Poradniki Eksperta

Horizon Forbidden West – premiera i wymagania techniczne


Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier w 2022 roku, jest bez wątpienia Horizon Forbidden West. To kontynuacja produkcji sprzed pięciu lat – Horizon Zero Dawn. Zachęcamy do lektury, abyś poznał wymagania techniczne, a także najważniejsze informacje na temat premiery. Horizon Forbidden West


Horizon Forbidden West – o czym jest ta gra?


Zapowiada się, że Horizon Forbidden West będzie bardzo udaną kontynuacją hitu z 2017 roku. Tytuł ten to gratka dla fanów akcji i RPG. Gracze oczywiście mogą liczyć, na kontynuowanie historii z poprzedniej odsłony. Gra będzie dostępna na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. Premierę zaplanowano na 18 lutego 2022 roku. Po jakimś czasie może okazać się, że tytuł pojawi się również na komputery z systemem Windows. Tak było w przypadku pierwszej odsłony gry. To coraz częstszy model wydawniczy, który przewiduje tylko czasową wyłączność, zamiast tej nieograniczonej. To świetne rozwiązanie dla graczy, którzy nie posiadają konsoli, a używają wyłącznie komputerów.


Horizon Forbidden West, to gra umieszczona w apokaliptycznym świecie przyszłości. Według tej historii, ludzie zamieszkujący Ziemię byli zmuszeni do rozpoczęcia osadniczego trybu życia, który był konsekwencją wielkiej katastrofy. Choć warunki bytowe na pierwszy rzut oka mogą przypominać odległą przeszłość, to nic bardziej mylnego! Największym zagrożeniem dla ludzkości są mechaniczne potwory, które przypominają maszyny znane z futurystycznych światów. Gracz wciela się w rolę Aloy, bohaterki dobrze znanej fanom pierwszej odsłony gry. Misją protagonistki jest odkrycie tajemnic, stojących za upadkiem poprzedniej cywilizacji, w której żyjemy obecnie my. Podczas całej przygody gracz pozna wielu nowych znajomych oraz spotka znanych już przyjaciół, a także – wrogów.


Horizon: Forbidden West w naszej ofercie:


Horizon Forbidden West – jak będzie wyglądać rozgrywka?


Gracz widzi postać z perspektywy trzeciej osoby, analogicznie do pierwszej części serii. Na bohatera czeka szeroki arsenał broni, a także przedmiotów do wykorzystania. Jak przystało na dobry RPG, możliwe jest rozbudowywanie i modyfikowanie posiadanego sprzętu. W miarę postępu, gracz zdobywa punkty doświadczenia, które pozwalają rozwijać umiejętności bohaterki. System walki nie ma zostać zmieniony, a jedynie ulepszony. Gracze mogą więc oczekiwać dynamicznej i różnorodnej batalii z wrogami, a będzie się komu przeciwstawić! Walka będzie prowadzona nie tylko ze wspomnianymi wcześniej bestiami, ale również ludźmi. W zależności od miejsca, w którym będzie przebywać gracz, przeciwnicy będą zgoła inni. W walce i zwiedzaniu świata, mogą nam sprzyjać inne stwory. Oczywiście trzeba je najpierw oswoić, co będzie wymagało posiadania odpowiednich umiejętności.


Gdzie jest osadzona akcja gry?


Już materiały promocyjne wystarczą, aby zakochać się w świecie tej gry. Mapa ma być sporych rozmiarów, co pozwoliło na wprowadzenie zróżnicowanych lokacji. Bohaterka będzie poruszać się po zachodnim terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki, a raczej tym, co po nim zostało. Gra będzie stanowiła prawdziwą ucztę, dla osób ceniących sobie walory estetyczne. Widoki są po prostu wspaniałe! Nie brakuje pustyń, obszarów skutych lodem, a także pięknych, morskich obszarów w otoczeniu dżungli. Świat jest pełen życia, więc walory przyrodnicze naprawdę mogą zachwycać.


Horizon Forbidden West – premiera na konsole Sony


Na tym etapie wiadomo tylko, że gra zostanie wydana na konsole Sony. Grać będą mogli właściciele PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Nie można więc zbyt wiele powiedzieć o wymaganiach technicznych wersji na komputery, gdyż na ten moment nie jest ona jeszcze zapowiedziana. Na pewno najlepsze wrażenia wizualne, zapewni wersja wydana na PS5. Gracze korzystający z tego urządzenia, mogą liczyć na błyskawiczne wczytywanie gry. To zasługa między innymi szybkiego dysku SSD, w który Sony wyposażyło swoją nową konsolę. Dodatkową zaletą na pewno będą także efekty dotykowe, które odczujesz na swoim kontrolerze Dualsense. Efekty Trigger będą bardzo odczuwalne – na przykład podczas wspinaczki lub naciągania cięciwy łuku. Dzięki podzespołom nowej konsoli, możliwe jest także odczuwanie zalet technologii Tempest 3D AudioTech. Warunkiem jest, korzystanie z pełni kompatybilnych słuchawek.


Warto wspomnieć o polskim dubbingu, który przypadnie do gustu wielu graczom. Gra jest oznaczona znakiem PEGI 16, więc grać mogą w nią również nastolatkowie. To doskonała zabawa dla osób, które cenią sobie rozbudowane produkcje single player. Zachęcamy do składania zamówień przed, a także po premierze. Jesteśmy ciekawi Twoich pierwszych wrażeń – daj znam znać, jak spodobał Ci się nowy hit studia Guerilla Games.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756