Poradniki Eksperta

Jaki rowerek biegowy? Ranking [TOP10]

Rowerek biegowy to jeden z pierwszych pojazdów naszych pociech. Od niego najlepiej zacząć naukę jazdy na rowerze. To na rowerku biegowym dziecku najłatwiej będzie nauczyć się utrzymywania równowagi niezbędnej podczas jazdy na tradycyjnym rowerze. Poprzez odpychanie, dziecko wzmacnia nie tylko mięśnie nóg, ale rozwija ogólną koordynację ruchową. Wbrew pozorom, nie jest aż tak łatwy do opanowania dla każdego malucha. Dziecko musi nauczyć się wprawiania go w ruch oraz wybierania kierunku, ale zawsze z bezpiecznym dla niego podparciem o podłoże.


Wybierając dla naszej pociechy pierwszy jednoślad należy pamiętać przede wszystkim o dobraniu jego wielkości do wzrostu dziecka. Ważny dla naszych dzieci będzie też wygląd, jaki ma ich rowerek biegowy. Ranking pomoże dobrać zarówno odpowiedni rozmiar, jak również i styl, który zachęci do nauki i zabawy.


Rowerek biegowy LIONELO Arie


Lionelo Arie w różowym kolorze to dla dziewczynek bardzo ciekawy rowerek biegowy. Ranking nie mógł pominąć tego atrakcyjnego, kolorowego pojazdu. Rama w kolorach białym i delikatnym różowym zbudowana jest ze stali. Mimo to, jest to lekka konstrukcja ważąca 3,7 kilograma, a przede wszystkim bezpieczna. Posiada regulowaną wysokość siodła a także kierownicy, co pozwoli na idealne dopasowanie rowerka do wzrostu dziecka, a tym samym ułatwi poruszanie się i naukę na nim. Koła mają średnicę 12 cali, odpowiednią dla dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia. Dzięki nim rowerek jest zwrotny i łatwy do opanowania przez dziecko. Na koła założone są opony z pianki, które pochłaniają wszelkie nierówności, oraz lekko pokonują niewielkie przeszkody na drodze.


rowerek biegowy ranking


LIONELO Arie Dane techniczne


Wiek: od 3 do 6 lat

Stalowa rama

Rozmiar koła: 12 cali

Przeznaczenie: dla dziewczynkiUdogodnienia


Niska waga rowerka

Piankowe opony

Hamulec

Regulacja wysokości siodełka i kierownicyRowerek biegowy LIONELO Bart


Kolejna propozycja skierowana jest do dzieci jeszcze młodszych. Rowerek biegowy Lionelo Bart przeznaczony jest dla dzieci od 2 roku życia. Zbudowany jest z magnezowej ramy w technologii bezspawowej. Główną jej zaletą jest lekka waga. Rama taka potrafi być aż o 75 procent lżejsza od odpowiednika stalowego, a przy tym ma bardzo nowoczesny i estetyczny wygląd. Rowerek Lionelo Bart waży zaledwie 3 kg. Ma też właściwości, które redukują drgania. Wpływ na komfort mają też 12-calowe koła z oponami z pianki. Lekko się toczą i jednocześnie tłumią wszystkie nierówności napotkane na drodze. Biegówka posiada regulowaną wysokość siodła i kierownicy, dzięki czemu można ją idealnie dopasować do wzrostu dziecka. Dodatkowo kierownica ma blokadę skrętu, oraz duże antypoślizgowe chwyty, mające wpływ na bezpieczeństwo dziecka.


jaki rowerek biegowy


LIONELO Bart Dane techniczne


Wiek: od 2 lat

Magnezowa rama

Rozmiar koła: 12 cali

Przeznaczenie: dla dziewczynkiUdogodnienia


Niska waga rowerka

Piankowe opony

Nowoczesna rama

Regulacja wysokości siodełka i kierownicyRowerek biegowy LIONELO Arie


Grafitowy rowerek biegowy Lionelo Arie to propozycja przeznaczona dla chłopców. Pojazd zbudowany jest na stalowej mocnej ramie, a przy tym jest bardzo lekki – wazy 3,7 kg. Toczy się na niewielkich, ale bardzo skrętnych 12-calowych kołach. Zastosowano w nim opony bezdętkowe, piankowe, pochłaniające nierówności. Rowerek ma regulowaną wysokość siodełka i kierownicy, co pozwala na idealne dopasowanie go do wzrostu dziecka. Na kierownicy umieszczone są duże, wygodne i antypoślizgowe chwyty dla łatwiejszego trzymania przez dziecko oraz gumowa osłona chroniąca podczas wywrotki. Rowerek posiada też szeroki podest, na którym dziecko może postawić nóżki, gdy się rozpędzi. Jest również wyposażony w ręczny hamulec działający na tylne koło.


rowerek biegowy ranking


LIONELO Arie Dane techniczne


Wiek: od 3 do 6 lat

Stalowa rama

Rozmiar koła: 12 cali

Przeznaczenie: dla chłopcaUdogodnienia


Niska waga rowerka

Piankowe opony

Hamulec

Regulacja wysokości siodełka i kierownicyRowerek biegowy LIONELO Alex


Kolejną świetną propozycja rowerka biegowego dla chłopca będzie Lionelo Alex. To jednoślad dla pociech od 3 roku życia na stalowej ramie – lekka, ważąca zaledwie 3,3 kilograma konstrukcja w ciekawym, dwukolorowym malowaniu w odcieniach błękitu. Rowerek porusza się na lekko toczących się 12-calowych kołach z oponami wykonanymi z pianki absorbującej nierówności. Dzięki małym kołom jest bardzo skrętny, a przed wywrotkami zabezpiecza blokada skrętu ograniczająca obrócenie kierownicy. Na kierownicy znajdują się duże gumowe chwyty zapewniające pewny chwyt rączkami, oraz gumowa osłona chroniąca podczas upadku. Wysokość miękkiego wygodnego siodełka możemy regulować, tak samo zresztą jak i kierownicy. Szeroki, wyprofilowany podest umożliwia położenie nóżek podczas odpoczynku.


