Poradniki Eksperta

Rowerek biegowy – ranking [TOP10]

 2024-02-23 

Rowerek biegowy to w ostatnim czasie absolutny hit, jeżeli chodzi o naukę jazdy na rowerze dla najmłodszych. Proste działanie powoduje, że każde dziecko, które umie chodzić, może próbować jazdy takim jednośladem. Rowerek biegowy ułatwia naukę równowagi, uczy koordynacji i wzmacnia mięśnie. Tak prosty w obsłudze pojazd, daje dziecku pełną kontrolę nad kierunkiem i prędkością jazdy od samego początku. Dzięki niemu, dziecko szybko i łatwo przesiada się na rower na dwóch kółkach z pominięciem żmudnej nauki jazdy z bocznymi kółkami. Jaki więc na początek wybrać rowerek biegowy? Ranking prezentuje wiele modeli, wykonanych z różnych materiałów, także z opcją zamiany rowerka trzykołowego w dwukołowy.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Ciekawy design, sygnowany bohaterami Marvela

Dobre wykonanie

Stalowa rama

Brak regulacji wysokości kierownicy

Pierwszą propozycją w rankingu, jest rowerek biegowy MARVEL Avengers, który charakteryzuje się ciekawym design’em i dobrym wykonaniem. Produkt posiada stalową ramę, która jest bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Wszystkie krawędzie w rowerze są zaokrąglone, co zapewnia dziecku bezpieczeństwo. Rowerek posiada możliwość regulacji wysokości siodełka, co umożliwia dobre dopasowanie do potrzeb dziecka. Siodło jest wykonane z miękkiego materiału, który zapewnia komfortową jazdę. Produkt porusza się na piankowych, 12-calowych oponach, które niwelują nierówności.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wbudowany system GPS

Sterowanie głosowe

Wykrywanie wypadków

Przeciętny kąt widzenia

SUN BABY Runner X to ciekawy, kierowany do dziewczynek rowerek biegowy. Ranking bowiem prezentuje modele dedykowane zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Ten model zbudowany jest ze stali, a jego czarno-biały wygląd z dodatkowym różowym wykończeniem, zachęci niejedną dziewczynkę do jazdy. Rower został wyposażony w 10-calowe piankowe kółka, które nie wymagają pompowania i pochłaniają niewielkie przeszkody. Regulowana wysokość siodełka, pozwala na idealne dopasowanie do wzrostu dziecka i zapewnia mu kontrolę nad pojazdem.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Niskie prowadzenie ramy

Antypoślizgowe rączki

Duże koła

Ciężka rama

Ranking rowerków biegowych prezentuje też modele kierowane do chłopców. Jednym z nich jest rowerek Disney Cars. Zbudowany jest ze stalowej ramy, która charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Wszystkie krawędzie pojazdu są zaokrąglone w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Pojazd porusza się na piankowych 12-calowych oponach, które sprawdzają się zarówno na płaskiej drodze, jak i na niewielkich nierównościach. Kolejnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo są antypoślizgowe rączki, które zapobiegają ześliźnięciu się dłoni z kierownicy.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Regulacja wysokości kierownicy

Osłony zabezpieczające śruby

Cicha i płynna jazda

Brak hamulca ręcznego

SUN BABY Molto Strada, to rowerek kierowany do maluchów, które dopiero rozpoczną naukę jazdy. Rowerek jest lekki i bezpieczny. Swoich sił mogą na nim próbować dzieci, które ukończyły już 18 miesiąc życia. Aby łatwiej było nauczyć się nim jeździć, rowerek ma dość szeroki rozstaw kółek, co zapewnia stabilność, a tym samym bezpieczeństwo. Wpływ na jazdę mają również piankowe 12-calowe koła, które doskonale redukują drgania podczas jazdy. Na śruby, służące do regulacji wysokości kierownicy i siodełka, zostały zamontowane osłony, dzięki którym rower prezentuje się nie tylko elegancko, ale jest też bezpieczniejszy. Jest to świetny rowerek biegowy. Ranking nie mógł go pominąć.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Możliwość zamontowania pedałów

Dwa rodzaje pojazdów w jednym

Odchylana kierownica

Brak kołnierzy na uchwytach zapobiegających ześliźnięciu się rąk

Na rowerku biegowym MILLY MALLY 3w1 Optimus swoich sił mogą spróbować dzieci, które skończyły 12 miesięcy. To konstrukcja typu dwa w jednym. Rowerek może być rowerkiem trzykołowym, a po zsunięciu tylnych kół – rowerkiem biegowym. Rowerek MILLY MALLY 3w1 pozwala także na montaż pedałów, które pozwolą jeździć na nim, bez odpychania się nogami. To bezpieczna konstrukcja, poruszająca się na piankowych kołach, posiadająca wygodne siodło i uchwyty.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Magnezowa, lekka rama

Pompowane opony

Sportowy design

Wąskie siodełko

Kolejna propozycja QPLAY Racer, to mocno wyróżniający się rowerek biegowy. Ranking prezentuje również modele o charakterze sportowym, które wzorowane są na rowerach dla dorosłych. Pojazd ten jest wytrzymały, a zarazem lekki. Dzięki możliwości regulacji kierownicy i siodełka, można go idealnie dostosować do wzrostu dziecka. W rowerku zastosowano 12-calowe pompowane opony, które zapewnią dobrą stabilność i komfortową jazdę po wyboistej nawierzchni.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Profilowane podnóżki

Hamulec ręczny

Dzwonek

Wąskie opony

LIONELO Arie to ciekawie wyposażony jednoślad, który znalazł się w rankingu rowerków biegowych. Posiada on ciekawe wyposażenie dodatkowe, takie jak torba na kierownicę i pasek do przenoszenia, gdy dziecko zmęczy się jazdą. Na kierownicy zamontowano dźwignię hamulca ręcznego, który dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo dziecka na drodze oraz dzwonek. Dzięki wyprofilowanemu podnóżkowi, który posiada antypoślizgowe tłoczenie, dziecko będzie mogło spokojnie odpocząć podczas postoju.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Bardzo lekki, waży niewiele ponad 2 kg

Kierownica z ogranicznikami

Miękkie siedzisko

Mniej odporny na zniszczenie

MILLY MALLY Jake Classic Natural to kolejny 2 w 1 rowerek biegowy. Ranking prezentuje tego typu pojazdy, gdyż jest to ciekawe rozwiązanie szczególnie dla najmłodszych użytkowników. Pojazd zbudowany jest z drewna w naturalnym kolorze i możliwe jest jego przerobienie z trójkołowego pojazdu na dwukołowy biegacz. Posiada on piankowe koła, dzięki którym jazda jest komfortowa, płynna i cicha.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Siedzisko zapobiegające otarciom

Odporny na zarysowania

Uchwyty z kołnierzem

Małe kółka

DISNEY Kraina Lodu 2 to kolejny jednoślad kierowany do dziewczynek. Stalowa, wytrzymała rama oraz piankowe 12-calowe opony, sprawdzą się nie tylko na płaskiej drodze, ale również na niewielkich nierównościach. Rowerek biegowy DISNEY Frozen 2 wyposażono także w antypoślizgowe rączki z kołnierzem, które zapobiegają ześliźnięciu się z nich dłoni. Siodełko zostało wykonane z miękkiego materiału, który zapobiega występowaniu otarć.

Atrakcyjna cena

Jeździk i rowerek biegowy w jednym

Lekka rama

Skokowa regulacja wysokości siodełka

Rowerek biegowy MILLY MALLY Look 2w1 Hearts Różowo-biały to świetny wybór na pierwszy pojazd dla naszego dziecka. Jest bowiem kierowany zarówno do maluchów, które dopiero rozpoczną naukę jazdy i nie potrafią jeszcze utrzymać równowagi, jak i dzieci starszych, które już ją posiadają. To za sprawą możliwości łatwego przestawienia na dwa lub trzy kółka. Zbudowany jest z drewna, dzięki czemu jest dość lekki. Posiada ogranicznik skrętu, dzięki któremu dzieci nie przekręcą gwałtownie kierownicy. Siodełko posiada nie tylko regulowaną wysokość, ale też odległość od kierownicy. Jest to rewelacyjny rowerek biegowy. Ranking musiał o nim wspomnieć.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756