Poradniki Eksperta

Pralko-suszarka do małej łazienki – dlaczego warto?


Odpowiedź na tytułowe pytanie będzie wyjątkowo prosta: ponieważ jest rozwiązaniem kompaktowym, zajmuje niewiele miejsca i łączy dwa urządzenia w jednym. Pralko-suszarka do małej łazienki niweluje konieczność rozwieszania pranej odzieży na składanej suszarce, a mniej dodatkowych obowiązków do wykonania, to więcej czasu na relaks i przyjemności z bliskimi. Jeśli mieszkasz w niedużym mieszkaniu, pralka i suszarka w małej łazience z pewnością się nie zmieszczą. Warto wtedy postawić na rozwiązanie 2 w 1, które łączy dwie funkcje w jednej bryle. Pralko-suszarki najpierw piorą odzież, a później ją suszą – najnowsze modele przeprowadzą pełen cały cykl, bez konieczności wyjmowania mokrej odzieży nawet w niespełna godzinę!pralko suszarka do małej łazienki


Osobna pralka i suszarka czy rozwiązanie 2 w 1?


To od lat powtarzane pytanie osób, marzących o suszarce w swoim domu. Odpowiedź w tym przypadku nie będzie jednak jednoznaczna. Jeśli znajdziesz miejsce i przestrzeń, aby zainstalować dwa osobne sprzęty, postaw na profesjonalny duet. Daje on zdecydowanie większe możliwości i większą ilość pranej oraz suszonej odzieży. Zakup osobnej pralki i suszarki, wiąże się jednak z wymogami montażowymi (urządzenia możemy zestawić nie tylko obok siebie, ale też na sobie, w tzw. słupku), ale i większą powierzchnią do zaaranżowania. Można też zauważyć, że mała łazienka z pralką i suszarką szybko się nagrzewa, co dla mało ciepłolubnych, może być dużym uniedogodnieniem (zwłaszcza podczas, np. wieczornych kąpieli).


Zestawienie osobnych urządzeń wiąże się też z wyższą ceną, co może być zaporą nie do przejścia, dla wielu rodzin chcących posiadać komfort suszarki w swoim domu. Jeśli więc nie dysponujesz tak sporym budżetem ani przestronną łazienką czy garderobą, zapoznaj się z urządzeniami typu 2 w 1. Pralko-suszarki mimo dwóch funkcji, są przystępne cenowo i dzięki jednej bryle, łatwiej znaleźć dla nich miejsce.Wielkość plusem, pojemność minusem


Na rynku, oprócz standardowych urządzeń (60 cm) dostępne są też modele kompaktowe i slim o głębokości zaledwie 45 cm. Wielkość, co naturalne, wiąże się nierozerwalnie z pojemnością prania i suszenia. Dlatego tak małe sprzęty polecane są do kawalerek i małych mieszkań, np. dla osób samotnych lub rodzin bez dzieci. Kompaktowość wpływająca na pojemność bębna jest równocześnie małym minusem. W praktyce, im mniejszy bęben, tym mniejsza ilość prania. 


Dlatego aby urządzenie poradziło sobie z suszeniem mokrej i ciężkiej bielizny, konieczne jest wyciągnięcie części mokrych rzeczy z bębna. Można to świetnie zobrazować na przykładzie jednego z modeli, który pozwala na pranie 9 kg, a suszenie zaledwie 5 kg. Jeśli jednak zmniejszysz liczbę pranych tkanin, nie musisz wyjmować wtedy odzieży z bębna. Dla rodzin wielodzietnych, proponujemy modele standardowe o głębokości 60 cm i jak największej pojemności bębna.


Funkcjonalność na najwyższym poziomie


Dzisiejsze urządzenia nie odstają techniką od topowych pralek lub suszarek. Oferują programy automatyczne, automatykę wagową i samoczynne dostosowanie parametrów prania i suszenia, a także programy parowe czy funkcje pozwalające na wybór stopnia wysuszenia i wygładzenia tkanin. Klienci bez problemu mogą znaleźć rozwiązania dla alergików lub programy czyszczenia bębna oraz szuflady na detergenty. Pralko-suszarka do małej łazienki może być też efektywna energetycznie i dodatkowo pracować w najlepszej klasie suszenia „A” dzięki rozwiązaniom optymalizującym pobór wody lub energii elektrycznej. Wybierając takie modele, nie musisz się bać o wysokie rachunki za prąd. Zadając sobie pytanie „jaką pralko-suszarkę wybrać?”, z pewnością warto odpowiedzieć: cichą. Dlatego przeglądając oferty producentów, szukaj modeli emitujących jak najcichszy dźwięk podczas prania.


Design, który pokochasz


Stalowe panele sterowania, chromowane pokrętła i detale czy wielkoformatowe panele sterowania sprawiają, że urządzenie nie tylko spełnia doskonale swoją funkcję, ale także może stać się ozdobą pomieszczenia. Pralko-suszarka do małej łazienki powinna więc być ładna. A dzisiejsze sprzęty mają sporo do powiedzenia w tej kwestii. Wielu klientów docenia funkcjonalny design, pasujący do różnych stylów wyposażenia wnętrz – możemy wpuścić urządzenie w moduł meblowy, możemy też je zabudować, wyróżnić w sposób nowoczesny czy dostosować minimalistycznie do szafek łazienkowych.


Szukając odpowiedniego sprzętu postaw też, m.in. na sygnały świetlne lub dźwiękowe, które poinformują domownika (np. podświetlając bęben lub pokrętło) o zakończonym cyklu prania i suszenia. Wybierając pralko-suszarkę do małego pomieszczenia, pamiętaj też o dostosowaniu jej koloru do stylu wnętrza – na rynku bowiem oprócz modeli białych, znajdziesz także eleganckie sprzęty czarne, szare, matowe, stalowe, ale i czerwone czy niebieskie.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert