Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Jaki blender do smoothie wybrać?

 2024-01-03 

Blender kielichowy to sprzęt z kategorii małego AGD, który ułatwia przygotowywanie codziennych, smacznych, a przy okazji zdrowych przekąsek. Niezastąpiony w domu osób dbających o sylwetkę, prowadzących aktywny tryb życia, ale także rodzin z małymi dziećmi. Sprawdź, jaki konkretnie blender kielichowy do smoothie będzie najlepszy oraz czym warto się kierować podczas jego zakupu.

Blender kielichowy - czy warto mieć go w swojej kuchni?

Wśród licznych głosów zadowolenia, pochodzących od szczęśliwych posiadaczy blenderów kielichowych, najsilniej słyszalny jest ten dotyczący ekspresowego tempa przygotowywanych koktajli. Wystarczy umieścić w kielichu wybrane owoce, dodać kilka łyżek jogurtu naturalnego, zakryć pokrywę i nacisnąć przycisk startu, by już po kilku sekundach móc cieszyć się wyjątkowym smakiem ulubionego smoothie. Ponadto blender kielichowy stanowi świetną pomoc dla fanów zup – w ciągu paru chwil przygotujesz w nim bazę do zup-kremów.

Blendery w naszej ofercie:

Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu blendera kielichowego

Przymierzając się do zakupu blendera kielichowego, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, jaką pojemność kielicha ma oglądany przez Ciebie model. Najmniejsze z nich mają po 0,6 l, największe – po 2,3 l. To spora rozpiętość, dlatego dobrze się zastanów, ilu domowników faktycznie będzie korzystać ze sprzętu. Ważnym aspektem pozostaje też moc urządzenia – im większa, tym sprzęt lepiej poradzi sobie ze świeżymi owocami czy twardszymi warzywami i orzechami. Istotną kwestią jest również rodzaj surowca, z jakiego wykonano kielich. W sklepach można spotkać zarówno blendery o kielichach szklanych, jak i te wykonane z tworzywa sztucznego. 


W pierwszym przypadku zdecydowanie łatwiej o higienę i brak zarysowań. Trzeba się natomiast liczyć z większą wagą i mniejszą poręcznością urządzenia. W drugim przypadku z kolei lekkość i wygodniejsze korzystanie idzie w parze z wadą w postaci większych trudności z doczyszczeniem oraz powstawaniem odbarwień w kontakcie z niektórymi produktami, takimi jak marchew czy jagody. Podczas podejmowania decyzji o zakupie blendera kielichowego nie bez znaczenia jest też kwestia jego ewentualnych funkcji dodatkowych, takich jak opcja kruszenia lodu czy też zabezpieczenia przed przegrzaniem urządzenia.

Najlepszy blender kielichowy do smoothie – polecane modele

Wśród modeli polecanych przez użytkowników warto wymienić trzy blendery kielichowe, pochodzące z różnych półek cenowych. Pierwszym z nich jest blender kielichowy Tefal BL420838 BlendForce do koktajli. Moc na poziomie 600 W wystarczy w zupełności do codziennych zastosowań. Kielich, wykonany z tworzywa sztucznego, o pojemności 2 l pomieści owoce rozdrobnione na połówki i ćwiartki, zaś dwa tryby prędkości pozwolą dopasować szybkość blendowania do własnych preferencji. Nie bez znaczenia jest też funkcja Air Cooling System oraz Smart Lock.


Drugim z rekomendowanych urządzeń, którego nie może zabraknąć w kuchni żadnego miłośnika owoców i warzyw sezonowych, jest blender kielichowy BOSCH MMB65G5M do koktajli warzywnych. Urządzenie o mocy 800 W rozprawi się z mniej dojrzałymi owocami i twardszymi warzywami, zaś funkcja kruszenia lodu przyda się podczas upalnych popołudni. Pojemny kielich ze szkła (2,3 l) pozwoli przygotować kilka porcji ulubionego smoothie za jednym razem.


Nieco wyższą półkę cenową reprezentuje blender do smoothie taki jak blender kielichowy PHILIPS HR3655/00 Inox – najmocniejszy sprzęt w całym zestawieniu. Moc na poziomie 1400 W znacząco przyspiesza codzienne przygotowywanie koktajli i pozwala odzyskać czas na to, co ważne. 4 tryby prędkości umożliwiają pełne dostosowanie pracy urządzenia do własnych potrzeb. Wysokogatunkowy szklany kielich jest banalnie łatwy do utrzymania w czystości, a przy okazji zapewnia higienę użytkowania. Funkcja dodatkowa, w postaci kruszenia lodu, w kilka chwil umożliwia przygotowanie napoju o niższej temperaturze.


Zapoznaj się z asortymentem Media Expert, aby znaleźć idealny dla siebie blender kielichowy. Doradcy chętnie pomogą w zakupie, służąc fachową radą i uwzględniając Twój budżet.

Blendery w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756