Poradniki Eksperta

Termometr bezdotykowy - ranking 2024 [TOP10] 

  2024-04-25

Termometr bezdotykowy to wygodne urządzenie do pomiaru temperatury. Nie zawiera w sobie rtęci, dzięki czemu jest bezpieczne w użyciu. To urządzenie sprawdzi się świetnie kiedy musisz sprawdzić temperaturę swojego dziecka, a nie chcesz zakłócać jego snu. Sprzęt dodatkowo działa niezwykle szybko, pokazując wynik w zaledwie kilka sekund. Jest bardzo higieniczny i wygodny w obsłudze. W Twoim domu musi znaleźć się urządzenie jakim jest termometr bezdotykowy. Ranking przedstawia 10 intuicyjnych modeli, wśród których na pewno znajdziesz ten najbardziej odpowiedni.

10.0  / 10
119,99 zł
10.0  / 10
99,99 zł
10.0  / 10
291,00 zł
9.5  / 10
129,00 zł
9.5  / 10
149,99 zł
9.0  / 10
129,99 zł
9.0  / 10
179,99 zł
8.5  / 10
249,00 zł
8.5  / 10
129,00 zł
8.5  / 10
204,49 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Sygnał dźwiękowy gorączki

Automatyczne wyłączanie

Czytelny panel LCD

Brak baterii w zestawie

Ten uniwersalny termometr bezdotykowy służy do pomiaru temperatury ciała zarówno dzieci, jak i dorosłych. Badanie można wykonać w wygodny sposób na czole lub w uchu. Wystarczy, że przybliżysz termometr do czoła w odległości zaledwie 1 cm. To niewątpliwie duże udogodnienie i wygoda podczas użytkowania urządzenia. Ranking termometrów bezdotykowych zwraca uwagę na to, że z pomocą tego sprzętu można również zmierzyć temperaturę obiektów (np.: wody do kąpania dziecka). Czytelny i duży wyświetlacz wskazuje dokładny wynik pomiaru.

 

Niezwykle przydatną funkcją w monitorowaniu przebiegu gorączki jest pamięć 20 ostatnich pomiarów. Po przekroczeniu tej ilości pomiarów, najstarszy zapis zostanie zastąpiony najnowszym. Jeżeli chodzi o prędkość działania urządzenia, to sprzęt już po jednej sekundzie poinformuje Cię za pomocą sygnału dźwiękowego o końcu pomiaru. Niezwykle praktyczny jest także wskaźnik niskiego poziomu baterii, który wyświetli się na termometrze za pomocą ikony. Wówczas konieczna jest jej wymiana, gdyż urządzenie nie będzie działać. Po zakończeniu badania sprzęt wyłączy się po upływie około 60 sekund.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Sygnał dźwiękowy końca pomiaru

Wskaźnik naładowania baterii

Krótki czas pomiaru

Nie posiada etui w zestawie

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać termometr bezdotykowy, ranking zwraca uwagę na ten właśnie model. Urządzenie jest proste w obsłudze, co jest jego niewątpliwym atutem. Zostało wyposażone w podświetlany wyświetlacz LCD. Dzięki temu bez problemu odczytasz wynik pomiaru oraz sprawdzisz stan naładowania baterii. Pomiaru bez kontaktu ze skórą można dokonać zaledwie w ciągu jednej sekundy. Termometr ten przeznaczony jest nie tylko do pomiaru temperatury ciała, ale również np. posiłku dla dziecka. 

 

Zakres pomiaru temperatury dla ciała wynosi od 34 do 43 stopni Celsjusza, zaś dla obiektu od 0 do 93 stopni Celsjusza. Sprzęt uruchomi system dźwiękowy gorączki, jeżeli wykryje podwyższony wynik ciepłoty ciała oraz zapamięta 10 ostatnich pomiarów. Na uwagę zasługuje również estetyka jego wykonania. Obudowa urządzenia wykonana została z wysokiej jakości plastiku. Ten niezawodny model z automatycznym wyłączeniem sprawdzi się w każdym domu. 

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Długa żywotność baterii

Precyzyjny pomiar

Pamięć pomiarów

Nie jest wodoodporny

Nasz ranking termometrów bezdotykowych przedstawia model Truelife Care Q10, który jest niezwykle funkcjonalny i wygodny w użyciu. Został on wyposażony w trzy tryby pomiaru, które umożliwiają mierzenie temperatury z czoła, ucha, ale również pomiar temperatury przedmiotów oraz cieczy. Wysokość temperatury widoczna jest na czytelnym wyświetlaczu. O jej wzroście poinformuje Cię praktyczny kolorowy wskaźnik. Umożliwia to bezproblemowy odczyt pomiaru nawet w nocy. 

 

Dodatkowym udogodnieniem jest wbudowany w tym modelu Bluetooth. Technologia ta umożliwia zapisywanie wyników pomiaru w aplikacji i śledzenie ich na czytelnym wykresie. W razie potrzeby możesz więc pokazać je lekarzowi, by ułatwić postawienie właściwej diagnozy. Prezentowany wynik ma dokładność do 0,1 stopni Celsjusza. To niewątpliwie bardzo dobry termometr bezdotykowy, który jest lekki, poręczny i solidny.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Przeznaczony dla dzieci i dorosłych

Sygnał dźwiękowy końca pomiaru

Elegancki design

Nie posiada etui w zestawie

Inoly FC-IR105 to dobrej jakości termometr bezdotykowy. Ranking zwraca uwagę na błyskawiczny pomiar temperatury zarówno ciała, jak i przedmiotów. Jest to precyzyjne i bezpieczne urządzenie, które gwarantuje komfort podczas użytkowania. Dzięki technologii podczerwieni pomiar temperatury można wykonać z odległości. Dzięki temu czynność ta nie zakłóci snu dziecka. O gorączce urządzenie poinformuje Cię za pomocą koloru żółtego lub czerwonego. 

 

Dodatkowymi atutami, które posiada ten dobry termometr bezdotykowy są między innymi wodoodporność, automatyczne wyłączanie czy praktyczne przyciski ułatwiające obsługę urządzenia (np. przełączanie między trybami, wyciszenie). Nie bez znaczenia jest również specjalny tryb oszczędzania energii, który wydłuża żywotność baterii. Minimalizuje to konieczność ich częstego wymieniania. Ponadto termometr zapamiętuje aż 35 ostatnich pomiarów.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Tryb pomiaru temperatury żywności i wody do kąpieli

Sygnał dźwiękowy końca pomiaru

Precyzyjny pomiar temperatury

Nie posiada pamięci pomiaru

Jeżeli poszukujesz termometru dla najmłodszych to nasze zestawienie poleca model Braun BNT400, który sprawdzi się świetnie zarówno dla dorosłych, dzieci, jak i dla niemowląt. Charakteryzuje się on niezwykłą precyzyjnością pomiaru. Ten nieinwazyjny termometr bezdotykowy umożliwia zmierzenie temperatury podczas snu Twojego dziecka, nie zakłócając jego odpoczynku. Interpretuje wyniki z uwzględnieniem wieku. Dla zapewnienia odpowiedniego pomiaru urządzenie zostało wyposażone w specjalną funkcję wskazującą miejsce do wykonania pomiaru temperatury. 

 

Ponadto, produkt umożliwia sprawdzenie temperatury napojów, żywności czy wody do kąpieli dziecka. Dodatkowym udogodnieniem jest także czytelny wyświetlacz zmieniający kolor. Gdy temperatura jest normalna ekran zaświeci się na zielono. Natomiast gorączka lub wysoka gorączka jest sygnalizowana na żółto lub czerwono. Urządzenie wyłączy się automatycznie, gdy nie będzie używane przez 30 sekund. Model ten dzięki wielu przydatnym funkcjom spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Pamięć dziewięciu pomiarów

Bardzo cichy i dokładny

Krótki czas pomiaru

Nie sygnalizuje końca pomiaru

Najlepszy termometr bezdotykowy jest przede wszystkim bezpieczny. Model Timi Smart Verona nie zawiera niebezpiecznej rtęci. Ponadto posiada certyfikaty medyczne, które gwarantują jego najwyższą jakość. Pomiar temperatury może być wykonany z odległości kilku centymetrów. Precyzyjnie zmierzy temperaturę nie tylko ciała, ale i różnych przedmiotów. Jest niezwykle wygodny i funkcjonalny. Aby go uruchomić wystarczy nacisnąć przycisk za pomocą jednego palca. Jego obsługa jest zatem niezwykle prosta. 

 

Zaledwie po sekundzie od badania, na czytelnym i podświetlanym ekranie LCD widoczny będzie wynik pomiaru. Jeżeli ciepłota ciała wyniesie więcej niż 38,2 stopni Celsjusza, produkt zaświeci się na czerwono. Tryb nocny umożliwia używanie urządzenia nawet w nocy. Dzięki funkcji oszczędzania baterii (samoczynne wyłączanie się), nie musisz również obawiać się o konieczność częstej jej wymiany. To solidny i poręczny termometr bezdotykowy. Ranking zwraca także Twoją uwagę na trzyletnią gwarancję producenta.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Sygnał dźwiękowy końca pomiaru

Ergonomiczna i solidna obudowa

Niewielki rozmiar

Zapamiętuje jedynie ostatni pomiar

Braun NTF3000 to nowoczesny elektroniczny termometr bezdotykowy. Ranking informuje, że to urządzenie może pracować również w trybie dotykowym. Jednak dla osób ceniących wygodę oraz rodzin z dziećmi opcja bezdotykowego mierzenia temperatury będzie wygodniejsza. Pomiaru można dokonać z odległości do 5 cm. Dzięki podświetleniu ekranu można go bez problemu używać w nocy, gdy dziecko śpi. Dodatkowym atutem jest także bardzo ciche działanie urządzenia.

Wynik widoczny jest na czytelnym wyświetlaczu LCD, który zmienia kolory w zależności od wysokości temperatury. Zielony oznacza prawidłową ciepłotę ciała, żółty gorączkę, a czerwony zaawansowaną gorączkę. Pomiar jest bardzo szybki, gdyż trwa zaledwie 2 sekundy. Specjalny czujnik wskazuje prawidłową pozycję pomiaru, który można wykonać na czole. Jeśli zastanawiasz się, jaki termometr bezdotykowy będzie odpowiedni dla Twojej rodziny, zdecydowanie zwróć uwagę na model Braun NTF3000.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wygodny podczas wykonywania pomiaru

Szybki i dokładny pomiar

Elegancki design

Nie posiada etui w zestawie

Nasz ranking termometrów bezdotykowych chce Ci także przedstawić wysokiej jakości model Beurer FT 100. Ma on uniwersalne zastosowanie. Możesz nim kontrolować temperaturę ciała, jak również otoczenia i powierzchni. Prawidłowe użycie sprzętu podczas pomiaru zapewnia specjalny czujnik odległości. Pomiary można wykonywać z odległości bez dotykania skóry, co wpływa nie tylko na wygodę, ale również jego higieniczną obsługę. Trudno nie wspomnieć o tym, że model ten zapamiętuje około 60 pomiarów. Ułatwia to niewątpliwie kontrolę stanu zdrowia chorego. 

 

Gdy temperatura przekroczy określoną wysokość urządzenie wysyła alarm ostrzegawczy. Dzięki temu możesz podjąć szybkie działania, by nie dopuścić do rozwoju choroby. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu jest także wodoodporny wyświetlacz. Wynik pomiaru otrzymujesz po około 3 sekundach. Ponadto urządzenie to posiada solidną obudowę i nie posiada w sobie rtęci ani szkła. Termometr bezdotykowy Beurer FT 100 jest prosty w obsłudze i gwarantuje wiarygodny wynik pomiaru.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Pamięć 32 ostatnich pomiarów

Czytelny wyświetlacz

Precyzyjny pomiar

Nie jest wodoodporny

Na przedostatnim miejscu w rankingu znajduje się produkt NENO Medic T02. Czytelny wyświetlacz, lekka obudowa i jeden przycisk sprawiają, że użytkowanie sprzętu jest niezwykle intuicyjne. Aby sprawdzić ciepłotę ciała Twojego dziecka, wystarczy, że skierujesz sensor w czoło pociechy, a po naciśnięciu guzika pomiar pojawi się na ekranie. Produkt nadaje się także do zastosowań medycznych.

 Technologia podczerwieni bezdotykowo odbiera fale promieniowania podczerwonego i na ich bazie określa odpowiednią temperaturę ciała. Termometr bezdotykowy wykonuje badanie w kilka chwil. Umieść czujnik w odległości 1,5-5 cm od czoła badanej osoby, by dowiedzieć się czy ma gorączkę. W zestawie otrzymujesz urządzenie, baterie, kartę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Ergonomiczna budowa

Solidne wykonanie

Pamięć pomiarów

Nie jest wodoodporny

Beurer Ft 90 to nowoczesny termometr elektroniczny bezdotykowy. Ranking zwraca uwagę na nietuzinkowy kształt tego urządzenia. Jest ono lekko wygięte, a jego ergonomiczna budowa ułatwia trzymanie urządzenia podczas wykonywania pomiaru. Dzięki technologii fal podczerwonych jest in bardzo precyzyjny i wiarygodny. Najlepszy termometr bezdotykowy powinien być wyposażony w praktyczne rozwiązania. Z tego powodu model posiada aż trzy alarmy, które ułatwiają obsługę urządzenia. Wśród nich wymienić należy sygnał dźwiękowy gotowości, podwyższonej temperatury oraz sygnalizator zakończenia pomiaru. 

 

Po zmierzeniu temperatury na czole wyświetlacz podświetla się automatycznie. Funkcję tę można włączyć lub wyłączyć. Urządzenie to działa bardzo szybko. Już po 2 sekundach od rozpoczęcia pomiaru możesz odczytać jego wynik. Model ten doskonale sprawdzi się również jako termometr bezdotykowy dla niemowląt. Urządzenie jest zasilane bateriami, które otrzymujesz w zestawie. 

Jaki termometr bezdotykowy jest dobry?

Wybór dobrego termometru bezdotykowego zależy głównie od Twoich potrzeb i preferencji, ale istnieje kilka funkcji, na które warto zwrócić uwagę:

  1. Dokładność pomiaru: Sprawdź, czy oferowany termometr posiada wysokiej jakości czujnik i jest kalibrowany do precyzyjnych pomiarów.
  2. Szybkość pomiaru: Szukaj modeli, które oferują szybkie wyniki w ciągu kilku sekund. Jest to istotne szczególnie podczas sprawdzania temperatury u dzieci. 
  3. Funkcje dodatkowe: Jeżeli potrzebujesz dodatkowych opcji, zwróć uwagę czy dane urządzenie posiada funkcję, taką jak pamięć wyników pomiarów lub alarm wysokiej temperatury.
  4. Ergonomia i łatwość obsługi: Wybierz termometr, który jest łatwy w użyciu i ma czytelny wyświetlacz. Ergonomiczny design ułatwia trzymanie i korzystanie ze sprzętu. 
  5. Trwałość i jakość wykonania: Postaw na termometry renomowanych producentów, które zapewniają wysoką jakość wykonania i trwałość. 
  6. Łatwość czyszczenia: Termometr bezdotykowy powinien być łatwy do czyszczenia i dezynfekcji, zwłaszcza jeśli będzie używany w środowiskach medycznych lub publicznych.

Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać recenzje produktu, który zamierzasz kupić. Nasz ranking termometrów bezdotykowych pozwoli Ci znaleźć idealne urządzenie. 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756