Poradniki Eksperta

Ekspres do kawy do 500 zł - ranking [TOP10]

 2023-09-06 

Automatyczne ekspresy do kawy, stają się coraz bardziej popularne. Producenci zauważyli ten trend i oferują użytkownikom rozmaite modele różniące się nie tylko sposobem obsługi czy zaparzania kawy, ale również wielkością, wzornictwem oraz kolorystyką. Popularne są w szczególności kompaktowe modele, które nie zajmują wiele miejsca, a przy tym parzą wiele rozmaitych specjałów kawowych. Wymienione kryteria spełnia ekspres do kawy do 500 zł. Co w tym zakresie oferują producenci i na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres w tym przedziale cenowym? Przygotowaliśmy ranking 10 modeli, który z pewnością będzie pomocny w dokonaniu wyboru.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Popularność ekspresów do 500 zł

Ekspres do kawy do 500 zł cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników nie tylko ze względu na stosunkowo niską cenę, ale przede wszystkim ze względu na kompaktowe wymiary oraz szerokie spektrum przygotowywanych specjałów kawowych. Kompaktowa konstrukcja pozwala na umiejscowienie ekspresu w dowolnym miejscu w domu czy mieszkaniu, a także jego wygodne transportowanie.


Ekspresy te sprawdzą się zarówno w domowym zaciszu, jak i na działce, czy podczas podróży. Do ich sprawnego działania wystarczy dostęp do energii elektrycznej. Ponadto są łatwe w przechowywaniu, a także w utrzymaniu w czystości. Modele tego typu są często spotykane w pokojach hotelowych, apartamentach pensjonatów wakacyjnych, a także biurach, czy gabinetach kosmetycznych.

Dostępność rozmaitych specjałów kawowych

Ekspres do kawy do 500 zł, pomimo kompaktowych wymiarów i ograniczenia do zaparzania kawy z mielonych ziaren lub kapsułek czy saszetek, może przygotować użytkownikowi nieograniczoną liczbę rozmaitych specjałów kawowych. Prym w tym wiodą szczególnie ekspresy na kapsułki.


Wśród specjałów oferowanych przez te ekspresy, należy wymienić kawy czarne, takie jak espresso, kawę czarną, lungo, Americano oraz ristretto. Wiele ekspresów oferuje również przygotowanie kaw białych, jak cappuccino, latte macchiato, czy flat white. Ogromną zaletą systemów kapsułkowych jest to, że możemy w ekspresie do kawy przygotować również gorącą czekoladę.

Sposób zaparzania kawy

Ekspresy kolbowe to urządzenia do zaparzania kawy, można podzielić na grupy ze względu na sposób zaparzania kawy. Nie chodzi tu o nowoczesne systemy czy funkcje, które wspomagają proces zaparzania, ale o produkt, z którego napój jest zaparzany. Ekspres do kawy do 500 zł dostępny jest jako sprzęt, który zaparza kawę z umielonych wcześniej ziaren lub z kapsułek albo saszetek.


Najpopularniejsze modele to te, które oferują system porcyjny. Ich szczególnymi zaletami są prosta obsługa i użytkowanie oraz łatwość utrzymania w czystości. Saszetki oraz kapsułki mogą być biodegradowalne, co jest kolejną zaletą. Obok tych urządzeń producenci oferują też ekspresy kolbowe, które zaparzają specjały kawowe z kawy mielonej. Wybór rodzaju ekspresu, powinien zostać dostosowany do potrzeb i oczekiwań użytkownika.

System One Touch Cappuccino

Ekspres do kawy do 500 zł, pomimo niewygórowanej ceny i prostego systemu zaparzania kawy, nierzadko oferuje również praktyczną funkcję One Touch Cappuccino. Dzięki temu systemowi, użytkownik bez wykonywania dodatkowych czynności, po naciśnięciu jednego przycisku, przygotuje pyszną kawę z dodatkiem mleka lub mlecznej pianki. Tę praktyczną funkcję docenią w szczególności miłośnicy takich kaw, jak. np. cappuccino, latte macchiato, flat white, czy cafe latte.

Kolory i kształty

Z uwagi na kompaktowe wymiary, ekspres do kawy do 500 zł oferowany jest przez producentów w rozmaitych kolorach oraz kształtach. Wśród konstrukcji nie brakuje odważnych brył czy prostych linii, przy jednoczesnym zastosowaniu wielu kolorów. Najpopularniejsze ekspresy do kawy w tym przedziale cenowym to kompaktowe modele np. ekspresy do kawy przelewowe, które z powodzeniem zmieszczą się na blacie roboczym w kuchni, nie zajmując przy tym cennej przestrzeni.


Ciekawe wzornictwo oraz kolorystyka sprawiają, że urządzenia te pełnią w kuchni nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Dotyczy to zwłaszcza kolorowych modeli, które nierzadko wchodzą w skład większej linii produktów, w tym również tzw. urządzeń śniadaniowych, jak np. toster, czy czajnik bezprzewodowy.

Ponadczasowy styl retro

Ekspres do kawy do 500 zł dostępny jest również w stylistyce retro. Tego rodzaju modele, szczególnie tworzone są z myślą o ponadczasowych wnętrzach w stylu vintage, a także loftach. Wśród modeli nie brakuje rozmaitych konstrukcji wzbogaconych o posrebrzane, pozłacane, a także chromowane detale. Ekspresy te są dodatkowo zdobione metalowymi akcesoriami, które dopełniają wzorniczo tę szczególną konstrukcję. Taki ekspres nie tylko parzy wyśmienitą kawę, ale również dopełnia wzorniczo przestrzeń, w której zostanie umiejscowiony.

Czyszczenie i pielęgnacja

Niezależnie od wielkości urządzenia, czy też jego ceny, należy je okresowo czyścić oraz pielęgnować. Ekspres do kawy do 500 zł, w zależności od modelu i sposobu zaparzania kawy, będzie wymagał od użytkownika systematycznego utrzymania poszczególnych jego elementów w czystości. Dotyczy to w szczególności systemów wewnętrznych, mających styczność z wodą. 


Urządzenia do zaparzania kawy należy okresowo i systematycznie odkamieniać. Czynność ta nie jest uciążliwa, ale należy pamiętać o wykonywaniu tego procesu zgodnie z rekomendacją producenta. Wielu producentów ekspresów posiada w swoich ofertach również specjalne detergenty, które z jednej strony skutecznie odkamienią sprzęt, a z drugiej nie uszkodzą jego wewnętrznych elementów.

Komfortowe udogodnienia w ekspresie

Ekspres do kawy do 500 zł może być wyposażony w dodatkowe udogodnienia, które poprawiają komfort obsługi i użytkowania. Jednym z takich udogodnień może być np. wskaźnik poziomu wody. Wskaźnik ten informuje użytkownika o konieczności dolania wody do zbiornika, w przeciwnym wypadku urządzenie nie przygotuje kawy, a nawet może się zatrzymać w trakcie cyklu. Takie zatrzymanie może spowodować nieprawidłowe działanie sprzętu. Warto też zwrócić uwagę na detale informacyjne, jak np. lampka kontrolna gotowości sprzętu do pracy, podświetlenie filiżanki informujące o rozpoczęciu cyklu zaparzania, czy dioda świetlna wskazującą na konieczność przeprowadzenia odkamieniania urządzenia.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756