Poradniki Eksperta

Jaki alkomat kupić? Ranking produktów [TOP 10]

Alkomaty już dawno przestały być urządzeniem, wykorzystywanym jedynie przez policję. Coraz więcej osób posiada alkomat, z czysto racjonalnych przyczyn – kiedy nie są pewni, czy od spożycia alkoholu minęło wystarczająco dużo czasy, aby mogli prowadzić samochód, mogą to sprawdzić. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji, okazują się właśnie alkomaty, które szybko i jasno dadzą nam odpowiedź na to pytanie. Jaki alkomat kupić, żeby być nie tylko pewnym jego dokładności w pomiarach, ale także wytrzymałości, aby służył nam jak najdłużej? Jakie są najlepsze alkomaty? Ranking przedstawia najciekawsze modele dostępne na rynku.


Alkomat PROMILER ALP-1 Lite


Alkomat firmy Promiler to wyjątkowo dokładne i wytrzymałe urządzenie. Dokładność jego pomiarów, wynosi 0,01 promila, co czyni go jednym z najbardziej precyzyjnych alkomatów dostępnych w sprzedaży. Zakres pomiaru wynosi 0-5 promili, dzięki temu możemy być pewni, że wykryje każdą ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat działa na dwie baterie AA, które z łatwością możemy wymienić, gdy się zużyją. W zestawie znajdziemy 3 sztuki ustników wielorazowych, do precyzyjnych pomiarów oraz jedną sztukę ustnika do pomiarów przesiewowych. Alkomat nie wymaga częstej kalibracji – wystarczy jedna na rok lub co 1 500 pomiarów. Urządzenie zapisuje w swojej pamięci ostatnie 500 pomiarów.


jaki alkomat kupić


PROMILER ALP-1 Lite Dane techniczne:


Dokładność wyniku: 0,01 promila

Zakres pomiaru: 0-5 promili

Waga: 155 gUdogodnienia:


Trzy ustniki wielokrotnego użytku

Możliwość podłączenia do komputera

Etui w zestawieAlkomat ALCOFORCE AF450


Alcoforce AF450 stworzony został z myślą o osobach, szukających prostego w obsłudze i niezawodnego alkomatu. Urządzenie mierzy stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu w zakresie 0-4 promile, przy dokładności pomiaru 0,006 promila. Czytelny wyświetlacz doskonale współgra z nieskomplikowaną obsługą, która jest niemal intuicyjna. Alkomat pokazuje wszystkie informacje na wyświetlaczu, komunikując przy tym poszczególne etapy pomiaru sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi (wbudowane diody). Urządzenie jest w stanie zapisać w swojej pamięci 3 ostatnie pomiary. W zestawie znajdziemy 2 ustniki wielokrotnego użytku.


jaki alkomat kupić


ALCOFORCE AF450 Dane techniczne:


Dokładność pomiaru: 0,006 promila

Zakres pomiaru: 0-4 promile

Waga: 84 gUdogodnienia:


Dwa ustniki wielokrotnego użytku

Etui w zestawie

Czytelny cyfrowy wyświetlaczAlkomat ALCOSENSE Excel


Nasz ranking alkomatów, nie mógłby się obejść bez przynajmniej jednego produktu, który wykorzystuje nowatorskie rozwiązania. Dokładnie taki jest Excel, od firmy Alcosense, który łączy w sobie wygodną, prostą obsługę, z nowoczesnymi funkcjami dostępnymi dla użytkownika. Duży (1,8 cala) wyświetlacz LCD, pozwala nam wybrać w ustawieniach różne limity zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, co doskonale sprawdzi się podczas zagranicznych wakacji. W menu możemy również ustawić przypomnienie o potrzebie rekalibracji urządzenia, bieżącą datę i godzinę, wybrać jednostki miary (promile lub mg/l powietrza). Bez problemu znajdziemy tam także 24 ostatnie wyniki pomiarów. Alkomat działa z dokładnością podawanego wyniku 0,15 promila, pozwalając jednocześnie na zakres pomiaru 0-4 promili. Alkomat zasilany jest trzema bateriami AAA 1.5 V.


jaki alkomat kupić


ALCOSENSE Excel Dane techniczne:


Dokładność pomiaru: 0,15 promila

Zakres pomiaru: 0-4 promile

Waga: 147 gUdogodnienia:


