajne i bardzo ciche wentylatory Fluctus 120 PWM. Podstawą obydwu coolerów jest gęsto upakowany, aluminiowy i asymetryczny radiator wsparty na czterech miedzianych rurkach cieplnych, które bezpośrednio stykają się z procesorem („direct touch”). Zapewnia to szybki odbiór energii cieplnej i transfer do właściwego radiatora, który składa się z 56 finów ze specjalnie wyprofilowanymi krawędziami natarcia. Całość tworzy swoisty tunel dla tłoczonego powietrza. Radiator Fery 5 jest asymetryczny, a to oznacza że został on zoptymalizowany pod kątem jednokierunkowego przepływu powietrza. Dla użytkownika przekłada się to niższą temperaturę procesora, a także wyższą kulturę działania (niższe ciśnienie akustyczne). Dzięki niewielkim wymiarom, Fera 5 nie nachodzi na moduły pamięci operacyjnej (RAM), które mogą być dowolnie wysokie.

Dane techniczne

Liczba wentylatorów 1
Wymiary (WxSxG) [mm] 155 x 127 x 77
Średnica wentylatora [mm] 120
Regulator obrotów Tak
Rodzaj łożysk FDB
Podświetlenie Nie
Typ gniazda procesora LGA 1150, LGA 1155, LGA 1156, LGA 1200, LGA 1366, LGA 2011, LGA 2011-3, LGA 2066, LGA 775, Socket 1151, Socket AM2+, Socket AM3+, Socket AM4, Socket FM1, Socket FM2+
Żywotność [h] 100000
Wysokość [mm] 155
Szerokość [mm] 127
Głębokość [mm] 77
Typ podłączenia 4 pin
Rodzaj chłodzenia Powietrzem
Maksymalna prędkość obrotowa [obr/min] 1800
Wyposażenie Pasta termoprzewodząca, Zestaw montażowy
Załączona dokumentacja Instrukcja obsługi, Karta gwarancyjna
Gwarancja 6 lat
Przeznaczenie Procesor
Nazwa producenta/importera SilentiumPC
Znak zgodności
Opinie

Opinie

Szymon
kupił/aChłodzenie CPU SILENTIUM PC Fera 5
Chłodzenie mogę jak najbardziej polecić, jest bardzo łatwe w montażu, oraz co ważne ciche. Temperatura w najbardziej wymagających grach nie wzrasta powyżej 60 stopni Celsjusza.

Ocena

Fantastyczna
Alan
kupił/aChłodzenie CPU SILENTIUM PC Fera 5
Super chłodzenie, mam 6 stopni mniej niż na Fortis'ie 3, który jest większy, cięższy. Same plusy, jedyny minus jaki można się doczepić w przyszłości to jak wentylator padnie co jest raczej znikome lub nawet niemożliwe. To trzeba zobaczyć żeby uwierzyć, coś niesamowitego.

Ocena

Fantastyczna
Maksymilian
kupił/aChłodzenie CPU SILENTIUM PC Fera 5
Polecam, dobre chłodzenie, łatwy montaż.

Ocena

Fantastyczna
Raty

Raty

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert

119,00