Poradniki Eksperta

Mikroskop dla dzieci – ranking [TOP10]

  2024-05-15


Gdy Twoje dziecko zaczyna przejawiać zainteresowania naukowe, możesz pomóc mu w ich realizacji. Na początek wystarczy wyposażyć malucha w prosty przyrząd – mikroskop, dzięki któremu będzie mógł poznać tajemnice przyrody. Jeśli nie interesujesz się nauką, wiedza o tym, czego szukać w mikroskopie, może być trudna. Zatem jaki mikroskop dla dzieci? Ranking tych urządzeń powinien Ci pomóc. Przeanalizujemy dziesięć najlepszych mikroskopów dla dzieci w każdym wieku, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twojego małego naukowca. Te mikroskopy to trwałe, niedrogie modele wysokiej jakości, które poszerzą jego horyzonty. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mikroskopów dziecięcych i próba ustalenia, który z nich jest najlepszy, może być frustrująca. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie mikroskopu dla dzieci.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Mikroskop dla dzieci – ich rodzaje

Istnieją dwa rodzaje mikroskopów dla dzieci: mikroskopy stereoskopowe (o małej mocy) i mikroskopy złożone (o dużej mocy).


Mikroskopy stereoskopowe zapewniają powiększenie od 10x do 40x, a dzieci używają mikroskopów stereoskopowych do oglądania skał, owadów, kwiatów – prawie wszystkiego, co mogą wziąć do ręki, aby zobaczyć więcej szczegółów. Dziecięce mikroskopy stereoskopowe są dostępne z pojedynczym powiększeniem (zalecane 20x) lub podwójnym powiększeniem.


Mikroskopy złożone o dużym powiększeniu, są używane do oglądania rzeczy, których nie można zobaczyć gołym okiem, w tym, na przykład bakterii w wodzie stawowej lub komórek krwi. W przypadku mikroskopu złożonego, przed obejrzeniem próbek należy przygotować szkiełko mikroskopowe i szkiełko nakrywkowe lub zakupić gotowe preparaty. Niektóre mikroskopy złożone mają na sobie stolik mechaniczny, który ułatwia manewrowanie szkiełkiem, zwłaszcza podczas oglądania preparatu przy większych powiększeniach. Taki mikroskop może mieć powiększenie 40x, 100x, a nawet 400x.

Mikroskop dla dzieci – ich jakość

Poszukaj mikroskopu ze szklaną optyką. Wiele tanich mikroskopów dziecięcych ma plastikowe soczewki okularu i obiektywu. Mikroskopy, które nie mają szklanej optyki, będą generować obrazy, które są rozmyte, a zatem trudniejsze będzie ustawianie ostrości.


Mikroskopy złożone o dużym powiększeniu są znacznie łatwiejsze w użyciu, gdy mają zarówno zgrubne, jak i precyzyjne pokrętła ogniskowania. Mikroskop wyposażony tylko w zgrubne ogniskowanie, nie będzie miał problemów z ogniskowaniem przy najniższym (40x) powiększeniu. Jednak przy próbie ustawienia ostrości przy powiększeniu 100x, 400x lub większym, trudno będzie ustawić ostrość próbki, jeśli nie ma się precyzyjnej regulacji ostrości. Nie kupuj mikroskopu, który reklamuje powiększenie powyżej 1 000x. Większe powiększenie nie zawsze jest lepsze, a każde powiększenie powyżej 1 000x może powodować, że obrazy nie będą wyraźne i ostre.

Mikroskop dla dzieci – urządzenie cyfrowe

Cyfrowe mikroskopy dla dzieci są dostępne w różnych opcjach. Podstawowy mikroskop cyfrowy po prostu zastąpi okular mikroskopu aparatem cyfrowym. Najprostszy mikroskop cyfrowy umożliwia użytkownikowi oglądanie obrazu na żywo na komputerze oraz przechwytywanie i zapisywanie widzianych obrazów. Bardziej zaawansowanym mikroskopem cyfrowym będzie mikroskop Wi-Fi, który umożliwia użytkownikom oglądanie obrazów na żywo w aplikacji na tablecie lub smartfonie. Wreszcie, cyfrowy mikroskop LCD ma monitor HD, zamontowany bezpośrednio na mikroskopie, dzięki czemu dzieci mogą się gromadzić i wszyscy mogą oglądać obraz na żywo w tym samym czasie.


Zanim kupisz mikroskop dla dzieci, zastanów się, gdzie będzie go używać. Czy znajdzie gdzieś blisko gniazdka? Jeśli tak, prawdopodobnie nie musisz się martwić o opcję bezprzewodową. Jeśli jednak obszar, w którym dzieci mają pracować z mikroskopem nie ma w pobliżu gniazdka, mikroskop bezprzewodowy uchroni dzieci przed potknięciem się lub zrzuceniem go ze stołu przez pociągnięcie za przewód.


Nauka jest przyjemniejsza dzięki zestawowi dla początkujących, zawierającemu złożony mikroskop oferujący powiększenie 100x, 400x i 1 200x. Mikroskop jest wyposażony w monokularową głowicę obserwacyjną, wyposażoną w funkcje LED.

Inny złożony mikroskop dla dzieci, posiada skierowaną do przodu obrotową wieżyczkę lunety i oferuje powiększenie 120x, 240x, 300x, 480x, 600x i 1 200x. Dodatkowe funkcje obejmują współosiowe ogniskowanie zgrubne z mechanizmem ogniskowania zębatkowego oraz trwałą, odporną na plamy metalową ramę. To idealny mikroskop dla młodych naukowców.

Dla malucha i dla jego rączek, idealna będzie kolorowa zabawka edukacyjna. Malec będzie oglądać dowolny obiekt w powiększeniu do 8x, a mikroskop jest wyposażony w dwa bardzo duże okulary, które eliminują konieczność zamykania jednego oka. Mikroskop nie wymaga szkiełek do oglądania skał, liści, gałązek i innych obiektów. 

Jeśli nadal nie wiesz, jaki kupić mikroskop dla dzieci, ranking powinien pomóc. Jeśli masz w rodzinie

 początkującego naukowca lub szukasz zabawek edukacyjnych, które odciągną dzieci od telewizora i komputera, to zakup mikroskopu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Najlepsze mikroskopy dla dzieci pomagają im myśleć inaczej o otaczającym ich świecie i patrzeć na niego zarówno z krytycznej, jak i cudownej perspektywy.

Polecane poradniki Eksperta

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756