Pięć ustników wielokrotnego użytku

Wybór różnych limitów zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu

Możliwość wyboru jednostek miaryAlkomat ALCOFIND PRO X 5 Plus


Alkomat Pro X 5 Plus od firmy Alcofind doskonale sprawdzi się dla osób, które wymagają od tego typu urządzenia, wyjątkowo dokładnego pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie mierzy stężenie alkoholu w zakresie 0-5 promili, przy dokładności wyniku sięgającym 0,01 promila. Wyposażono go w platynowy czujnik elektrochemiczny, którego żywotność kontrolowana jest przez automatyczną funkcję liczenia wykonanych pomiarów. Kiedy zatem nadejdzie czas na kalibrację, sam nas o tym poinformuje. W pamięci urządzenia, zapisuje się 10 ostatnich pomiarów, co skutecznie pozwoli nam na kontrolowanie spadku zawartości alkoholu w naszym organizmie. Alkomat zasilany jest przez dwie baterie AAA 1.5 V.


jaki alkomat kupić


ALCOFIND PRO X 5 Plus Dane techniczne:


Dokładność pomiaru: 0,01 promila

Zakres pomiaru: 0-5 promili

Waga: 85 gUdogodnienia:


Automatyczny licznik dokonanych pomiarów

Dwa ustniki wielokrotnego użytku

Etui w zestawieAlkomat ALCOFORCE AF-350


Jeśli zastanawiacie się, jaki alkomat kupić dla wygody i prostoty obsługi, zdecydowanie jest nim AF-350 firmy Alcoforce. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby jego używanie było w pełni intuicyjne, a przy tym nie sprawiało żadnych problemów. Alkomat posiada tylko jeden dotykowy przycisk, którym możemy sterować wszystkimi jego funkcjami. AF-350 wykorzystuje czujnik elektrochemiczny, który pozwala na dokonywanie pomiarów w zakresie od 0 do 3 promili, przy dokładności uzyskanego wyniku 0,06 promila. Alkomat pamięta ile wykonaliśmy pomiarów, co jest bardzo przydatne, dla zaplanowania jego ponownej kalibracji. Pamięć przechowuje trzy ostatnie pomiary. Urządzenie zasilane jest przez dwie baterie AAA 1.5 V.


jaki alkomat kupic


ALCOFORCE AF-350 Dane techniczne:


Dokładność pomiaru: 0,06 promila

Zakres pomiaru: 0-3 promili

Waga: 74 gUdogodnienia:


Automatyczny licznik dokonanych pomiarów

Dwa ustniki wielokrotnego użytku

Etui w zestawieAlkomat PROMILER GR8500 Elektrochemiczny


Wybierając alkomat, który ma nam posłużyć do mierzenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu w wybranym przez nas momencie, warto zwrócić uwagę na model GR8500 firmy Promiler. Jego niewielkie rozmiary (53,8 x 97,5 x 18 mm) sprawiają, że doskonale nadaje się jako urządzenie kieszonkowe. Stosunkowo niska waga (83 g), czyni go niemal nieodróżnialnym od przedmiotów, które na co dzień nosimy w kieszeniach. Alkomat wykorzystuje czujnik elektrochemiczny na tyle czuły, aby dokonywać pomiarów w zakresie 0-4 promili, przy dokładności wyniku 0,01 promila. GR8500 zapamiętuje ilość wykonanych pomiarów od ostatniej kalibracji, a także sumę wszystkich pomiarów, od momentu pierwszego użycia. Wbudowany system kontroli przepływu powietrza, ułatwia jego użytkowanie, a funkcja samokontroli poprawności działania, eliminuje nieprawidłowe odczyty. Alkomat zasilany jest przez dwie baterie AAA 1.5 V.


jaki alkomat kupić


PROMILER GR8500 Dane techniczne:


Dokładność pomiaru: 0,01 promila

Zakres pomiaru: 0-4 promili

Waga: 83 gUdogodnienia:


Dwa ustniki wielokrotnego użytku

System kontroli przepływu powietrza

Funkcja samokontroli poprawności działaniaAlkomat PROMILER iBlow


Jaki alkomat kupić, jeśli chcemy przebadać większą grupę osób (np. pracowników), w jak najkrótszym czasie? iBlow od firmy Promiler, nada się do tego zadania najlepiej. Urządzenie jest gotowe do użycia już w 4 sekundy po uruchomieniu, co daje możliwość przebadania kilkuset osób w ciągu jednej godziny. Dokładność wyniku wynosi 0,01 promila, przy zakresie 0,07 promila. Odczytywanie wyników jest banalnie proste, dzięki wbudowanym diodom sygnalizującym (czerwona i zielona). Dodatkowo rezultat badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, pojawi się na czytelnym wyświetlaczu LED. iBlow posiada również tryb pasywny, który pozwala na sprawdzanie zawartości alkoholu, np. w płynach. Magnesy zamontowane w odbudowie, umożliwiają jego przytwierdzenie do metalowych powierzchni. Alkomat zasilany jest przez 6 baterii AA.\


jaki alkomat kupić


PROMILER iBlow Dane techniczne:


Dokładność pomiaru: 0,01 promila

Zakres pomiaru: 0,07 promila

Waga: 342 gUdogodnienia:


Trzy ustniki wielokrotnego użytku

Wbudowane magnesy

Tryb pasywnyAlkomat ALCOFIND PRO X 3


Pro X 3 to alkomat stworzony z myślą o szybkim i wygodnym użyciu, niezależnie od warunków dokonywanych pomiarów. Alkomat został wyposażony w platynowy czujnik elektrochemiczny, a jego dokładność wyniku wynosi 0,1 promila, przy zakresie pomiaru 0-4 promili. Niewielkie rozmiary urządzenia (1,8 x 5,1 x 10,9 cm) sprawiają, że bez problemu mieści się w każdej kieszeni lub w samochodowym schowku. Pro X 3 zapisuje w pamięci ilość wykonanych pomiarów, dzięki temu możemy pilnować terminu niezbędnej kalibracji. Urządzenie zasilane jest przez dwie baterie AAA 1.5 V.


jaki alkomat kupić


ALCOFIND PRO X 3 Dane techniczne:


Dokładność pomiaru: 0,1 promila

Zakres pomiaru: 0-4 promili

Waga: 84 gUdogodnienia:


Automatyczny licznik dokonanych pomiarów

Dwa ustniki wielokrotnego użytku

Etui w zestawieAlkomat ALCOFORCE AF-300


Jeśli szukacie alkomatu, który jest w stanie podać jak najbardziej dokładny wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, to zdecydowanie jest nim Alcoforce AF-300. Urządzenie posiada platynowy sensor elektrochemiczny, który pozwala na dokonanie pomiarów z dokładnością 0,006 promili, przy zakresie 0-3 promili. Dzięki tak dokładnemu wynikowi, będziemy w stanie stwierdzić obecność nawet najmniejszej ilości alkoholu w naszym organizmie. Czytelny wyświetlacz cyfrowy, pozwala na sprawdzenie wyników w każdych warunkach. AF-300 zasilany jest wyłącznie przez jedną baterię AAA 1.5 V.


jaki alkomat kupić


ALCOFORCE AF-300 Dane techniczne:


Dokładność pomiaru: 0,006 promila

Zakres pomiaru: 0-3 promili

Waga: 77 gUdogodnienia:


Wymienny czujnik

Ergonomiczna obudowa

Czytelny cyfrowy wyświetlaczAlkomat ALCOSENSE Pro


Nasz ranking alkomatów zamyka bardzo interesujące urządzenie, które zostało przystosowane do wykonywania wysokiej jakości pomiarów zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Czujnik elektrochemiczny pozwala na pomiary z dokładnością wyniku 0,01 promila, przy zakresie 0-4 promili. Wbudowane w urządzenie czujniki, mają za zadanie mierzenie w czasie rzeczywistym, natężenia przepływu powietrza, jego ciśnienia, a także objętości i temperatury. Daje to pewność, że mierzona próbka powietrza, jest odpowiednia dla poprawnych wyników przeprowadzanego badania. Korzystanie z tych wszystkich funkcji jest bardzo proste, dzięki Asystentowi pomiaru BlowCoach, który przeprowadzi nas krok po kroku przez cały proces. Alkomat zasilany jest przez 3 baterie AAA 1.5 V. Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki alkomat kupić, sprawdź poniższe dane i podejmij decyzję.


jaki alkomat kupić


ALCOSENSE Pro Dane techniczne:


Dokładność pomiaru: 0,01 promila

Zakres pomiaru: 0-4 promili

Waga: 147 gUdogodnienia:


Asystent pomiaru BlowCoach

Kabel USB w zestawie

Czujniki przepływu, ciśnienia, objętości i temperatury powietrza


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert