Poradniki Eksperta

Opiekacz 3w1 ranking – [TOP10]

 2023-04-12 

Każdy docenia praktyczne i funkcjonalne sprzęty, które ułatwiają pracę w kuchni. Do takich niewątpliwie należy opiekacz 3w1. Ranking zwraca uwagę na szerokie zastosowanie urządzenia. Wyjmowane wkłady umożliwiają przygotowanie nie tylko standardowych tostów, ale również wielu innych smacznych dań. Z tym sprzętem nie zabraknie pomysłów na codzienne śniadanie, obiad czy kolację. Poszczególne modele opiekaczy różnią się od siebie parametrami, dodatkowymi funkcjami oraz designem. Zapoznaj się z informacjami o nich i wybierz sprzęt idealny właśnie dla Ciebie.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

9.0 / 10

Wymienne płytki – wiele możliwości

Opiekacz 3w1 to jedno urządzenie, które łączy funkcję trzech sprzętów tj. opiekacza, gofrownicy i grilla. Istotną rolę odgrywają w nim wymienne płytki, które łatwo się montuje i demontuje. Korzystając z opiekacza można przyrządzić tosty, grzanki, zapiekane kanapki czy uwielbiane przez wielu panini. Specjalne wkłady do gofrów umożliwiają szybkie przyrządzenie tych chrupiących słodkości. Nie można zapomnieć o jeszcze jednej funkcji, którą oferuje opiekacz 3w1. Ranking zwraca uwagę na to, że sprzęt ten rewelacyjnie zastępuje grill elektryczny. Można w nim w prosty sposób przygotować pyszne mięsa, ryby czy pożywne grillowane warzywa. Poszczególne modele mogą mieć różną ilość płytek w zestawie. 


Producenci niektórych modeli oferują również możliwość dokupienia dodatkowych wkładów. Umożliwiają one przygotowanie np. gofrów w kształcie serca, wafli, rurek z kremem, pierożków czy pączków amerykańskich. Im więcej płytek, tym urządzenie jest bardziej funkcjonalne. Ten wielofunkcyjny opiekacz ma więc ogromne możliwości, które warto wykorzystać we własnej kuchni.

Moc – kluczowy parametr

Jaką moc powinien mieć opiekacz do kanapek 3w1? Ranking zwraca uwagę na to, że moc ma istotny wpływ na szybkość nagrzewania się urządzenia i jego funkcjonalność. Do codziennego przyrządzania posiłków np. opiekania kanapek urządzenia nie muszą być wyposażone w bardzo dużą moc. Opcjonalna jest wartość na poziomie 700 W – 900 W. Natomiast opiekacze wyposażone w wiele funkcji, zwłaszcza w funkcję grillowania będą wydajniejsze, jeśli ich moc będzie wyższa. Może ona wynosić np. 1000 W czy 1200 W. Wtedy przyrządzenie dań zajmie mniej czasu.

Materiał i powłoka płyt grzejnych

W opiekaczach płyty są najczęściej ceramiczne lub teflonowe. Zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj materiału zapobiega przywieraniu potraw. Płyty ceramiczne są wytrzymałe i szybko przenoszą ciepło. Natomiast płytki teflonowe łatwiej ulegają zarysowaniu. Zarysowany teflon nie powinien mieć kontaktu z żywnością. Jednak zarówno opiekacz teflonowy, jak i ceramiczny są sprzętami, które rewelacyjnie spełniają swoje funkcje, jeśli odpowiednio o nie dbamy. Opiekacze wyposażone w nieprzywierające powłoki zapobiegają przyklejaniu się kanapek czy gofrów i zmniejszają ryzyko przypaleń. W wielu modelach wyjmowane płytki można myć w zmywarce, co ułatwia utrzymanie ich w higienicznej czystości.

Przydatne funkcje – duże udogodnienia

Nowoczesne modele opiekaczy mają wbudowany termostat, który dobiera odpowiednią temperaturę grzania. Każda przyrządzana potrawa wymaga nieco innej temperatury. Dzięki termostatowi po osiągnięciu określonej temperatury urządzenie przestaje grzać. Zaczyna jedynie ją podtrzymywać. Termostat zabezpiecza również urządzenie przed jego przegrzaniem i wydłuża czas bezawaryjnego działania.


Jaką jeszcze inną przydatną funkcję powinien mieć opiekacz 3w1? Ranking zwraca uwagę na modele, które zostały wyposażone w funkcję regulacji temperatury. Bardzo często posiadają ją modele o większej mocy. Umożliwia ona odpowiednie dobranie i kontrolę temperatury podczas przyrządzania tostów, gofrów czy dań z grilla. W nowoczesnych opiekaczach temperatura regulowana jest automatycznie. Sterowanie urządzeniem jest niemalże intuicyjne. Specjalne lampki czy kontrolki świetlne sygnalizują proces działania urządzenia, a także osiągniecie odpowiedniej temperatury. Bardzo często są to czerwone albo zielone światełka. To duże udogodnienie dla każdego, nawet początkującego użytkownika opiekacza.

