Poradniki Eksperta

Trymer do nosa – ranking [TOP10]

 2023-05-23 

Trymer do nosa i uszu umożliwia bezpieczne usunięcie zbędnego owłosienia w tych miejscach. Z tym urządzeniem czynność ta jest bezpieczna i bezbolesna. Ten niewielki sprzęt precyzyjnie usunie krnąbrne włoski, a dzięki zastosowanym technologiom jest funkcjonalny i wygodny. Decydując się na zakup trymera do nosa, warto zwrócić uwagę na jego podstawowe parametry, przydatne funkcje i dodatkowe wyposażenie. Istotny jest też sposób obsługi urządzenia. Zatem, jaki wybrać trymer do nosa? Ranking podpowie Ci, co warto wziąć pod uwagę wybierając ten praktyczny sprzęt.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Działanie i zastosowanie trymera do nosa

Włosy w nosie pełnią ważną funkcję, gdyż chronią nasz układ oddechowy przed przedostawaniem się pyłków i innych zanieczyszczeń. Niestety zbyt długie zaczynają przeszkadzać i wyglądają nieestetycznie. Warto więc od czasu do czasu je skrócić. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest trymer do nosa. Ranking zwraca uwagę na to, że jest to niezwykle precyzyjne urządzenie, o niewielkich rozmiarach i wydłużonym kształcie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji w prosty sposób dociera do tych trudno dostępnych miejsc.


W wersji podstawowej trymery wyposażone są w obrotową końcówkę z nożykami. Po włożeniu jej do nozdrzy delikatne ruchy urządzeniem powodują skuteczne i sprawne przycięcie zbyt długich włosów. Istotne jest to, że trymer nie wyrywa włosów, a jedynie je skraca. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny i nie podrażnia śluzówki nosa.

Trymer do nosa – ranking urządzeń z różnym zasilaniem

Wśród różnych modeli trymerów można wyróżnić te, które zasilane są bateryjnie, akumulatorowo oraz akumulatorowo – sieciowo. Pierwszy rodzaj urządzeń zasilany jest zazwyczaj bateriami AA, które często dołączone są do zestawu. Modele te są lekkie i wygodne podczas użytkowania. Nie wymagają dostępu do gniazdka ani ładowania. Po wyczerpaniu baterii należy je wymienić, by sprzęt był gotowy do użycia.


Innym rodzajem zasilania są akumulatorki, które wymagają ładowania. Czas ładowania akumulatora może wynosić na przykład 60, 90 czy 240 minut. Urządzenia te nie mogą pracować bez przerwy. Wiele modeli trymerów zostało jednak wyposażonych w wydajne akumulatory, które gwarantują prace urządzenia przez na przykład 90, 120, 180 czy nawet 240 minut. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość szybkiego podładowania urządzenia (na przykład 5 minut), by móc wykonać jedno przycięcie. Te dwa rodzaje urządzeń bezprzewodowych są bardzo wygodne podczas użytkowania, gdyż kabel w żaden sposób nie ogranicza Twoich ruchów.


Rewelacyjnym rozwiązaniem są również trymery zasilane akumulatorowo – sieciowo. Modeli tych można używać zarówno w domu, jak i w podróży. To niezwykle uniwersalna opcja, gdyż w zależności od potrzeb można wybrać sposób zasilania urządzenia.

Wysokiej jakości ostrze to podstawa

Dobrej jakości trymer wyposażony jest w ostrza wykonane z trwałych materiałów. Mogą to być ostrza na przykład tytanowe lub ze stali nierdzewnej. Wyróżniają się one przede wszystkim odpornością na korozję i niezawodnością. Niektóre modele tych urządzeń posiadają dwustronne ostrza tnące. Polecane są zwłaszcza do wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry. Innowacyjnym rozwiązaniem są podwójne ostrza, które podczas pracy ocierają się o siebie, jednocześnie ostrząc się. Dzięki temu urządzenie jest bardzo skuteczne, nawet po dłuższym okresie użytkowania.

Wielofunkcyjne urządzenie z dodatkowymi nakładkami

W co dodatkowo może być wyposażony trymer do nosa? Ranking zwraca uwagę, że zaawansowane trymery do nosa wyposażone są w różnego rodzaju nasadki. To wielofunkcyjne urządzenie umożliwia usunięcie nie tylko owłosienia z nosa czy uszu, ale również z brody, brwi czy innych części ciała. Specjalne nakładki mogą być użyte na przykład do przycinania brody i nadawania jej odpowiedniego kształtu. Wśród końcówek można wyróżnić na przykład 30 milimetrową głowicę trymującą, regulowany grzebień do włosów i brody, czy precyzyjny trymer do mikro zarostu. Wielofunkcyjny model może być również wyposażony w końcówki do ciała na przykład trymer do ciała z nasadką ochronną. W urządzeniach tych można również dobierać długość strzyżenia. Trymer może być wyposażony w na przykład 11 czy 14 długości strzyżenia. Przy czym minimalna długość strzyżenia może wynosić minimum 1,5 milimetra, zaś maksymalna 30 milimetrów.

Przydatne i praktyczne rozwiązania

W jakie dodatkowe funkcje może być wyposażony trymer do nosa? Ranking zwraca uwagę na dodatkowe udogodnienia, które może posiadać trymer. Jednym z nich jest niewątpliwie wyświetlacz LED, z którego można odczytać na przykład poziom naładowania baterii. Dzięki temu możesz zadbać o to, by Twoje urządzenie było zawsze gotowe do użytku. Wodoodporne trymery umożliwiają usuwanie włosków podczas brania prysznica. Można więc ich używać zarówno na mokro, jak i na sucho. Jest to istotne zwłaszcza dla osób z wrażliwą skórą.

Dla zwiększenia komfortu podczas używania trymera niektóre z nich zostały wyposażone w specjalną głowicę, która dopasowuje się do kształtu dziurek w nosie. Ponadto dodatkowa lampka LED ułatwia dokładne usunięcie owłosienia. Dzięki delikatnemu podświetleniu wyraźnie widać nawet najbardziej ukryte włoski. Ważny jest również kształt i budowa trymera. Odpowiednia jego konstrukcja, ergonomiczna budowa i odpowiedni uchwyt wpływają na wygodę podczas skracania włosków.


W trymerach przydatna jest także, zwłaszcza podczas podróży funkcja blokady. Uniemożliwia ona przypadkowe włączenie się urządzenia, które mogłoby spowodować rozładowanie akumulatora. Do zestawu może być dołączony pokrowiec lub etui, które ułatwiają przewożenie urządzenia oraz jego odpowiednie przechowywanie.

Czyszczenie oraz konserwacja urządzenia

Bardzo ważne jest systematyczne czyszczenie trymera. Wiele modeli posiada konstrukcję umożliwiającą mycie głowicy pod bieżącą wodą. Ponadto warto również pamiętać o konserwacji urządzenia. Pomocna jest tu dołączona do zestawu szczoteczka oraz oliwa do ostrzy. 


Dla zapewnienia jeszcze większej higieny urządzenie może posiadać antybakteryjną obudowę, która zwalcza gromadzące się bakterie. Dzięki temu trymer będzie idealnie czysty.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756