Poradniki Eksperta

Ekspres na kapsułki – ranking [TOP10]

 2024-05-15 

Ekspresy na kapsułki cieszą się dużą popularnością, a to ze względu na ich kompaktowe gabaryty, dużą różnorodność przygotowywanych specjałów kawowych, a także intuicyjną obsługę. Na rynku dostępnych jest przynajmniej kilkaset modeli tego sprzętu. Jaki wybrać ekspres na kapsułki? Ranking 10 urządzeń, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

System wysokiego ciśnienia 15 barów z automatyczną regulacją

7-stopniowa personalizacja wielkości specjałów kawowych

Energooszczędny system grzewczy Thermoblock

Automatyczne zatrzymanie wody w wypadku awarii

Automatyczne wyłączenie po 5 minutach

Przyrządza kawy na ciepło i na zimno

Blokada kapania

Nie spienia mleka

Zestawienie polecanych sprzętów do kapsułkowego zaparzania kawy, otwiera model Dolce Gusto Mini ME DeLonghi EDG305.WB. To oferowany przez markę DeLonghi ekspres na kapsułki. Ranking poleca kilka urządzeń tego producenta. Marka DeLonghi cieszy się dużą popularnością wśród miłośników specjałów kawowych. To dlatego, że jej produkty są szeroko dostępne, a wśród nich dominują różnego rodzaju ekspresy do kawy, akcesoria do zaparzania kawy, a także sama kawa. Tradycje marki sięgają ponad 100 lat i zaczynają się we Włoszech, a zatem w kolebce espresso. Model Dolce Gusto Mini ME DeLonghi EDG305.WB cechuje kompaktowa konstrukcja, która zmieści się nawet w najmniejszej kuchni, a także na działce, w akademiku, czy w pokoju hotelowym. Jest łatwy w transportowaniu, a także w przechowywaniu. Biała obudowa doskonale dopełni przestrzenie urządzone w stylu skandynawskim, a także takie, w których dominują naturalne materiały, jak drewno, cegła, czy beton. Urządzenie przygotuje zarówno kawy na ciepło, jak i na zimo.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Automatyczne wyłączenie po 9 lub 30 minutach, zależne od zaprogramowania

Gotowość do pracy od włączeniu po 25 sek.

Wbudowany zbiornik na zużyte kapsułki

Podświetlane przyciski panelu sterowania

Wysokowydajna pompa 19 barów

Energooszczędny system grzewczy

Regulacja ilości kawy

Mały zbiornik na wodę 0,6 l

Model Eessenza Mini Krups XN1108 marki Nespresso, to charakteryzujący się bardzo wysokim, bo 19-barowym ciśnieniem ekspres na kapsułki. Ranking zawiera 4 modele o takim parametrze. To maksymalna wydajność pompy ciśnieniowej, która standardowo w tego typu urządzeniach, a nawet nowoczesnych, automatycznych ekspresach do kawy, wynosi maksymalnie 15 barów. Polecany ekspres wyróżnia też duża moc, która wynosi 1 260 W. Oba parametry mają wpływ na szybkość przygotowania specjału kawowego. Co więcej, urządzenie jest bardzo intuicyjne w obsłudze, ponieważ zaparzenie kawy ogranicza się do mieszczenia kapsułki w wyznaczonym w ekspresie miejscu i naciśnięciu oraz przytrzymaniu jednego przycisku. Ilość wody w filiżance można dostosować do własnych preferencji. Służy do tego ten sam przycisk. Ilość wody będzie zależała od długości przytrzymywania przycisku przez użytkownika. Biała obudowa modelu Eessenza Mini Krups XN1108 marki Nespresso, odpowiednio dopełni kuchnię, w której są już umiejscowione sprzęty kuchenne w tym kolorze.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Ruchome elementy ułatwiają utrzymanie w czystości

Przypomnienie o konieczności odkamieniania

Intuicyjne sterowanie mechaniczne

Demontowalna tacka ociekowa

Wyjmowany zbiornik na wodę

Mobilny i łatwy do przechowywania

System Capsuł Tchibo Cafissimo

Brak regulacji mocy kawy

Kolejnym polecanym sprzętem marki Tchibo, jest ten ekspres na kapsułki. Ranking szczególnie zwraca uwagę na model Cafissimo Pure Plus w eleganckiej, białej obudowie. Kompaktowa konstrukcja i ergonomia poszczególnych elementów sprawiają, że ekspres sprawdzi się doskonale zarówno w domu, jak i w biurze. Eleganckie wzornictwo z pewnością dopełni estetycznie tak wnętrze utrzymane w stylistyce klasycznej, jak i nowoczesnej, a niewielkie wymiary świadczą o jego mobilności i łatwości przechowywania. To mały ekspres do kawy na kapsułki. Ranking prezentuje większość urządzeń utrzymanej w podobnej konstrukcji gabarytowej. Wśród praktycznych funkcji oferowanych przez model Cafissimo Pure Plus marki Tchibo, warto wymienić przypomnienie o konieczności odkamieniania sprzętu, wskaźnik poziomu wody oraz możliwość regulacji ilości kawy.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Możliwość ustawienia temperatury mleka

Funkcja automatycznego czyszczenia

Dotykowy ekran panelu sterowania

Pojemność zbiornika na wodę 1,5 l

11 ustawień tekstury mleka

8 rodzajów kaw

Automatyczna dysza parowa

Brak funkcji One Touch Cappuccino

Najlepszy ekspres na kapsułki to taki, który z jednej strony zaspokaja potrzeby miłośników kawy w zakresie przyrządzania pysznych specjałów kawowych, a z drugiej pasuje do wnętrza, w jakim zostanie usytuowany. Marka Sage oferuje ciekawy wzorniczo ekspres na kapsułki. Ranking zawiera tylko jeden model utrzymany w takiej konstrukcji i kolorystyce. Obudowa urządzenia wykonana jest ze stali polerowanej i dodatkowo wzbogacona o chromowane detale, jak dysza spieniająca, przycisk zaparzania, czy tacka ociekowa. Cała konstrukcja przypomina włoskie, tradycyjne ekspresy do kawy. Sprzęt z powodzeniem dopełni przestrzeń zarówno w stylu nowoczesnym, jak i retro czy vintage, a także loftową. Urządzenie oferuje przygotowanie aż 8 rodzajów kaw i spienianie mleka w 11 różnych teksturach.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Przygotuje 40 rodzajów specjałów rozmaitych producentów kapsułek

Elastyczna podstawka z regulacją wysokości

Technologia kodów kreskowych Intellibrew

Obsługa jednym przyciskiem

System kapsuł Tassimo

Wysoka moc 1 400 W

 Niskie ciśnienie zaparzania 3,3 barów

Jeśli potrzebujemy kompaktowych rozmiarów ekspres na kapsułki, ranking poleca uwadze model Happy Bosch TAS1002N marki Tassimo. Szerokość i wysokość tego modelu są przybliżone do arkusza papieru A4, a głębokość nie przekracza 31 cm. Jest również bardzo lekki, o wadze 2,6 kg. Takie gabaryty sprawiają, że będzie doskonałym urządzeniem, które można zabrać ze sobą na camping, działkę, a nawet na wakacje. Składane elementy są łatwo demontowalne i po złożeniu ekspres zmieści się nawet w podręcznej walizce. Oferuje on przyrządzanie specjałów kawowych systemem kapsuł Tassimo. Wśród funkcji poprawiających komfort obsługi i użytkowania, warto wymienić obsługę jednym przyciskiem, możliwość regulacji ilości wody oraz mocy kawy, automatyczne czyszczenie oraz regulowaną podstawkę pod kubek i do szklanek oraz filiżanek o różnych wysokościach. Pomimo zaparzania pod niskim ciśnieniem zaledwie 3,3 barów, o wysoką jakość specjałów kawowych dba innowacyjna technologia kodów kreskowych Intellibrew. Dobiera ona automatycznie do każdego specjału kawowego odpowiednią ilość wody, temperaturę oraz czas zaparzania.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Doskonała kawa w zaledwie 30 sekund

