Poradniki Eksperta

Rysik do tabletu — jak wybrać najlepszy?

Onieśmiela cię zbyt duży wybór wśród akcesoriów do tabletów? W natłoku opcji czasem trudno się odnaleźć i zdecydować, który z produktów będzie najlepszy dla Twoich potrzeb. Tablet z rysikiem ma sporo zalet. Pomaga osiągnąć większą precyzję w trakcie użytkowania, ułatwia sprawne poruszanie się między programami, a także jest nieoceniony w trakcie pisania i tworzenia bardziej zaawansowanych projektów. Dzięki niemu rzadziej wpiszesz złą komendę i popełnisz mniej błędów, wymagających poprawienia. Regularnie używanie rysika to także bardziej higieniczne rozwiązanie, zwłaszcza wtedy, kiedy tablet jest używany przez większą ilość osób. Tablet z rysikiem to nie tylko wygoda, lecz także stylowe i profesjonalne połączenie. Możesz kupić je od razu w zestawie lub dokupić rysik osobno, aby uzupełnić swoje wyposażenie. Jak działa rysik do tabletu?


Rysik to podłużny przyrząd, zakończony delikatną końcówką, najczęściej gumową, soft touch, ułatwiającą korzystanie z ekranu dotykowego w każdym tablecie, ale także telefonie czy laptopie z ekranem dotykowym. Korzystanie z rysika jest bardzo proste i intuicyjne, równie łatwe, co rysowanie kredką po kartce. W najprostszych modelach rysik pełni funkcję precyzyjnego kursora. 


Dodatkowe funkcje, dostępne w niektórych modelach, wpływają na komfort użytkowania, jakość tworzenia treści i wygodę w trakcie zadań specjalnych. Bluetooth i dodatkowe przyciski pozwalają na używanie zdalnych komend, ale też ułatwiają sterowanie w trakcie prezentacji. Wybierając rysik do tabletu graficznego, zwróć uwagę na kształt jego końcówki i kompatybilność ze znanymi programami i aplikacjami do obróbki grafiki. Nie obawiaj się też testować produkty w salonach przed zakupem, sprawdź, jak pisak leży w Twojej dłoni, czy wygodnie ci się nim operuje, czy jego waga i kształt Ci odpowiada, czy możliwy kąt nachylenia jest odpowiedni do Twojego trybu pracy i czy sprawdzi się do konkretnych zadań.


Sprawdź również:

Mysz do tabletu – jaką wybrać?

Klawiatura do tabletu — jak wybrać i podłączyć?


Rysiki do tabletów w naszej ofercie:


Czy cena rysika ma znaczenie?


Rysika nie można zastąpić zwykłym patykiem lub długopisem, bez narażania sprzętu na uszkodzenie. Używając do tabletu, telefonu lub laptopa nieprzystosowanych do delikatnych powierzchni przedmiotów, możesz narazić go na zarysowanie, otarcia lub szybsze zużycie sprzętu. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie, wybierz nawet najtańszy, ale rysik z odpowiednią końcówką. Jeśli cenisz sobie prostotę, najlepiej sprawdzą się u Ciebie rysiki do tabletu bez dodatkowych funkcji, które nie wymagają ładowania. 


Wyższa cena produktu niesie ze sobą także większą trwałość, więc nawet jeśli pisak do tabletu wypadnie ci z rąk, może przetrwać ten upadek bez szwanku. Na cenę rysika wpływają także schowane w nim funkcje dodatkowe. Droższe modele mają funkcję bluetooth, automatyczne parowanie i ładowanie bezprzewodowe. Dla fanów minimalistycznych konstrukcji dostępne są także rysiki składane, zajmujące mniej miejsca w trakcie transportu.


Rysik do tabletu może być zbudowany z tworzyw sztucznych, metalowych części, a nawet z poliwęglanu. To, z czego długopis został stworzony, bezpośrednio wpływa na jego wagę, komfort użytkownika w trakcie użytkowania, a także trwałość i wytrzymałość.


Jakie są dodatkowe atuty rysika?


Część rysików jest dostępna z klipsem lub zaczepką, podobną do tej mocowanej u zwykłych długopisów. Dzięki nim można go zahaczyć o etui lub torbę i wygodniej transportować. Niektóre modele są dostępne z zawieszką, podpinając swój rysik do smyczy lub innego wiązania, masz pewność, że nie zgubisz go przez pośpiech w trakcie pakowania, czy po prostu pracując w trudnych warunkach. Dla osób ceniących sobie wielofunkcyjność świetnie sprawdzą się modele łączące długopis do pisania i długopis do tabletu. Pisaki są czasem wyposażone w inteligentne przyciski, które po sparowaniu z odpowiednim urządzeniem przyśpieszają sterowanie nimi i pracę. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, zapoznaj się dokładnie z jego specyfikacją i dobierz idealny model dla siebie oraz swoich potrzeb.


Rysiki specjalistyczne, czyli jakie?


Docelowo większość producentów dąży do tego, żeby używanie pisaków było intuicyjne i tak naturalne, jak przesuwanie ołówkiem po papierze. Są bardziej czułe na moc nacisku i kąt nachylenia, kompatybilne z profesjonalnymi pędzlami i programami. Precyzyjny rysik do tabletu ułatwia pracę grafików, projektantów, architektów, a także studentów i uczniów, przygotowujących projekty do szkół. Jeśli rysik do rysowania na tablecie jest lekki i poręczny, usprawnia i przyspiesza cały proces. Nie trzeba się obawiać, że pisząc, rozmaże się atrament, a każdy popełniony po drodze błąd można bez problemu cofnąć. Dzięki temu tablety są rozwiązaniem ekologicznym. Mniejsza ilość makulatury i innych materiałów plastycznych zostaje wykorzystana do stworzenia go, a projekty, razem z każdą kolejną kopią i wersją, zapisują się w wirtualnej chmurze, gdzie zawsze można do nich wrócić. Jeśli pracujesz jako projektant lub grafik, pisak do tabletu musi być przedłużeniem Twojej dłoni, niezawodnym narzędziem przy tworzeniu. Rysik graficzny to inwestycja, a nie tylko fajny gadżet. Zmieniając sprzęt na taki nowszej generacji, możesz dalej z niego korzystać, jak ze swojego sprawdzonego, najwierniejszego asystenta.Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756