Poradniki Eksperta

Ekspres do kawy do 2500 zł – ranking [TOP10]

 2023-11-21 

Ekspres do kawy w domu powoli staje się standardem. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z tymi urządzeniami i szukamy modelu, który będzie jednocześnie prosty w obsłudze i użytkowaniu, a także przyrządzi wyśmienite specjały kawowe, na początek warto wybrać ekspres do kawy do 2500 zł. Wśród modeli w tej cenie znajduje się wiele urządzeń wartych uwagi. Ranking sprzętów, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocny w wyborze odpowiedniego urządzenia.

10.0  / 10
2199,00 zł
10.0  / 10
1899,99 zł
10.0  / 10
2379,99 zł
9.5  / 10
2499,99 zł
9.0  / 10
2399,00 zł
9.0  / 10
1449,99 zł
8.5  / 10
1399,99 zł
8.5  / 10
1649,99 zł
8.5  / 10
1899,00 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Możliwość personalizacji specjałów kawowych

Pojemnik na mleko z dyszą spieniającą

Duży, dotykowy panel sterowania

Brak dedykowanych profili użytkowników

Pierwszy w naszym rankingu ekspres do kawy do 2500 to model ECAM290.81.TB MAGNIFICA EVO popularnej marki Delonghi. Marka ta pojawi się w zestawieniu jeszcze trzy razy. Ekspresy marki Delonghi są chętnie wybierane przez użytkowników z uwagi na intuicyjną obsługę, długą historię produkcji tych urządzeń, a także udogodnienia zastosowane w ekspresach. Model ECAM290.81.TB Magnifica Evo to nowoczesna, elegancka obudowa i możliwość personalizacji ulubionego specjału kawowego. Urządzenie przygotuje 7 rozmaitych specjałów kawowych, a tuż przed zaparzeniem namieli świeżą kawę w stalowym młynku, który jest stałym komponentem w tym sprzęcie.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

System spieniania mleka Latte Go

Łatwe utrzymanie w czystości

Na kawę ziarnistą i mieloną

Brak wskaźnika poziomu wody

Kolejnym urządzeniem w rankingu jest model EP2231 40 Latte Go marki Philips. To ekspres ciśnieniowy do kawy do 2500 zł, który jest wyposażony w innowacyjną technologię Latte Go. Ma ona zastosowanie do specjałów kawowych z dodatkiem pianki mlecznej. System Latte Go to nie tylko idealnie spienione mleko, ale również niespotykane dotąd, łatwe utrzymanie w czystości systemu spieniania mleka.

Pojemnik, w którym spieniane jest mleko składa się tylko z dwóch części, które łatwo przepłukać po zrobieniu mlecznej kawy. Brak rurek i dodatkowych elementów, w których może osadzić się mleko sprawia, że system Latte Go jest bardzo higieniczny, a wyczyszczenie go pod bieżącą wodą zajmuje mniej niż 15 sekund. To duże udogodnienie, na które użytkownicy nierzadko nie zwracają uwagi podczas zakupu.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Czyszczenie systemu spieniania mleka gorącą parą

Wygodne umiejscowienie panelu sterowania

Cichy młynek ceramiczny

Brak funkcji „Moja Kawa”

Ciekawym wzorniczo urządzeniem jest model TP503R09 EQ.500 marki Siemens. To ekspres do kawy do 2500 zł, który został wyposażony w zbiornik na wodę przypominający szklaną karafkę. Zbiornik umiejscowiony jest w tylnej ścianie ekspresu, ale cała konstrukcja jest tak wykończona, że z powodzeniem może stać na kuchennej wyspie. Zatem zarówno front, jak boki oraz tył ekspresu są wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale. Sprzęt marki Siemens został wyposażony w młynek ceramiczny, który jest uznawany za ciszej pracujący od młynka stalowego. Warto jednak zauważyć, że głośność pracy ekspresu do kawy zależy również od innych czynników, jak np. komponenty wewnętrzne, a także umiejscowienie urządzenia.

Ekspres TP503R09 EQ.500 marki Siemens jest bardzo intuicyjny w obsłudze dzięki czytelnemu panelowi dotykowemu umiejscowionemu na górze sprzętu. Taki montaż panelu sterowania sprawia, że jest on wygodnie dostępny dla użytkownika. Co więcej, model ten przygotuje zarówno kawy czarne, jak i z dodatkiem pianki mlecznej przygotowanej dzięki specjalnemu systemowi spieniania mleka. W spieniaczu została zastosowana technologia autoMilk Clean, która automatycznie czyści cały układ mający styczność z mlekiem za każdym razem, gdy użytkownik przygotowuje białą kawę. Czyszczenie to odbywa się z użyciem gorącej pary, co gwarantuje doskonałe rezultaty, a także wysoką higienę.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Możliwość obsługi przez smartfon i tablet

Parzenie 2 kaw czarnych jednocześnie

Spienianie mleka na zimno

Sterowanie mechaniczne

Jeśli zależy nam na funkcjonalnym i kompaktowym sprzęcie, warto wziąć pod uwagę model 791 Caferomantica marki Nivona. Nivona jest niemiecką marką specjalizującą się w wyłącznie w produkcji ekspresów oraz akcesoriów do zaparzania kawy. Prezentowany ekspres do kawy do 2500 zł urzeka przede wszystkim prostą i zarazem elegancką formą konstrukcji. Czarna obudowa z drobnymi, chromowanymi elementami oraz subtelnie umiejscowiony w górnej części frontu panel sterowania, stanowią harmonijną całość wzorniczą.

Wśród ciekawych funkcji oferowanych przez ten model warto wymienić możliwość obsługi poprzez smartfon lub tablet. Jest to możliwe z użyciem specjalnej aplikacji stworzonej przez producenta. Poprzez współpracę ekspresu z aplikacją użytkownik ma dostęp do wielu funkcji, których nie ma w panelu sterowania ekspresu.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Funkcja automatycznego czyszczenia karafki na mleko

Możliwość zaprogramowania twardości wody

Wskaźnik zapełnienia zbiornika na fusy

Nie zaparzy 2 kaw mlecznych w tym samym czasie

Drugim z czterech prezentowanych w rankingu ekspresów marki Delonghi jest model ECAM290.61.B Magnifica Evolattecrema. Pomimo nowoczesnego wzornictwa i wyposażenia w innowacyjne technologie, to również ekspres do 2500 zł.

Urządzenie przygotuje klasyczne kawy czarne, jak espresso czy cafe crema, a dodatkowo także cappuccino i latte macchiato. Sprzęt jest wyposażony w system spieniania mleka Latte Crema, który spieniając mleko dodatkowo je podgrzewa.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

17 programów automatycznych zapewniających komfort użytkowania

Automatyczne czyszczenie bloku zaparzającego

12 rozmaitych specjałów kawowych

Wyłącznie na kawę ziarnistą

Ekspresy różnią się nie tylko oferowanymi technologiami czy liczbą przyrządzanych specjałów kawowych, ale również sposobem czyszczenia bloku zaparzającego. Wyróżniamy dwa rodzaje ekspresów, biorąc pod uwagę ten parametr. Mianowicie modele, w których wyjmujemy blok zaparzający do czyszczenia oraz takie, w których tego nie wykonujemy, ponieważ czyszczenie odbywa się automatycznie wewnątrz ekspresu z użyciem specjalnej tabletki czyszczącej oraz dedykowanego programu.

Większość ekspresów w rankingu wyposażonych jest w wyjmowany blok zaparzający, jednak model EA895E Evidence One marki Krups wyposażony jest w inny rodzaj czyszczenia jednostki zaparzającej. To ekspres do kawy do 2500 zł, w którym podczas czyszczenia umieszczamy w wyznaczonym miejscu w ekspresie tabletkę czyszczącą i naciskamy dedykowany przycisk czyszczenia.

Na tym rola użytkownika się kończy, ponieważ urządzenie wykona czyszczenie automatycznie i samodzielne. Rodzaj czyszczenia jednostki zaparzającej nie jest tak ważny, jak systematyczne wykonywanie tej czynności. Wybór ekspresu ze względu na ten parametr należy do użytkownika oraz jego potrzeb i upodobań w tym zakresie.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Pokrywa zbiornika na ziarna chroniąca aromat

Możliwość stosowania kawy mielonej

System Aroma Extract

Klasyczny spieniacz do mleka

Pora na urządzenie, które zachwyca liczbą gwarantowanych udogodnień. Jest nim wideorejestrator Mio Mivue 826. Jak wspomnieliśmy, lista dodatkowych funkcji urządzenia robi wrażenie. Wymienić można chociażby ostrzeżenia o kolizji, o nadmiernej prędkości czy o fotoradarach, alert zmęczenia, przypominanie o włączeniu świateł, czy zaawansowany tryb parkingowy. W tym ostatnim, wytrzymałe baterie pozwalają na samodzielne działanie urządzenia nawet przez 48 godzin! Oczywiście, najważniejszą dla nas funkcją jest nagrywanie – tutaj Mio MiVue 826 również nie zawodzi. Urządzenie nagrywa obraz w jakości 1 920 x 1 080 w 60 FPS (klatkach na sekundę). Uwagę warto zwrócić na wysoki współczynnik FPS – dzięki temu, nagrania będą płynne i pozwolą na dokładne określenie momentu wypadku.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Automatyczne programy czyszczenia i odkamieniania

13 stopni spieniania mleka

Kompaktowe wzornictwo do niewielkich przestrzeni

Brak pojemnika na mleko w zestawie

Kolejny sprzęt marki DeLonghi to model ECAM22.112.B Magnifica S. To ekspres do kawy do 2500 zł, który charakteryzuje się kompaktowym wzornictwem. Kompaktowość konstrukcji sprzyja umiejscowieniu urządzenia nawet w niewielkich kuchniach. Nie zajmuje wiele przestrzeni na blacie roboczym, a przy tym oferuje 4 klasyczne specjały kawowe, funkcję spieniania mleka oraz praktyczne i komfortowe zaparzanie 2 kaw czarnych w tym samym czasie.

Sterowanie ekspresem odbywa się przy pomocy przycisków bezpośredniego wyboru oraz ergonomicznego pokrętła. Wśród możliwości regulacji rozmaitych parametrów warto wymienić 13 stopni spieniania mleka, ilość kawy oraz moc zaparzanego specjału. Funkcje dodatkowe oferowane przez ten model to: programator twardości wody, tryb czuwania oraz automatyczne wyłączenie po zaprogramowanym przez użytkownika czasie.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Część elementów zewnętrznych można myc w zmywarce

Kawa Americano i Espresso Doppio+

Eleganckie wzornictwo konstrukcji

Ręczny spieniacz do mleka

Model ECAM290.42.TB Magnifica Evo marki Delonghi, w odróżnieniu od poprzednio prezentowanego, wyposażony jest w dotykowy panel sterowania. Warto też dodać, że ten ekspres do kawy do 2500 zł jest estetycznie i elegancko wykonany. Obudowa w kolorze tytanu i chromowane detale wraz z górnym, dotykowym panelem sterowania sprawiają, że urządzenie doskonale będzie się komponowało w kuchniach urządzonych w stylu nowoczesnym i skandynawskim. Proste linie konstrukcji i dbałość o drobne elementy dodatkowe to dodatkowy atut wzorniczy tego modelu.

Ekspres przygotuje 6 specjałów kawowych, a dodatkowo również kawy z dodatkiem pianki mlecznej, które można łatwo i szybko i przyrządzić za pomocą ręcznego spieniacza. Automatyczne spieniacze uznawane są za wygodniejsze w obsłudze, jednak ręczne, czyli tradycyjne wyróżnia łatwiejszy sposób czyszczenia. To również atut tego modelu. Wśród czarnych specjałów kawowych ekspres przygotuje modne i łagodne Americano, a także esencjonalne Espresso Doppio+. Te rodzaje kaw mogą przypaść do gustu szczególnie miłośnikom kawy czarnych, którzy poszukują w kawie smaku i aromatu w włoskim stylu.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Zaparzanie 2 kaw mlecznych w tym samym czasie

Energooszczędny system grzewczy Thermoblok

Automatyczne czyszczenie bloku zaparzającego

Brak możliwości obsługi przy pomocy smartfonu

Ranking ekspresów do 2500 zł zamyka model EA897B Evidence Eco Design marki Krups. To już drugi ekspres do kawy do 2500 zł tego producenta w naszym zestawieniu. Urządzenie przyrządza specjały kawowe z kawy ziarnistej, która jest mielona przed każdym zaparzeniem w stalowym młynku. Ekspres marki Krups przygotuje nie tylko 2 kawy czarne, ale również i mleczne w tym samym cyklu, doskonale spieni mleko w zintegrowanym systemie do spienia mleka, a także sam upomni się o konieczność przeprowadzenia czynności pielęgnacyjnych.

Oznacza to, że użytkownik nie musi pamiętać o przeprowadzeniu czyszczenia czy odkamieniania po wykonaniu przez sprzęt określonej liczby specjałów kawowych. Co więcej, zarówno czyszczenie, jak i odkamienianie wykonywane jest automatycznie przez urządzenie. Wśród ciekawych technologii zastosowanych w tym modelu warto wymienić energooszczędny system grzewczy Thermoblok oraz funkcję „Moja Kawa”.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756