Demontowalne elementy łatwe w utrzymaniu w czystości

Minimalistyczna konstrukcja łatwa w przechowywaniu

Odpowiedni do przygotowywania czekolady

Doskonała kawa w zaledwie 30 sekund

Bardzo wysoka moc 1 600 W

Brak możliwości obsługi smartfonem

Model Piccolo XS Krups KP1A3B10 to kolejny kompaktowy ekspres na kapsułki. Ranking prezentuje sprzęt estetycznie wykonany, którego konstrukcja będzie odpowiednia szczególnie do nowoczesnych przestrzeni. Czarna lśniąca obudowa dodaje mu elegancji i kunsztownego wzornictwa. Jego cechą szczególną jest wysoka moc, wynosząca 1 600 W, dzięki której przyrządzi pyszną kawę w ekspresowo krótkim czasie, nieprzekraczającym 30 sek. W modelu Piccolo XS Krups KP1A3B10, użytkownik przygotuje aż 30 rozmaitych specjałów kawowych i czekoladowych. Model wyposażony jest w praktyczną funkcję oszczędzania energii, regulacje wysokości podstawki do szklanek a także wyjmowany zbiornik na wodę, który można bezpiecznie napełnić poza urządzeniem. Ekspres oferuje możliwość regulacji ilości zaparzanej kawy, co nie jest standardem w tych kompaktowych urządzeniach.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Automatyczne czyszczenie dyszy mleka po zrobieniu kawy

Pojemnik na mleko z wbudowaną dyszą spieniającą

Zaparzanie kawy za naciśnięciem jednego przycisku

Opakowanie kapsułek odpowiednie do recyklingu

30 rodzajów kaw w aluminiowych kapsułkach

Pojemnik na mleko można myć w zmywarce

Dotykowe sterowanie

Nie przygotuje kawy na wynos

Godnym polecenia sprzętem marki Nespresso, jest ten oto ekspres na kapsułki. Ranking szczególnej uwadze miłośników kawowych specjałów poleca model Lattissima One DeLonghi EN510.B, wyposażony w specjalny pojemnik na mleko. Pojemnik został tak zaprojektowany, aby doskonale pasował do ekspresu nie tylko wzorniczo, ale również konstrukcyjnie. Pojemnik można ponadto przechowywać na drzwiach lodówki, a po wykorzystaniu mleka, łatwo i bezpiecznie umyć w zmywarce. Warto dodać, że marka Nespresso jest jednym z najbardziej popularnych, a także cenionych przez użytkowników, producentem ekspresów z porcyjnym systemem zaparzania. Zrównoważony rozwój marki, zakłada pełne wykorzystanie zużytych kapsułek, które mogą zostać poddane procesowi recyklingu. Marka opracowała system odbierania zużytych kapsułek od klientów, które następnie są przetwarzane, co sprzyja środowisku naturalnemu.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Demontowalny zbiornik na wodę ułatwia napełnianie

Jeden przycisk do wszystkich rodzajów kaw

Technologia zaparzania Contrifiuson

Kapsułki hermetycznie zamykane

Zestaw startowy 12 rożnych kapsułek

Pojemnik na zużyte kapsułki

Brak aplikacji mobilnej do obsługi urządzenia

Model Vertuo Pop DeLonghi ENV90.B to niewielkich rozmiarów, ale niezwykle funkcjonalny ekspres na kapsułki. Ranking szczególnie poleca sprzęty, które są obsługiwane jednym przyciskiem. W tę praktyczną funkcjonalność, wyposażony jest również model Vertuo Pop DeLonghi ENV90.B znanej i cenionej marki Nespresso. Urządzenie przygotuje pyszne specjały kawowe z wykorzystaniem systemu kapsuł Nespresso Contrifiuson. Warto dodać, że kapsułki marki Nespresso wykonane są z aluminium. Świeżo palona i natychmiast zmielona kawa, aby zapobiec jej wietrzeniu i utracie aromatu oraz świeżości, jest w nich hermetycznie zamykana. Zaparzanie kawy w modelu Vertuo Pop DeLonghi ENV90.B następuje po umieszczeniu kapsułki w wyznaczonym miejscu i uruchomieniu przycisku. Po procesie zaparzania, w naszej filiżance znajduje się pyszny i aromatyczny specjał kawowy, a kapsułka jest automatycznie umieszczana w miejscu na zużyte kapsułki.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Niewielka waga 2,4 kg ułatwia przenoszenie

Konstrukcja łatwa do przechowywania

Zbiornik na wodę o pojemności 0,7 l

7 kapsułek w zestawie z urządzeniem

Długi przewód zasilający 80 cm

Automatyczny zrzut zużytych kapsułek

Mechaniczne sterowanie

Kolejnym modelem marki Nespresso, jest Inissia DeLonghi EN80.B. To przede wszystkim ciekawy konstrukcyjnie ekspres na kapsułki. Ranking prezentuje wiele modeli wykończonych w kolorze lśniącej czerni, ponieważ jest ona niezwykle elegancka. Taką obudowę posiada również polecany model Inissia DeLonghi EN80.B. który dodatkowo wyróżnia się specjalną dźwignią. Służy ona do odpowiedniego nacisku na kapsułkę, umieszczoną w wyznaczonym miejscu w ekspresie do kawy. Model marki Nespresso przeznaczony jest do przyrządzania kaw czarnych typu ristretto, espresso, czy lungo. Zaparzone specjały charakteryzuje gęsta konsystencja, wykończona orzechową cremą oraz intensywny aromat. Pomimo niewielkich gabarytów, wewnątrz konstrukcji umieszczona jest wysokowydajna pompa o maksymalnej wydajności, wynoszącej aż 19 barów. Przygotowanie jednej filiżanki kawy nie przekracza 25 sekund.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Automatyczne dostosowanie parametrów do rodzaju kawy

Wbudowana dysza spieniająca mleko

Technologia Vertuo

Możliwość sterowania smartfonem

Moduły Wi-Fi i funkcja Bluetooth

Zbiornik na wodę 1,6 l

Brak możliwości regulacji mocy kawy

Zestawienie polecanych urządzeń zamyka model Lattissima Vertuo DeLonghi ENV 300.B. To również produkowany przez markę Nespresso ekspres na kapsułki. Ranking prezentuje tu sprzęt do zaparzania kawy z wykorzystaniem systemu kapsuł Nespresso Centrufusion. Urządzenie wyposażone jest w moduły Wi-Fi i funkcję Bluetooth, co pozwala na szybką aktualizację oprogramowania. Wymienione moduły to także możliwość przygotowywania kawy i sterowania urządzeniem z poziomu smartfonu i dedykowanej aplikacji mobilnej, oferowanej przez producenta. Technologia Vertuo to zapewnienie zawsze idealnego smaku i aromatu w filiżance, poprzez przyrządzanie różnorodnych specjałów kawowych, zarówno czarnych, jak i z dodatkiem spienionego mleka. To dzięki wbudowanej dyszy do spieniania mleka, która jeszcze do niedawna była nowinką technologiczną w tego typu sprzętach do automatycznego zaparzania kawy z kapsułek.

Jak działa ekspres na kapsułki?

Automatycznych, domowych urządzeń do zaparzania kawy jest bardzo wiele. Jednym z popularnych rozwiązań jest ekspres na kapsułki. Ranking przygotowanych modeli zawiera rozmaite urządzenia, które łączy wspólny parametr. Jest nim sposób zaparzania kawy. Ekspres kapsułkowy jest bardzo prosty w użytkowaniu, a jego obsługa w zakresie przygotowania kawy sprowadza się do umieszczenia rekomendowanej przez producenta kapsułki w odpowiednim miejscu w ekspresie i naciśnięciu przycisku. Po przygotowaniu kawy należy usunąć zużytą kapsułkę lub ekspres zrobi to automatycznie, jeśli jest wyposażony w tą wygodną funkcję.


Dla kogo ekspres na kapsułki?

Ekspres na kapsułki przypadnie do gustu w szczególności miłośnikom kawy, którzy dodatkowo cenią sobie minimalizm. Jest to urządzenie kompaktowe, zajmujące niewiele miejsca w kuchni. Z uwagi na niewielkie wymiary można go z łatwością przechowywać, a nawet wygodnie transportować. Dodatkowo, sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga wiele czynności zarówno pielęgnacyjnych jak i podczas przygotowania kawy. Wystarczą odpowiednie, pasujące do urządzenia kapsułki oraz woda. 

W kwestii czyszczenia również nie jest wymagającym sprzętem. Okresowo należy go okamieniać i czyścić, postępując zgodnie z rekomendacją producenta zawartą w instrukcji obsługi i użytkowania.


System kapsułkowy w ekspresach

Decydując się na tego rodzaju sprzęt warto wziąć pod uwagę w jaki system kapsuł będzie wyposażony nasz ekspres na kapsułki. Ranking najpopularniejszych modeli zawiera urządzenia, które różnią się tym parametrem. Warto wiedzieć, że producenci mają własne, opatentowane systemy kapsuł z dedykowanymi do konkretnego modelu kapsułkami. Oznacza to, że decydując się na urządzenie, będziemy mogli korzystać wyłącznie z kapsułek rekomendowanych przez producenta naszego ekspresu, ponieważ inne mogą do niego nie pasować. Kapsułki do ekspresu różnią się nie tylko zawartością, ale także konstrukcją i sposobem perforacji.


Rodzaje kapsułek do ekspresów

Jakie rodzaje kaw może przyrządzić ekspres na kapsułki? Ranking modeli, który przygotowaliśmy zawiera ekspresy, które przyrządzą zarówno kawy czarne, jak i te z dodatkiem mleka. Typy kapsułek są również rodzajami specjałów kawowych. Wśród najpopularniejszych czarnych specjałów warto wymienić krótkie i esencjonalne espresso i ristretto, dłuższe lungo, popularną kawę czarną oraz coraz chętniej wybierane, jako alternatywa kawy czarnej – Americano. Z kolei te z dodatkiem mleka to puszyste cappuccino, trójwarstwowe latte macchiato oraz mleczna flat white. Nierzadko też ekspresy kapsułkowe przystosowane są do przyrządzania gorącej czekolady. To również za sprawą specjalnie opracowanych kapsułek.


Blokady i zabezpieczenia

Ekspresy na kapsułki, tak samo, jak inne urządzenia elektryczne gospodarstwa domowego, mogą być wyposażone w rozmaite blokady i zabezpieczenia, które poprawiają komfort użytkowania i sprawiają, że korzystanie z nich jest bezpieczne. Jednym z takich zabezpieczeń są antypoślizgowe nóżki. To ważna kwestia w wypadku urządzeń o kompaktowej konstrukcji, których wysokość jest znacznie większa od szerokości. Zabieg ten stabilizuje urządzenie podczas pracy.

Kolejnym udogodnieniem jest tzw. blokada kapania. Ten system zapobiega kapaniu wody po przyrządzeniu specjału kawowego. To ułatwia utrzymanie w czystości tacy ekspresu do kawy, na której stawiana jest filiżanka. Inną, równie przydatną blokadą jest automatyczne wyłączenie, które jest uruchamiane po określonym czasie, podczas nieużywania ekspresu. Jej zadaniem jest energooszczędność. Wśród dodatkowych zabezpieczeń warto też wymienić automatyczne zatrzymanie wypływu wody, które uruchamia się podczas stwierdzenia przez urządzenie jakiejkolwiek awarii sprzętu.


Ekspres na kapsułki - ranking wskazuje praktyczne programy

Ekspresy do kawy na kapsułki nierzadko wyposażone są w automatyczne programy, które wypływają na komfort codziennej obsługi sprzętu. Wśród najpopularniejszych należy wymienić automatyczne przygotowanie rozmaitych specjałów kawowych, które są na stałe sparametryzowane w elektronicznych podzespołach sprzętu. Dotyczy to zarówno kaw czarnych, jak i specjałów z dodatkiem mleka czy pianki mlecznej.

Obok nich ważną kwestią są automatyczne programy czyszczenia i odkamieniania ekspresu, które nie tylko informują użytkownika o konieczności przeprowadzenia danej czynności pielęgnacyjnej, ale dodatkowo przeprowadzają ją niemal samodzielnie. Rolą użytkownika jest wlanie odkamieniacza czy też wrzucenie tabletki czyszczącej w odpowiednie miejsce w ekspresie. Następnie program należy uruchomić jednym przyciskiem i gotowe. Po czyszczeniu czy odkamienianiu ekspres na kapsułki samoczynnie poinformuje nas o gotowości do pracy. To bardzo wygodne rozwiązanie, które szybko staje się standardem wśród tego typu urządzeń.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756