Poradniki Eksperta

Super mocna suszarka na pranie – ranking [TOP10]

 2023-04-06 

Składane suszarki na pranie to bardzo szeroka grupa asortymentowa. Wśród ważnych parametrów, jakie należy określić przed wyborem urządzenia, warto wymienić materiał wykonania, powierzchnię suszenia, a także wymiary sprzętu po całkowitym złożeniu. z punktu widzenia użytkownika ważna jest też wytrzymałość i długie, bezawaryjne użytkowanie. Jaka jest zatem super mocna suszarka na pranie i jakimi parametrami powinna się odznaczać? Ranking, który przygotowaliśmy w szczególności opisuje typy suszarek, które warto wziąć pod uwagę wybierając sprzęt do naszych potrzeb.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

9.0 / 10

Popularność suszarek na pranie

Składane suszarki na pranie są bardzo popularne i chętnie wybierane przez użytkowników. Niezależnie od tego czy będzie ona głównym akcesorium używanym do suszenia ubrań czy dodatkowym, przy jednoczesnym posiadaniu suszarki bębnowej. W zależności od modelu, typu czy materiału wykonania, a przede wszystkim wielkości i możliwości w zakresie transportowania i przechowywania, sprawdzi się zarówno w większym, jak i mniejszym mieszkaniu. Producenci zadbali o to, aby użytkownicy mieli w czym wybierać, a rozmaitość tych urządzeń w ofertach sklepów może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.


Z punktu widzenia użytkownika, najlepsza suszarka na pranie to super mocna suszarka na pranie, czyli taka, którą będzie można użytkować przez długi czas, a jej funkcjonalność nie zostanie przy tym niczym ograniczona.

Typy suszarek na pranie

Super mocna suszarka na pranie to taka, która będzie odpowiednio użytkowana, a zatem zostanie dobrana do potrzeb użytkownika. Jaką suszarkę wybrać? Warto najpierw zapoznać się z typami, które oferują producenci tego praktycznego akcesorium.

Suszarki rozkładane

Większość suszarek na pranie to urządzenia rozkładane. Niezależnie od tego czy są stojące, wiszące czy mocowane do ściany. Rozkładanie i składanie tego akcesorium sprzyja praktycznemu zagospodarowaniu cennej przestrzeni, zwłaszcza w niewielkiej łazience lub małym mieszkaniu. Wśród suszarek rozkładanych wyróżniamy takie, które stawiamy na podłodze, podwieszamy pod sufitem, najczęściej w łazience nad wanną lub też przytwierdzamy do pionowej ściany. Jednym z typów tego rodzaju suszarek są sprzęty dodatkowo rozsuwane, co jeszcze bardziej powiększa oferowaną przez nie powierzchnię suszenia ubrań.

Suszarki pionowe

Równie popularnym i chętnie wybieranym przez użytkowników typem suszarki na pranie jest suszarka pionowa. Jej konstrukcja także przygotowana jest do praktycznego złożenia do bardzo niewielkim rozmiarów. Cechą charakterystyczną tego akcesorium jest to, że nawet po rozłożeniu zajmuje niewiele miejsca. Będzie zatem odpowiednim sprzętem do niewielkich przestrzeni. Z powodzeniem też zmieści się na balkonie czy w małej łazience, a nawet przedpokoju.

Suszarki na wannę

Suszarki na wannę są szczególnym typem sprzętów do suszenia ubrań. Służą raczej do suszenia niewielkich elementów służących do sprzątania, jak ściereczki, szmatki czy ręczniczki. Mogą składać się z jednego elementu i wtedy nie oferują możliwości złożenia, lub też kilku elementów z praktyczną funkcją składania. Są bardzo proste w obsłudze i użytkowaniu, a do tego, nawet te, które nie oferują możliwości złożenia, zajmują niewiele miejsca i można z łatwością przechować je np. za pralką czy wieszając na ścianie na specjalnym haczyku czy uchwycie.

Suszarki ścienne

Obok suszarek rozkładanych, suszarki ścienne są najpopularniejszymi typami tego sprzętu. Jeszcze do niedawna, gdy w łazienkach mieszkań wielorodzinnych instalowane były wyłącznie wanny, taka suszarka była niemal jej standardowym wyposażeniem. Można z powodzeniem przyznać, że to super mocna suszarka na pranie, bowiem jej prosta konstrukcja, a przy tym bardzo łatwa i komfortowa obsługa sprawiają, że ten typ urządzenia służy bezawaryjnie użytkownikowi przez wiele lat. Raz na jakiś czas wystarczy wymienić w sprzęcie sznurki czy linki, które są w stałej ofercie producentów tych urządzeń, i suszarka przez kolejne sezony z powodzeniem będzie sprawnie spełniać swoją rolę.

Wymiary urządzenia a powierzchnia suszenia

Warto na wstępie zaznaczyć, że parametr wielkości suszarki nie musi się odnosić w praktyce do powierzchni suszenia, jaką ten sprzęt będzie oferował. Niemniej wybierając to akcesorium domowe należy zwrócić uwagę zarówno na wymiary suszarki, jak i na przestrzeń, jaką będzie oferowała do suszenia ubrań po jej całkowitym rozłożeniu.


Dlaczego to takie ważne? Dlatego, że jedną z zalet tego rodzaju suszarki jest możliwość jej praktycznego przechowywania. Im suszarka będzie zajmowała mniej miejsca po złożeniu, tym łatwiej będzie nam ją przechowywać nawet w niewielkim mieszkaniu. Tak złożone urządzenie z powodzeniem ustawimy za drzwiami czy umiejscowimy pod dużym łóżkiem. Z kolei powierzchnia suszenia również jest istotna z punktu widzenia ostatecznego przeznaczenia szukarki. Zatem super praktyczna i super mocna suszarka na pranie to taka, która oferuje dużą powierzchnię suszenia przy jak najmniejszej powierzchni po jej całkowitym złożeniu. 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756