Poradniki Eksperta

Najlepsze rowery szosowe - ranking [TOP10]

  2024-06-10


Coraz więcej ludzi zaczyna aktywnie spędzać czas. Jedni wybierają bieganie, inni siłownię, a jeszcze inni rower. W ostatnim czasie znowu popularny stał się rower szosowy i jego różne odmiany. Utwardzonych dróg nam nie brakuje, więc to dobry sposób, aby wyskoczyć na szybką przejażdżkę, żeby zgubić trochę kalorii, potrenować, odstresować się po pracy czy po prostu pojeździć dla samego siebie – bo po prostu to lubimy. Zapewne na nasz nowy rower mamy przygotowany jakiś określony budżet. W poniższym rankingu postaramy się zaprezentować, jakie są najlepsze rowery szosowe, na które możemy sobie pozwolić.

Karbonowy widelec

Opony Vee Rubber

20-biegowy napęd

Lekkie hamulce szczękowe

Mała liczba przełożeń

Bottecchia Duello to rower posiadający aerodynamiczny kształt, który pozwala uzyskać maksymalne prędkości na drodze dzięki mniejszym oporom powietrza. Rower zbudowany został na aluminiowej lekkiej ramie. Przedni widelec wykonany jest z karbonu i również charakteryzuje się aerodynamicznym kształtem. Dzięki wysokiej jakości osprzętowi możemy rozpędzić rower do dużych prędkości. Zastosowano tu osprzęt marki Campagnolo Veloce, który oferuje 20 biegów, co cechuje najlepsze rowery szosowe.

Aluminiowy wspornik siodła RAXE RS

Widelec Road Racing Carbon

22-biegowy napęd

Niska waga roweru

Brak hamulców tarczowych

Kolejną propozycją w kategorii najlepsze rowery szosowe jest Bottecchia Duello. To bardzo szybki rower do jazdy po utwardzonych drogach, który dzięki 22 biegom jest w stanie osiągnąć naprawdę duże prędkości. W jednośladzie tym zastosowano osprzęt Shimano 105, który pozwala łatwo i szybko dostosować prędkość jazdy do swoich oczekiwań, a także warunków na drodze. Jego aerodynamiczna rama zbudowana jest z lekkiego aluminium. Widelec z kolei wykonany jest z karbonu. Kompletny rower waży 10 kg.

Aluminiowy wspornik kierownicy Raxe RS

Hamulce Bottecchia Raxe RS

Osprzęt Shimano 105

Korba FSA

Brak sztywnych osi kół

Bottecchia Duello to rower, który idealnie sprawdzi się do szybkiej jazdy. Wąskie opony, lekka rama i dobrej klasy osprzęt pozwala na delektowanie się prędkością. 22-biegowy napęd zbudowany jest na przerzutkach Shimano 105. Lekkie aluminiowe koła oraz karbonowy widelec sprawiają, że rower jest bardzo lekki, dzięki czemu jeszcze łatwiej jest nim jechać z dużą prędkością. Decydując się na najlepsze rowery szosowe aerodynamiczną sylwetkę uzyskamy dzięki charakterystycznemu elementowi w tego typu rowerach, jakim jest kierownica typu baranek. Przymocowana jest do roweru za pomocą aluminiowego wspornika marki Raxe RS.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wydajna konstrukcja korby Amar Bold

Opony Vittoria Zaffiro

Osprzęt Shimano Tourney

Kierownica typu Corsa

Brak aluminiowego widelca

Indiana Racing to prosty rower szosowy, który posiada wszystkie elementy pozwalające poczuć wiatr we włosach dzięki szybkiej jeździe. Znajdziemy tu lekka ramę wykonaną z aluminium oraz 21-biegowy napęd Shimano Tourney, który charakteryzuje się wytrzymałością i sprawnym działaniem, dzięki któremu zmiana biegów jest płynna i bezproblemowa, co dla komfortu jazdy jest najlepsze. Rowery szosowe powinny mieć duże koła – tu mamy 28-calowe obręcze, na które założono gładkie opony Vittoria Zaffiro pozwalające na szybkie rozpędzenie się i osiąganie znacznych prędkości.

Wygodne, antypoślizgowe uchwyty

Lekki, aerodynamiczny widelec

Siodełko Pro 8.0 Racing

Wytrzymałe opony Vittoria

Brak karbonowej ramy

W kategorii najlepsze rowery szosowe znajdziemy jednoślad Bottecchia Duello. Dlaczego najlepszy? Rama została wykonana z lekkiego aluminium, widelec z karbonu, a za napęd odpowiada osprzęt Shimano 105. 22 biegi uzyskamy z kombinacji przełożeń 11-rzędowej kasety i 2-blatowej korby. To rower, który szybko jeździ i daje dużo przyjemności z jazdy.

Aerodynamiczny, karbonowy widelec

Kompletny napęd Shimano 105

Linki poprowadzone wewnątrz ramy

Dwublatowa korba FSA

Brak karbonowej kierownicy

Bottecchia Duello to kolejny przedstawiciel szybkich rowerów. Pomimo, że rower posiada aerodynamiczne kształt, został zaprojektowany tak, aby pozycja kierującego była jak najbardziej komfortowa. W modelu tym zastosowano lekką ramę wykonaną z aluminium oraz wysokiej klasy karbonowy widelec. Za zmianę 22-biegów odpowiadają przerzutki Shimano 105, które sterowane są klamkomanetkami z kierownicy, jak na najlepsze rowery szosowe przystało. Duży zakres przełożeń oraz szybka zmiana biegów sprawiają, że rower jest bardzo szybki.

Wkład suportu FSA Press Fit

Osprzęt Campagnolo Centaur

Piasty GPM typu Corsa QR

Siodełko Selle Italia

Brak mocnych hamulców tarczowych

Rower szosowy Bottecchia 8Avio Revolution to propozycja dla osób kochających wolność, szybkość i aktywność. Rower ten daje mnóstwo satysfakcji z jazdy dzięki zastosowanym technologiom. Karbonowa rama jest zintegrowana z karbonowym widelcem. Napęd to wysokiej klasy 22-biegowa konstrukcja Campagnolo Centaur. Rower posiada duże 28-calowe koła osadzone na piastach GPM typu Corsa QR oraz opony renomowanej marki Vittoria, które są doskonale tłumią drgania.

Zapewniające przyczepność opony Vitoria

Karbonowy widelec tłumiący drgania

Tarczowe hamulce hydrauliczne

Obręcze kół Raxe Comp 2

Brak karbonowego wspornika siodła

Do kategorii „najlepsze rowery szosowe” z pewnością możemy zaliczyć rower Bottecchia 8Avio Revolution. To jednoślad o aerodynamicznej konstrukcji dla ambitnych kolarzy. Wyposażony został w lekką karbonową ramę i widelec, a także wysokiej jakości osprzęt. Posiada łącznie 22 przełożenia obsługiwane przez przerzutki Shimano 105, które zapewniają szeroki zakres regulacji. Hamulce tarczowe hydrauliczne dzięki dużej mocy i precyzji działania zapewnią bezpieczeństwo w każdych warunkach.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Gładkie i wąskie opony Vittoria Zaffiro

Kompletny osprzęt Shimano Tourney

Lekkie szczękowe hamulce Radius

Wytrzymała aluminiowa rama

Brak klamkomanetek

Indiana Racing to kolejny model prostej szosówki do szybkiej jazdy. Aluminiowa rama nadaje rowerowi lekkości i sztywności. 21-biegowy napęd Shimano Tourney o szerokim zakresie przełożeń pozwala na szybką jazdę na prostych drogach, a także wspinaczkę pod strome wzniesienia. Rower porusza się na 28-calowych kołach, które dzięki cienkim i gładkim oponom marki Vittoria Zaffiro pozwalają na szybkie rozpędzenie się i osiąganie niemałych prędkości. W kategorii najlepsze rowery szosowe ten model to z pewnością mocny kandydat.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wewnętrzne prowadzenie linek

Koła o średnicy 28 cali

Hamulce szczękowe

Niższy model karbonowego widelca

Bottecchia Duello to szybki, aerodynamiczny rower do jazdy po utwardzonych nawierzchniach. To idealny sprzęt dla osób, które lubią duże prędkości. Jak przystało na najlepsze rowery szosowe, zbudowany jest na sztywnej i zarazem lekkiej aluminiowej ramie, która dobrze przenosi na koła energię wkładaną w pedałowanie. Przedni widelec wykonany jest z karbonu, dzięki czemu jest lekki, ale pochłania też drgania pochodzące z nierównej drogi. Rower posiada 20-biegowe przerzutki Campagnolo Veloce, które zapewniają szeroki zakres regulacji, umożliwiający pokonanie nawet stromych wzniesień siłą własnych mięśni.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756