Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4

Kod: 506774
Porównaj
Obsługiwane procesory: Intel Celeron, Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium
Format: ATX
Gniazdo procesora: Socket 1700
Chipset: Intel Z790
Maksymalna wielkość pamięci: 128 GB
Rodzaj pamięci: DDR 4
Liczba banków pamięci: 4 x DIMM
Łączność bezprzewodowa: Nie
Podświetlenie: Nie
Zobacz opis produktu
Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4
Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4
891 53
44,57 zł x 20 rat 0%

i do września nie płacisz

Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie w sobotę

i do września nie płacisz

Opis produktu

Obiekt pożądań każdego miłośnika komputerów

Płyta główna dająca olbrzymie pole do manewru

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 to sprzęt, który nie zawiedzie żadnego miłośnika składania szybkich i wyspecjalizowanych komputerów. Urządzenie zapewnia dostęp do szybkich złącz, solidnego pakietu pamięci RAM, a także wydajnego chłodzenia.

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 - Płyta główna

Jeszcze szybciej i w każdych warunkach

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 posiada to, co gracze kochają najbardziej: zdolność do obsługi procesorów 12. i 13. generacji. Dzięki implementacji Socket LGA 1700 urządzenie można połączyć z procesorami Intel Core, uzyskując jeszcze więcej dostępnej mocy obliczeniowej. Z kolei dzięki architekturze ATX płyta wyróżnia się odpowiednio rozplanowaną konstrukcją, która zapewnia optymalne warunki pracy, wydajności, ale też chłodzenia.

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 - Socket LGA 1700

Optymalna i szybka łączność

Urządzenie posiada zintegrowane złącze PCIe 5.0 x16, które można wykorzystać do podpięcia ultraszybkich kart graficznych. Przepustowość tego złącza wynosi aż 128 Gbps, co oznacza płynny transfer danych w każdych warunkach. Z kolei złącza M.2 w standardzie PCIe 4.0 x4 mogą być wykorzystane do podłączenia szybkich nośników danych SSD NVMe. Duża przepustowość tych złącz (64 Gbps) pozwala znacząco skrócić czas dostępu do pakietu plików zapisanych na nośniku. Odtąd przesyłanie i przetwarzanie plików będzie odbywać się jeszcze szybciej.

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 - PCIe

Stabilna praca mimo obciążenia

Urządzenie wyposażono w stabilny układ zasilania, który składa się z 16+1 faz. Dzięki tym rozwiązaniom praca układu będzie zawsze stabilna i to nawet wtedy, gdy generowane przezeń zapotrzebowanie na energię będzie bardzo duże. Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 posiada też specjalne, zainstalowane oprogramowanie, które pozwala sterować każdym aspektem pracy płyty. Oznacza to, że użytkownik ma dostęp do wszystkich najważniejszych parametrów komponentu.

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 - zasilanie

Dopracowany system chłodzenia

Komponent został zaprojektowany z myślą o tym, aby jak najefektywniej odprowadzać nadmiar ciepła. Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 posiada w tym celu specjalne, masywne radiatory, które (dzięki zwiększonej powierzchni wymiany cieplnej) mogą efektywnie odprowadzać nadmiar energii. Warto też dodać, że urządzenie posiada dodatkowy radiator, który jest umieszczony nad jednym ze slotów M.2. Dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć zjawiska przegrzania nośników pamięci.

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 - system chłodzenia

Dodatkowe złącza dla wentylatorów

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 posiada specjalny system zarządzania współdziałaniem systemu aktywnego i pasywnego odprowadzania ciepła. W komponencie znalazło się miejsce dla zestawu złącz, za pomocą których interfejs płyty zarządza współdziałaniem radiatorów i wentylatorów. Warto również dodać, że dostęp do tych ustawień ma również sam użytkownik, który może dzięki nim podkręcać komputer wedle własnego uznania.

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 - odprowadzanie ciepła

Doskonała jakość dźwięku

Urządzenie zapewnia odbiorcom bardzo dobrą jakość dźwięku. Jest to możliwe m.in. dzięki wbudowanemu 8-kanałowemu kodekowi Realtek, który przetwarza dźwięk z najwyższą, dostępną jakością. Efekt ten uzyskano m.in. dzięki zastosowaniu specjalnych kondensatorów audio klasy premium, które skutecznie eliminują wszystkie potencjalne zakłócenia. Warto przy okazji podkreślić, że sekcja audio płyty głównej została dodatkowo odizolowana od reszty płyty, co pozwoliło uniknąć charakterystycznych zakłóceń podczas odtwarzania dźwięku.

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 - Realtek

Szybka łączność z Internetem

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 umożliwia użytkownikowi uzyskanie sprawnego i szybkiego połączenia sieciowego. Jak to możliwe? Sprzęt ten wyposażono w port LAN, którego pracę nadzoruje kontroler Realtek. Dzięki temu udało się uzyskać na interfejsie bardzo szybką przepustowość danych, która wynosi aż 2.5 GHz. To oznacza, że użytkownik płyty może jeszcze szybciej ładować internetowe multimedia i w razie potrzeby efektywniej streamować obraz z własnego komputera. Urządzenie obsługuje też standard WiFi 6, który transmituje dane w pasmie 6 GHz.

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4 - LAN

Co w zestawie?

W zestawie z płytą główną GIGABYTE Z790 D DDR4 znajdziesz 2x kabel SATA, elementy montażowe oraz instrukcję obsługi w języku polskim z warunkami gwarancji.


Dane techniczne

Dane podstawowe

Obsługiwane procesory: Intel Celeron, Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium
Gniazdo procesora: Socket 1700
Format: ATX
Chipset: Intel Z790
Maksymalna wielkość pamięci: 128 GB
Rodzaj pamięci: DDR 4
Liczba banków pamięci: 4 x DIMM

Dodaj przydatne akcesoria

Opinie

Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu.

Ubezpieczenie Gwarancja Plus

Raty i Leasing

Dodaj przydatne usługi

Dodaj do zakupów usługi, które ułatwią Ci życie! Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.

Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4
Płyta główna GIGABYTE Z790 D DDR4
891 53
44,57 zł x 20 rat 0%

i do września nie płacisz

Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie w sobotę

i do września nie płacisz

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756

Łącznie 891,53 zł
891 53