Poradniki Eksperta

Jaki rower do 3000 zł? Ranking [TOP9]

Wiosna za pasem, więc pora rozpocząć sezon rowerowy. Jedni wyciągną swoje jednoślady z piwnic, garaży czy balkonów, inni muszą pomyśleć o kupnie nowych. Jaki rower więc kupić? Czy uda się kupić rower do 3000 zł? Oczywiście jest to możliwe i będzie on całkiem dobrej klasy. W tej cenie możemy kupić praktycznie każdy rodzaj dwukołowca: szosówkę, górski, crossowy i trekkingowy. Nie będzie to co prawda rower przeznaczony na zawody, do ścigania, ale dobry amatorski jednoślad do weekendowych przejażdżek oraz do amatorskich treningów. W takiej cenie znajdziemy rowery całkiem przyzwoicie wyposażone w amortyzatory renomowanej firmy, hamulce tarczowe hydrauliczne i przerzutki 21- a nawet 24-biegowe.


Rower górski MTB INDIANA X-Pulser 2.9 M19


Pierwsza propozycja to rower MTB – Indiana X-Pulser 2.9 M19. To jednoślad zbudowany na lekkiej, aluminiowej ramie oraz dużych, 29-calowych kołach wykonanych z tego samego materiału. Pozwala to na sprawne poruszanie się w terenie. Wpływ na dobrą przyczepność podczas jazdy po bezdrożach mają też zastosowane tu opony od Schwalbe oraz amortyzator Suntour. Do napędu z kolei użyto osprzętu Shimano. Są to 24 biegi obsługiwane przez 8-biegową przerzutkę Shimano Acera z tyłu oraz 3-biegową Shimano Tourney z przodu. Jak na rower górski przystało, jest też wyposażony w mocne tarczowe hamulce, które bardzo dobrze się sprawują na wymagających trasach.INDIANA X-Pulser 2.9 M19 Dane techniczne:


Rozmiar ramy L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 29 cali

Przerzutka tył Shimano AceraUdogodnienia:


Lekka rama

24 biegi

Amortyzowany widelec

Hamulce tarczoweRower górski MTB INDIANA X-Pulser 4.7 M21


Indiana X-Pulser 4.7 M21 to kolejna propozycja roweru górskiego. Porusza się on na mniejszych, bo 27,5-calowych kołach, ale za to są one lżejsze i bardziej zwrotne, więc dobrze poradzą sobie w terenie z wieloma przeszkodami. O przyczepność w trudniejszych warunkach dba amortyzator od Suntour’a i szerokie opony o agresywnym bieżniku. Za skuteczne hamowanie z kolei odpowiadają hamulce tarczowe. Do napędu użyto przerzutek Shimano, z tyłu 7-biegowej Acera, zaś z przodu 3-biegowej Tourney. Łącznie mamy do dyspozycji 21-biegów. Całość zamontowana jest na lekkiej, aluminiowej ramie.INDIANA X-Pulser 4.7 M21 ane techniczne:


Rozmiar ramy XL

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 27,5 cala

Przerzutka tył Shimano AceraUdogodnienia:


Lekka rama

21 biegów

Amortyzowany widelec

Hamulce tarczoweRower trekkingowy INDIANA X-Road 4.0 M19


Indiana X-Road 4.0 M19 to propozycja roweru trekkingowego. Aluminiowa, lekka rama oraz duże, 28-calowe koła idealnie sprawdzą się podczas długotrwałych podróży. Podczas wypraw potrzebny jest też mocny bagażnik na sakwy, błotniki pozwalające na kontynuację zjazdów w deszczu oraz oświetlenie do jazdy w nocy. W pojeździe tym zastosowano oświetlenie typu LED zasilane dynamem umieszczonym w piaście przedniego koła. Jest i amortyzator poprawiający trakcję oraz amortyzowana sztyca, zwiększająca komfort podróży. Za napęd odpowiadają przerzutki Shimano, z tyłu 8-biegowe Alivio, a z przodu 3-biegowe Tourney. W sumie 24 biegi pozwolą na sprawne poruszanie się po utwardzonych drogach, jak i w lekkim terenie, również z dużym bagażem.INDIANA X-Road 4.0 M19 Dane techniczne:


Rozmiar ramy L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 28 cali

Przerzutka tył Shimano AlivioUdogodnienia:


Lekka rama

24 biegi

Amortyzowany widelec

Hamulce tarczoweRower crossowy INDIANA X-Cross 3.0 D19


Indiana X-Cross 3.0 D19 to rower do 3000 zł przeznaczony dla kobiet. Ponieważ jest to rower crossowy, dobrze sprawdzi się zarówno na utwardzonych drogach, jak i w lekkim terenie. Porusza się na dużych, 28-calowych kołach z założonymi uniwersalnymi oponami na każdy teren. Do dyspozycji mamy 24 biegi obsługiwane z przodu przez przerzutki Shimano Tourney, a z tyłu Acera. O komfort podróży dba amortyzowana sztyca siodła oraz przedni widelec. Amortyzator od Suntour’a dba również o dobrą przyczepność na drodze. Rower został też wyposażony w hamulce tarczowe, które cechują się dużą skutecznością hamowania w każdych warunkach.INDIANA X-Cross 3.0 D19 Dane techniczne:


Rozmiar ramy L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 28 cali

Przerzutka tył Shimano AceraUdogodnienia:


Lekka rama

24 biegi

Amortyzowany widelec

Hamulce tarczoweRower trekkingowy INDIANA X-Road 3.0 M21


Jeśli zastanawiamy się, jaki rower do 3000 zł byłby odpowiedni dla mężczyzny, świetną propozycją jest Indiana X-Road 3.0 M21. To rower trekkingowy wyposażony w mocny bagażnik, błotniki i oświetlenie, dzięki czemu dobrze sprawdzi się podczas długich podróży, ale także w mieście. Amortyzowana sztyca zapewni komfort podróży, z kolei amortyzowany widelec poprawi przyczepność po zjechaniu z asfaltu. Rower zatrzymają sprawdzone hamulce typu V-brake, z kolei 24-biegowy napęd od Shimano wprawi go w ruch. To 8-rzedowa zębatka z tyłu obsługiwana przez przerzutkę Shimano Alivio i trzyrzędowa korba obsługiwana przez przerzutkę Shimano Tourney.INDIANA X-Road 3.0 M21 Dane techniczne:


Rozmiar ramy XL

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 28 cali

Przerzutka tył Shimano AlivioUdogodnienia:


Lekka rama

24 biegi

Amortyzowany widelec

Amortyzowana sztycaRower górski MTB INDIANA X-Pulser 5.9 M21


Indiana X-Pulser 5.9 M21 to ciekawy, dobrze wyposażony rower górski w dobrej cenie. Aluminiowa, lekka rama i duże, 29-calowe koła pozwalają mu na bezproblemowe „zapuszczenie się” w trudny teren. Wpływ na łatwiejsze pokonywanie trudnego terenu mają szerokie opony Schwalbe oraz amortyzator Rock Shox. Zapewniają one maksymalną przyczepność, a tym samym możliwość zdobycia dotąd nie poznanych przez nas zakątków na rowerze. Do napędu użyto przerzutek Shimano w układzie 2 x 10, dających łącznie 20 biegów. Przednia to Shimano Deore, zaś tylna SLX. Obsługiwane są szybkimi manetkami typu RapidFire. Hamulce to również rozwiązanie Shimano – mocne hydrauliczne tarczówki, które cechują się niezawodnym działaniem w każdych warunkach.INDIANA X-Pulser 5.9 M21 Dane techniczne:


Rozmiar ramy XL

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 29 cali

Przerzutka tył Shimano SLXUdogodnienia:


Lekka rama

20 biegów

Amortyzowany widelec

Hamulce tarczoweRower górski MTB MBM Maxilux M19


Rower górski MBM Maxilux M19 to oryginalna propozycja stylizowana na rower retro. Nie posiada amortyzatora, ale jest wyposażony w błotniki, a nawet bagażnik. Ciemny kolor aluminiowej ramy nadaje mu ciekawego i jednocześnie eleganckiego wyglądu. Porusza się na dużych, 29-calowych kołach z co prawda szerokimi oponami, ale bieżnikiem typu slick. Do napędu i wyhamowania roweru zastosowano podzespoły renomowanego producenta Shimano. Hamulce to mocne hydrauliczne tarczówki na obu kołach, z kolei 24-biegowy napęd obsługiwany jest przez przerzutki Tourney - z przodu, zaś z tyłu Acera. Ta ciekawa propozycja to doskonały rower do 3000 zł.MTB MBM Maxilux M19 Dane techniczne:


Rozmiar ramy L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 29 cali

Przerzutka tył Shimano AceraUdogodnienia:


Lekka rama

24 biegi

Hamulce hydrauliczne

BagażnikRower trekkingowy INDIANA X-Road 4.0 M21


Rower trekkingowy Indiana X-Road 4.0 M21 to jednoślad zbudowany na lekkiej, aluminiowej ramie. Przygotowany jest do dalekich wypraw dzięki wyposażeniu w akcesoria takie jak mocny bagażnik przystosowany do wożenia sakw, błotnik na deszczową pogodę czy oświetlenie na powroty po zmroku. Na komfort jazdy wpływ ma amortyzowana sztyca oraz amortyzowany widelec, który jednocześnie dba o dobrą przyczepność do drogi. Napęd do jednośladu dostarczył Shimano. Z tyłu jest to model Alivio, a z przodu Tourney. Łącznie do dyspozycji są 24 biegi. Hamulce to również produkt Shimano – mocne hydrauliczne tarczówki.INDIANA X-Road 4.0 M21 Dane techniczne:


Rozmiar ramy XL

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 28 cali

Przerzutka tył Shimano AlivioUdogodnienia:


Lekka rama

24 biegi

Amortyzowany widelec

Hamulce tarczoweRower górski MTB INDIANA X-Pulser 4.7 M19


Ranking w kategorii „rower do 3000 zł” kończy Indiana X-Pulser 4.7 M19. To zwinny rower górski, dzięki średniej wielkości, 27,5-calowym kołom. Lekka aluminiowa rama oraz amortyzator Suntour pozwalają na bezproblemowe poruszanie się w terenie. Nie bez znaczenia podczas jazdy jest dobrze działający, 24-biegowy napęd od Shimano oraz mocne hamulce tarczowe. Na łatwe pokonywanie terenów górskich wpływ mają również opony o agresywnym bieżniku. Zastosowane w tym jednośladzie to produkt Vee Tire Co.INDIANA X-Pulser 4.7 M19 Dane techniczne:


Rozmiar ramy L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 27,5 cala

Przerzutka tył Shimano AceraUdogodnienia:


Lekka rama

21 biegów

Amortyzowany widelec

Hamulce tarczowe


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756