Wykonanie i design urządzenia

Bardzo ważna jest również odpowiednia jakość wykonania urządzenia. Obudowa opiekacza może być wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Bardziej wytrzymałe i trwałe są jednak sprzęty wykonane ze stali nierdzewnej i aluminium. Solidna obudowa urządzenia jest odporna na zarysowania. Ranking zwraca uwagę również na design opiekaczy. Można wybrać mniejsze lub nieco większe modele, klasyczne lub bardziej nowoczesne. Opiekacz 3w1 jest urządzeniem, które stoi zazwyczaj na blacie kuchennym. Warto więc, aby był integralną częścią wystroju i komponował się z aranżacją pomieszczenia. Lśniące wykończenie obudowy, ciekawa kolorystyka czy szklana obudowa sprawiają, że niektóre modele opiekaczy prezentują się bardzo elegancko i estetycznie.

Ważne kryterium - zabezpieczenia zastosowane w opiekaczach

Nowoczesny opiekacz 3w1 jest przede wszystkim bezpieczny. Wpływa na to wiele rozwiązań zastosowanych w tych niezwykle przydatnych sprzętach. Niewątpliwie jednym z nich jest zintegrowany z obudową nienagrzewający się uchwyt. Można go dotykać nawet w trakcie przyrządzania potraw. Dodatkowo opiekacz może posiadać nienagrzewającą się obudowę. Wszystko to chroni użytkownika przed poparzeniem. Ważnym zabezpieczeniem jest również kontrolka temperatury. Dzięki niej urządzenie wyłączy się automatycznie, gdy temperatura będzie zbyt wysoka.


Innym udogodnieniem zastosowanym w wielu modelach opiekaczy jest funkcja automatycznego wyłączania, gdy urządzenie nie jest używane. Nie trzeba więc pamiętać o jego wyłączeniu i martwić się zbyt dużym zużyciem prądu. Większość opiekaczy 3w1 została wyposażona w antypoślizgowe nóżki. Gwarantują one stabilność urządzenia i zapobiegają jego przesuwaniu. Producenci tych praktycznych sprzętów zadbali o to, by były one bezpieczne. To niezwykle ważne, gdyż chroni użytkowników przed problematycznymi sytuacjami. Warto więc zwrócić uwagę na te kwestie, by zagwarantować sobie nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo.

Funkcjonalność i wygoda przede wszystkim

Jakie inne praktyczne rozwiązania może mieć opiekacz 3w1? Ranking zwraca uwagę również na inne atuty tych przydatnych urządzeń. Pierwszym z nich jest to, że sprzęt ten nie zajmuje dużo miejsca. Jego kompaktowe rozmiary sprawiają, że zmieści się nawet w niewielkich kuchniach. Niektóre modele można postawić w pozycji pionowej, co jest dodatkową ich zaletą, zwłaszcza podczas przechowywania. Można je bez problemu umieścić w szafce kuchennej czy innych małych powierzchniach. Urządzenia te posiadają zazwyczaj przewód zasilający o długości około 1m. Dzięki temu opiekacz może być bez problemu podłączony do nieco oddalonego gniazdka elektrycznego.

Ponadto niezwykle praktyczny jest specjalny schowek na przewód, który umożliwia jego ukrycie. Opiekacz 3w1 umożliwia korzystanie z kilku płytek o różnym przeznaczeniu np. do kanapek, gofrów czy grilla. Istotne jest zatem, aby sposób ich wymiany był prosty. Po zakończeniu pracy i ostygnięciu urządzenia, wystarczy wcisnąć przycisk, by delikatnie wyjąć płytki. W większości opiekaczy mechanizm wymiany wkładów nie jest skomplikowany.


Decydując się na ten funkcjonalny sprzęt należy wziąć pod uwagę ilość osób, dla których będą przygotowywane np. tosty, zapiekanki czy gofry. Mniejsze modele tych urządzeń umożliwiają przygotowanie za jednym razem dwóch kanapek. Natomiast w bardziej rozbudowanych opiekaczach można przygotować posiłki dla większej liczby osób jednocześnie np. dla czterech. Urządzenie z opcją umożliwiającą przyrządzenie większej liczby kanapek sprawdzi zwłaszcza rankiem. Dzięki różnorodnym wkładom zarówno tosty, zapiekanki, jaki i gofry mogą mieć różny kształt – prostokątny, trójkątny czy kwadratowy. Ciekawe kształty docenią zwłaszcza dzieci. 


Praktyczną cechą wielu opiekaczy 3w1 jest możliwość mycia wkładów w zmywarce. Nie trzeba więc trudzić się z ręcznym myciem. Wszystkie te rozwiązania zwiększają komfort podczas użytkowania opiekaczy 3w1.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756