Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Mafia 4 zostanie wkrótce ogłoszona!

 2024-04-19 

Wszystko wskazuje na to, że premiera Mafii 4 niebawem zostanie oficjalnie potwierdzona. Wydawca serii, firma Take-Two, może przygotowywać się do wielkiego ogłoszenia. Informacje pochodzą od znanego insidera.

Seria Mafia w pigułce

Mafia jest znaną serią z gatunku przygodowych gier akcji. Fabularnie skupia się głównie na historiach związanych z rodzinami mafijnymi w XX wieku. Akcja dzieje się w fikcyjnych miastach, które tylko nawiązują do istniejących w świecie rzeczywistym. Pierwsze odsłony gry tworzyła firma 2K Czech (dawniej Illusion Softworks), natomiast od części trzeciej projekt przejęła firma Hangar 13. 


Mafia 4 ma być prequelem pierwszej części. Twórcy zapowiadają, że stylistyka i rozgrywka powrócą do korzeni serii.

Mafia 4 już za rogiem?

Minęły dwa lata od momentu kiedy pojawiały się pierwsze informacje na temat czwartej części, legendarnej gry mafijnej. Trzecia część Mafii nie przypadła do gustu graczom i miała mieszane opinie krytyków. W międzyczasie Mafia 2 otrzymała remaster, a pierwsza – najbardziej kultowa odsłona doczekała się pełnoprawnego remake'u.


W roku 2023 ciszę przerwała plotka, jakoby Mafia 4 miała być tworzona na silniku Unreal Engine 5. Informacja ta pojawiła się ponownie przy ostatnich plotkach, które jednak tym razem potwierdził insider Kurakasis – przekazywane przez niego wcześniejsze przecieki się sprawdzały. Według niego Take-Two szykuje oficjalną zapowiedź, a nawet przygotowuje pierwszy zwiastun. Wszystko wskazuje na to, że w przeciągu kilku następnych tygodni nadejście czwartej Mafii zostanie potwierdzone.


"Mogę jedynie powiedzieć, że kilka dni temu Take-Two rozpoczęło przygotowania do ogłoszenia nowych informacji w sprawie serii Mafia. 

Nie mogę podać dokładnej daty, ani przedziału czasowego jednak w przypadku gry Judas przygotowania do prezentacji zwiastuna trwały 3-4 tygodnie zanim został opublikowany, tak więc… WKRÓTCE." – napisał Karukasis na swoim koncie w platformie X.


Wspomniany Judas, jest nowym projektem twórców BioShocka, którego premierę swego czasu również ujawnił Kurakasis. Warto zauważyć, że wydawcą gry także jest firma Take-Two.

Kiedy możemy spodziewać się zapowiedzi?

Mimo wszystko należy pamiętać, że jest to niepotwierdzona przez dewelopera plotka. Wydawca może przesunąć datę premiery zwiastuna i zapowiedzi, co w branży gier jest często praktykowane. Jeśli jednak wskazania insidera się potwierdzą przewidywany przez niego termin oscyluje na połowę maja tego roku.

Gry akcji w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756