Ogniskowa obiektywu [mm]

Ogniskowa obiektywu [mm]
Ogniskowa (odległość ogniskowa) - wyrażana w milimetrach jest parametrem decydującym o kącie widzenia obiektywu. Ogniskowa w klasycznym aparacie fotograficznym dobrana jest tak, że w przybliżeniu jest równa przekątnej klatki rejestrowanego obrazu. Odległość ogniskowa danego układu optycznego określa jego powiększenie. Odwrotnością ogniskowej jest zdolność skupiająca układu optycznego. Im większa ogniskowa, tym kąt widzenia jest mniejszy. W przypadku matrycy natomiast, im większa jest jej przekątna, tym kąt widzenia jest również większy.


Typy obiektywów


Obiektywy standardowe - W których kąt widzenia takiego obiektywu jest zbliżony do kąta widzenia ludzkiego oka. Długość ogniskowej jest zbliżona do przekątnej matrycy lub błony rejestrującej obraz.

Obiektywy szerokokątne - W których kąt widzenia jest większy od kąta widzenia ludzkiego oka, długość ogniskowej jest znacząco mniejsza od przekątnej matrycy lub błony.

Obiektywy wąskokątne - W których kąt widzenia jest mniejszy od kąta widzenia ludzkiego oka. Pozwala na fotografowanie dużych przedmiotów z małych odległości.

Rekomendacje Klientów

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756