Poradniki Eksperta

Rower szosowy do 5000zł – ranking [TOP5]

 2024-03-27 

Jeśli szukamy roweru szosowego, to najpierw powinniśmy zastanowić się, jaką jazdę preferujemy – rekreacyjną czy szybką. Od tego powinna zależeć geometria roweru, który wybierzemy. Istnieje wiele rodzajów geometrii rowerów szosowych, na przykład race, komfortowe lub aero. Identyfikując swój styl jazdy i preferencje, możemy wybrać rower o odpowiedniej geometrii dla siebie. Aby rower dobrze nam służył, powinniśmy go dopasować do swojego wzrostu. Wówczas lepiej będziemy go kontrolowali, ale też lepiej wykorzystamy jego możliwości. Nie bez znaczenia są również komponenty, z jakich zbudowany został rower, takie jak grupa napędowa, hamulce, koła i osprzęt. Ciekawy rower szosowy do 5000zł wybierzemy na pewno, gdy skorzystamy z poniższego rankingu rowerów.

Aluminiowa kierownica

Napęd 22-biegowy

Aluminiowa rama

Brak karbonowej kierownicy

Czerwony BOTTECCHIA Duello M22 to rower, którego konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby pozycja kierującego była komfortowa i nie przyjmowała mocno pochylonej sylwetki. Najważniejszy element roweru – rama – została wykonana z aluminium, dzięki czemu jest odporna na korozję, posiada niską wagę, a sam rower jest sztywny.

Zastosowano tu hamulce szczękowe. Taki sprawdzony system hamowania charakteryzuje się między innymi dobrym czasem reakcji, od chwili wciśnięcia klamki i dobrym wyczuciem użytej siły hamowania. W rowerze BOTTECCHIA Duello można dostosować komfort i prędkość jazdy do swoich potrzeb i warunków na drodze, dzięki przerzutkom Shimano 105, które oferują aż 22 biegi.

Osprzęt marki Campagnolo

Karbonowy widelec

Korba FSA

Niewielka liczba przełożeń

Kolejny model roweru BOTTECCHIA Duello wyróżnia to, że zastosowano w nim osprzęt marki Campagnolo Veloce. To aerodynamiczny rower szosowy zarówno dla początkujących, jak i ambitnych kolarzy. Wyposażony został w karbonowy widelec, a także wysokiej jakości osprzęt. Napęd Campagnolo zapewnia szeroki zakres regulacji, dzięki czemu pokonamy nawet najbardziej strome wzniesienia. Manetki Campagnolo Veloce zagwarantują z kolei wyjątkową lekkość przełączania przełożeń, co szybko docenimy podczas jazdy w zróżnicowanym terenie.

Karbonowy widelec powoduje, że rower kierowany jest również do użytku przez profesjonalistów. Nie tylko doskonale tłumi drgania, które pojawiają się podczas jazdy po nierównościach, ale jego sztywność powoduje, że rower precyzyjniej się prowadzi.

Waga roweru 10,5 kg

Komfortowa pozycja

Siodełko Selle Italia

Większa waga roweru

Jaki rower szosowy do 5000zł wybrać? BOTTECCHIA Duello jest ciekawą opcją. To lekki rower oparty na aluminiowej ramie i karbonowym widelcu oraz osprzęcie marki Shimano. Elementy te gwarantują efektywne przeniesienie włożonej przez nas siły w szybkie rozpędzenie roweru, a także komfortową jazdę.

Sama pozycja uzyskana na tym rowerze też nie jest zbyt pochylona, co przekłada się na większy komfort jazdy. Dla większej redukcji drgań podczas podróżowania po nierównych nawierzchniach zastosowano opony marki Vee Rubber. Założone są one na lekkie aluminiowe obręcze kół w rozmiarze 700c.

Widelec tłumiący drgania

Hamulce Raxe RS R340

Lekka rama

Słabsza przyczepność opon na nierównych nawierzchniach

BOTTECCHIA Duello M19 to rower szosowy idealny na dłuższe trasy. Aerodynamiczny kształt minimalizuje opory powietrza i pozwala łatwiej rozpędzić rower, a także powoduje wolniejsze wytracanie prędkości. Nie bez znaczenia są również materiały, z których zbudowano rower. Lekka aluminiowa rama i karbonowy widelec również przyczyniają się do lżejszej jazdy, a także podnoszą jej komfort.

Linki wpuszczane w ramę

Aluminiowy mostek

20-biegowy napęd

Wygodna jazda, wyłącznie po utwardzonych drogach

BOTTECCHIA Duello z osprzętem renomowanego włoskiego producenta Campagnolo to ciekawy rower szosowy do 5000 zł. Rama to lekka konstrukcja wykonana z aluminium. Widelec z kolei wykonany jest z karbonu.

Materiały użyte do budowy ramy zapewniają rowerowi sztywność, dzięki czemu prowadzi się go bardzo pewnie, a energia pedałowania przenoszona jest bez zbędnych strat. Rama również jest elegancko wykończona, na co wpływ mają starannie wykonane spawy oraz linki, które są w nią wpuszczone.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756