rowerek biegowy ranking


LIONELO Alex Dane techniczne


Wiek: od 3 do 6 lat

Stalowa rama

Rozmiar koła: 12 cali

Przeznaczenie: dla chłopcaUdogodnienia


Niska waga rowerka

Piankowe opony

Szeroki podest

Regulacja wysokości siodełka i kierownicyRowerek biegowy SUN BABY Evo 360 2w1


Koleją propozycją jest Sun Baby Evo 360 2w1. To dwufunkcyjny rowerek biegowy. Ranking nie mógł pominąć takiego pojazdu. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a rowerek biegowy zamienia się w hulajnogę. To nie tylko dobra zabawa, ale także dodatkowa nauka utrzymania równowagi, koordynacji oraz wzmocni mięsnie. Rowerek jest częściowo drewniany, a do wykończenia użyto czerwonych akcentów w postaci chwytów, kółek czy elementu łączenia ramy. To bardzo lekka konstrukcja poruszająca się na piankowych, absorbujących wstrząsy podczas jazdy oponach. Koła posiadają łożyska, dzięki czemu dziecko bez większego wysiłku wprowadzi rowerek w ruch. W opcji hulajnogi posiada hamulec działający na tylne koło.


rowerek biegowy ranking


Rowerek biegowy SUN BABY Evo 360 2w1 Dane techniczne


Wiek: od 3 do 5 lat

Drewniana rama

Rozmiar koła: 12, 10 cali

Przeznaczenie: dla chłopca i dziewczynkiUdogodnienia


Niska waga rowerka

Piankowe opony

Koła z łożyskami

HulajnogaRowerek biegowy LIONELO Willy Air


Lionelo Willy Air to kolejna propozycja z działu rowerek biegowy. Ranking nie mógł pominąć pojazdu z ramą o ciekawym kształcie wykonaną z drewna. Rowerek przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 lat. Aby łatwiej go było dopasować do wzrostu dziecka i jego sprawności, ma regulowaną wysokość siodełka. „Jeździk” porusza się na 12-calowych kołach z prawdziwymi pompowanymi oponami pochłaniającymi nierówności nawierzchni. Waży tylko 2,3 kilograma, więc dziecku łatwo powinno być nad nim zapanować. Kierownica, dzięki specjalnej konstrukcji ochrania ręce dziecka, posiada też blokadę skrętu, która zapobiega przypadkowemu przewróceniu.


rowerek biegowy ranking


LIONELO Willy Air Dane techniczne


Wiek: od 2 lat

Drewniana rama

Rozmiar koła: 12 cali

Przeznaczenie: dla chłopcaUdogodnienia


Niska waga rowerka

Pompowane opony

Blokada skrętu

Regulacja wysokości siodełkaRowerek biegowy SUN BABY Twist 2w1 Safari Mamala


Rowerek biegowy SUN BABY Twist 2w1 Safari Mamala to oryginalna drewniana konstrukcja rowerka trzykołowego, a po małej modyfikacji - dwukołowego. W postaci trzykołowej idealnie nadaje się na pierwszy etap nauki, w którym dziecko nauczyć się odpychać nóżkami, ale nie musi jeszcze myśleć o utrzymaniu równowagi. Gdy już posiądzie umiejętność odpychania, możemy przemienić w pojazd dwukołowy, gdzie potrzebna będzie utrzymanie równowagi. „Jeździk” biegowy porusza się na kołach piankowych 12 i 10 calowych. Dzięki możliwości transformacji oraz regulowanej wysokości siodła, może posłużyć zarówno 2 latkowi, jak również 5 latkowi.


rowerek biegowy ranking


SUN BABY Twist 2w1 Safari Mamala Dane techniczne


Wiek: od 2 lat

Drewniana rama

Rozmiar koła: 12 i 10 cali

Przeznaczenie: dla chłopca i dla dziewczynkiUdogodnienia


Niska waga rowerka

Piankowe opony

Blokada skrętu

Regulacja wysokości siodełkaRowerek biegowy LIONELO Willy


Jeszcze oferta rowerka biegowego Lionelo Willy – przeznaczona jest dla dziewczynek w wieku powyżej 2 lat. To wykonana z drzewa lipowego, bardzo lekka konstrukcja ważąca zaledwie 2 kilogramy. Poruszanie się tak lekkim rowerkiem ułatwi naukę. Pojazd porusza się piankowych oponach osadzonych na 12-calowych kołach, które potrafią wchłonąć nierówności podłoża. W celu lepszego dopasowania, ma regulowaną wysokość wygodnego siodełka. Posiada też blokadę skrętu, która dzięki większej stabilności chroni dziecko przed przewróceniem oraz kierownicę z osłoną chroniącą ręce. Na wyposażeniu jest dzwonek wprowadzający pociechy w świat zasad ruchu drogowego.


rowerek biegowy ranking


LIONELO Willy Air Dane techniczne


Wiek: od 2 lat

Drewniana rama

Rozmiar koła: 12 cali

Przeznaczenie: dla chłopcaUdogodnienia


Niska waga rowerka

Piankowe opony

Blokada skrętu

Regulacja wysokości siodełka


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert