Poradniki Eksperta

Myjki do okien – ranking [TOP10]

 2024-03-12 

Myjki do okien stanowią bardzo szeroką grupę asortymentową. Wśród polecanych przez producentów sprzętów znajdziemy zarówno modele zasilane sieciowo, jak i akumulatoro, a do tego pracujące z wykorzystaniem naszej siły fizycznej, a także automatycznie, bez jakiejkolwiek dodatkowej ingerencji ze strony użytkownika. W jakie nowoczesne systemy wyposażone są obecnie oferowane przez producentów myjki do okien? Ranking 10 sprzętów, który przygotowaliśmy z pewnością będzie pomocy w wyborze odpowiedniego dla nas urządzenia.

10.0  / 10
1749,99 zł
9.5  / 10
279,00 zł
9.0  / 10
220,54 zł
9.0  / 10
1465,99 zł
8.5  / 10
1299,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Duża wydajność czyszczenia 300 m kw.

Niewielka masa całkowita 0,8 kg

Zasilanie akumulatorowe

Brak regulacji wyrzutu mgiełki

Zestawienie polecanych urządzeń otwiera model WV 6 Bath Edition 1.633-750.0 marki Kärcher. Sprzęt reprezentuje tzw. ręczne myjki do okien. Ranking zawiera aż 4 sprzęty tego producenta. Model WV 6 Bath Edition 1.633-750.0 wyposażony jest w zasilanie akumulatorowe, co oznacza, że można z niego korzystać nie tylko tam, gdzie mamy dostęp do energii elektrycznej, ale również na np. na działce czy podczas mycia samochodu.

Prosta konstrukcja i niewielka masa całkowita nie przekraczająca 800 gr sprawiają, że myjką bardzo łatwo manewrować i czyścić rozmaite powierzchnie, zarówno poziome, jak i pionowe. Sprzęt marki Kärcher na pełnym załadowaniu przepracuje 100 minut.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Podwójna, ultradźwiękowa dysza do nebulizacji wody w mgłę

Linka zabezpieczająca w zestawie

Pilot zdalnego sterowania

Brak możliwości sterowania smartfonem

Model 2S marki Hobot to szczególny rodzaj myjki do okien. Ranking prezentuje w tym miejscu pierwszy z trzech polecanych w zestawieniu robotów do mycia okien. Robot do mycia okien czyści 1 m kw. powierzchni w niespełna 2,4 minuty. To komfortowe rozwiązanie może pracować zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych, bez konieczności kontroli przez użytkownika.

Idealnie sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach czy domach, ale również biurach, gdzie zwykle mamy do czynienia z dużymi, szklanymi powierzchniami okiem zewnętrznych i wewnętrznych. Sprzęt wyposażony jest w 5-metrowy kabel zasilający.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wskaźnik LED naładowania urządzenia

Funkcja odsysania eliminuje smugi

Łatwe przenoszenie i manewrowanie

Mały zbiornik na brudną wodę 100 ml

Drugim sprzętem marki Kärcher jest model WV 1 Plus 1.633-608.0. Jako szczególną zaletę tej myjki do okien, ranking wskazuje jej mobilność. Waga urządzenia nie przekracza 0,5 kg, a szerokość ssawki dochodzi do 25 cm. Te parametry świadczą o komforcie użytkowania na mniejszych powierzchniach.

Model WV 1 Plus 1.633-608.0 na pełnym załadowaniu wyczyści 70 m kw. powierzchni i będzie wydajnie pracował przez 25 min. W takim czasie można np. umyć 1 lub 2 okna, wyczyścić duże lustro w mieszkaniu lub umyć szyby kabiny prysznicowej. 

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Konstrukcja ułatwiająca czyszczenie trudnodostępnych miejsc

Cicha praca poprzez obniżone tarcie

Stabilny uchwyt

Ładowanie 3 godz.

Najlepsza myjka do okien to taka, która jest intuicyjna w obsłudze i spełnia oczekiwania względem czyszczonych powierzchni. Jeśli szukamy sprzętu lekkiego, mobilnego, a zarazem wydajnego, warto zwrócić uwagę na marki Bosch myjki do okien. Ranking poleca szczególnie model GlassVac z opatentowaną przez producenta powłoką Automotive. Jest to gumowa powłoka, która nie tylko skutecznie czyści zabrudzenia, ale dodatkowo eliminuje rozmaite dźwięki, które są często słyszalne podczas pracy tego rodzaju urządzeń.

Brak tarcia oznacza cichą, komfortową pracę sprzętu. Jednym z udogodnień jest też sama konstrukcja, której wysokość nie przekracza 22 cm. Sprawia ona, że z łatwością wyczyścimy nawet trudnodostępne szczeliny.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wytrzymałe listwy ściągające wykonane z silikonu

Duży zbiornik na brudną wiodę 150 ml

Krótki czas ładowania 2,5 godz.

Brak schowka na akcesoria

W kategorii wydajne myjki do okien ranking poleca model WV 6 + KV 4 1.633-570.0 marki Kärcher, którego wydajność wynosi aż 300 m kw. Dodatkowym atutem jest długi czas pracy myjki na pełnym naładowaniu wynoszący 100 min. Wśród ciekawych funkcji warto wymienić wibrujący pad, który znacznie ułatwia czyszczenie nawet bardzo zabrudzonych powierzchni.

Komfortowym rozwiązaniem są także listwy zbierające wykonane z trwałego i plastycznego silikonu, który całą powierzchnią przylega do czyszczonej szyby, skutecznie usuwając z niej zmiękczony wodą bród i umieszcza w zbiorniku, który pomieści aż 150 ml płynu.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Łatwe opróżnianie zbiornika na brudną wodę

Drążek do czyszczenia wysokich okien

Szeroki zakres pracy myjki 360 st

Brak wyświetlania stanu naładowania baterii

Do czyszczenia wysokich okien odpowiednie są wyposażone w specjalne drążki myjki do okien. Ranking prezentuje tylko jeden taki model. Jest nim sprzęt marki Leifheit oferujący w zestawie drążek o długości 43 cm. Dzięki niemu z modelem Dry & Clean 51003 użytkownik komfortowo umyje okna o wysokości nawet 2,4 m bez konieczności korzystania z drabiny czy innego podwyższenia. To także podnosi bezpieczeństwo korzystania z tego urządzenia. Najlepsza myjka do okien powinna cechować się przecież nie tylko skutecznością, ale także komfortem i bezpieczeństwem

Ciekawym rozwiązaniem w modelu marki Leifheit jest inteligentny system czuwania, który uruchamia wyrzut mgiełki dopiero wtedy, gdy listwa zbierająca zetknie się z czyszczoną powierzchnią.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Specjalna walizka do przechowywania urządzenia i akcesoriów

Wbudowana nawigacja pracy WIN-SLAM-3.0

Możliwość sterowania przy pomocy smartfonu

Brak pilota zdalnego sterowania

Kolejnym w zestawieniu robotem jest model Winbot W1 Pro marki Ecovacs. Urządzenie prezentuje automatyczne myjki do okien. Ranking poleca tu sprzęt wyposażony w wiele praktycznych funkcji, a dodatkowo doskonale się prezentujący.

Urządzenie wyposażone jest w innowacyjny system Cross Auto-Spray służący do spryskiwania krzyżowego czyszczonych powierzchni. Ta funkcja sprawia, że powierzchnia jest dokładnie pokryta wodą, a tym samym są z niej skutecznie usuwane zabrudzenia.

Wśród szczególnych udogodnień warto wymienić możliwość sterowania sprzętem przy pomocy smartfonu lub tabletu z wykorzystaniem aplikacji mobilnej oferowanej przez producenta. Pod kątem wygodnej obsługi to najlepsza myjka do okien.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Środek do czyszczenia okien w zestawie

Łatwa wymiana przystawek

Szerokość ssawki 28 cm

Brak drążka do czyszczenia wysokich okien

Model WV 6 Plus 1.633-741.0 marki Kärcher to ostatnia propozycja tego producenta z grupy asortymentowej prezentującej wydajne myjki do okien. Ranking poleca tu sprzęt o wydajności 300 m kw., a dodatkowo wyróżniający się niewielką konstrukcją i niską masą całkowitą wynoszącą zaledwie 0,8 kg.

W zestawie wraz z urządzeniem znajduje się dodatkowa końcówka ssąca, pad z mikrofibry, buteleczka ze spryskiwaczem oraz środek do czyszczenia okien. To akumulatorowe urządzenie sprawdzi się w czyszczeniu nie tylko szklanych powierzchni, ale również terakoty, glazury, luster, a także marmuru. Wszechstronność wykorzystania wraz z wydajnymi parametrami sprawia, że model ten doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Pojemnik na brudną wodę można myć w zmywarce

Uruchamianie jednym przyciskiem

Ruchoma głowica czyszcząca

Długi czas pełnego ładowania 4 godz.

Model Windomatic Power 153230 marki Vileda reprezentuje kompaktowe, ale zarazem wydajne myjki do okien. Ranking prezentuje tu sprzęt wyposażony w ruchomą głowicę, dzięki której użytkownik wyczyści nie tylko gładkie powierzchnie, ale również trudnodostępne szczeliny i dodatkowe, wypukłe szprosy w oknach.

Trudne zabrudzenia są skutecznie usuwane przy użyciu przycisku Power, który zwiększa moc ssania nawet o 50 procent. W modelu marki Vileda pojemnik na brudną wodę można bezpiecznie myć w zmywarce.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Inteligentny algorytm AI ustala ścieżkę czyszczenia

2 niezależne obręcze czyszczące

Sterowanie za pomocą aplikacji

Brak zasilania bateryjnego

Ranking zamyka model i5 marki Cobbo. To ostatni z prezentowanych automatycznych robotów w zestawieniu polecającym myjki do okien. Ranking poleca tu urządzenie wyposażone w nowoczesną technologię Total Mist System, która skutecznie rozszczepia krople wody zamieniając je w lekką mgiełkę. Mgiełka gwarantuje skuteczne czyszczenie wszelkich zabrudzeń.

Kolejnym ważnym udogodnieniem są dwie niezależne obręcze, które wprawione w ruch imitują ręczne mycie okien. Każda z obręczy wykonuje inną pracę. Górna czyści, a dolna poleruje czyszczone powierzchnie. To dzięki ściereczkom z trwałej mikrofibry, które dodatkowo można prać, a tym samym wielokrotnie wykorzystywać.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756