Poradniki Eksperta

Smartwatch – co to jest i do czego służy?


Każde dziesięciolecie wiąże się z wprowadzeniem nowego, rewolucyjnego urządzenia lub rozwiązania, które z czasem staje się nierozłącznym znakiem naszych czasów. Jednym z takich kamieni milowych, jest smartwatch. Co to takiego? Do czego służy? Wyjaśniamy w poniższym poradniku. Zachęcamy do lektury!smartwatch co to


Smartwatch – co to takiego?


Zegarki są używane od setek lat. Pierwsze, słoneczne czasomierze są jeszcze starsze, gdyż używano ich tysiące lat temu. Choć zegarki nadal są elementem biżuterii i do ich wyboru przykładamy dużo uwagi, zmieniły one formę, w stosunku do urządzeń uznawanych za nowoczesne kilkanaście lat temu. W XX wieku za nowinkę uznawano tarcze elektroniczne, które zamiast wskazówek, podawały godzinę w zapisie cyfrowym. Takie zegarki, były zresztą w Polsce trudno dostępne w okresie PRL. Każdy, kto miał taki model na nadgarstku, musiał liczyć się z zawistnymi spojrzeniami. Całe szczęście lata te mamy dawno za sobą, a nasza dostępność dobrodziejstw elektroniki, niczym nie różni się od tej na Zachodzie.


 Mniej więcej w 2012 roku, zaprezentowano pierwszy smartwatch. Co to takiego? To inteligentny zegarek, który zapewnia pełną integralność ze smartfonem. Dzięki temu, nie jest to jedynie urządzenie wskazujące czas, ale także asystent dnia codziennego. O funkcjach smartwatchy piszemy niżej, ale najpierw warto podkreślić spore zainteresowanie Klientów tego rodzaju zegarkami. Na początku były one odbierane jako gadżet, czy też zwykła nowinka. Obecnie coraz więcej osób, decyduje się na noszenie ich na nadgarstku, odkładając tradycyjny zegarek do szuflady.


Sprawdź również:

Jak działa smartwatch?

Smartwatch a smartband – czym się różnią?

Czy warto kupić smartwatch?

smartwatch co to


Do czego służy smartwatch?


Zastosowanie smartwatcha, w dużej mierze zależy od jego użytkownika, a także modelu, na który ostatecznie się zdecydujesz. W ofercie dostępnych jest kilkaset różnych zegarków. Niektóre z nich stworzono z myślą o sportowcach, inne o bardzo aktywnych zawodowo osobach. Wszystkie łączy jednak możliwość integracji z urządzeniem mobilnym, bez którego nikt z nas nie wychodzi z domu. To właśnie dzięki smartfonom, możliwe jest pełne wykorzystanie możliwości smartwatchy. Zegarki produkowane są przez wielu producentów, także liderów w branży elektronicznej. Mowa tu między innymi o markach takich jak Samsung, Apple, Garmin, czy Huawei. Rodziców może także zainteresować oferta smartwatchy dla dzieci. Takie modele umożliwiają między innymi, śledzenie lokalizacji dziecka. Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa, na przykład w trakcie powrotu ze szkoły lub drogi na zajęcia.


Pamiętaj, aby smartwatch wybierać zawsze pod kątem funkcjonalności, niezbędnych Ci na co dzień. Zegarek może na przykład monitorować Twój trening. Wybierz w aplikacji odpowiednią dyscyplinę i zacznij ćwiczenia. Co więcej, niektóre modele są w stanie także poprowadzić trening, na przykład stosując interwały. Bieżąca analiza Twojego pulsu, pozwala na dopasowanie intensywności zajęć. Zegarek jest wyposażony w szereg czujników, które pozwalają na analizowanie i zapisywanie rezultatów treningu w dedykowanych aplikacjach mobilnych. Co ważne, smartwatch może również analizować Twój odpoczynek, który jest równie ważny, co aktywność fizyczna. Odpowiedni sen zapewnia właściwą regenerację, która pomaga w budowaniu kondycji i sylwetki.


Smartwatch wyposażony w pulsoksymetr, może także badać ilość tlenu we krwi. Taka funkcja jest bardzo popularna, w związku z rozpowszechniającym się na świecie koronawirusem. Możliwa jest także analiza stresu w ciągu dnia. Jak widzisz, takie urządzenia naprawdę pozwalają człowiekowi zrozumieć to, co dzieje się w jego organizmie.


Poza tym, smartwatche świetnie sprawdzają się jako urządzenia. Podłączone do smartfona, mogą między innymi wyświetlać powiadomienia z telefonu. Dotyczy to mediów społecznościowych, połączeń, wiadomości tekstowych i nie tylko. Niektóre zegarki pozwalają także na odbieranie i wykonywanie połączeń! Takie smartwatche posiadają slot na kartę SIM, dzięki czemu są niezależne od smartfona i posiadają własną łączność sieciową. Zegarki mogą mieć również własną, wbudowaną pamięć. W ten sposób, możliwe jest na przykład słuchanie muzyki lub instalowanie aplikacji bezpośrednio na urządzeniu. To dopiero wygoda! Zamiast zabierać na trening smartfon, możesz podłączyć słuchawki do zegarka i streamingować ulubioną muzykę za pomocą Bluetooth. Możliwości oferowane przez smartwatche, rosną z każdym rokiem. Flagowe modele, wyposażane są w coraz lepsze podzespoły. Dotykowe wyświetlacze AMOLED, nie są już niczym zaskakującym. Zegarkami można ponadto płacić zbliżeniowo, a także dowolnie je personalizować.Do czego służy smartband?


Wiesz już, co to jest smartwatch i jakie możliwości oferuje. Zakup takiego zegarka, jest możliwy mniej więcej od 200 złotych. Oczywiście im większy budżet, tym ciekawsze rozwiązania oferuje sprzęt. Za flagowy zegarek znanego producenta, trzeba zapłacić od 1 000 do 2 000 złotych. Jeśli zależy Ci jedynie na podstawowych funkcjach zegarka, możesz wybrać smartband. To inteligentna opaska, która pozwala na mierzenie pulsu, liczenie kroków, informowanie o pogodzie lub wyświetlanie powiadomień. Takie urządzenie, można kupić już nawet za kilkadziesiąt złotych. Wybór powinieneś uzależnić o tego, do czego planujesz wykorzystywać sprzęt. Pamiętaj, że smartwatche występują nie tylko jako sportowe akcesoria, ale także eleganckie elementy garderoby, które posiadają skórzane paski lub metalowe bransolety. Smartwatch również może być gustownym dodatkiem, który ponadto można personalizować, przez zmianę akcesoriów na inne lub ustawienie nowego wyglądu tarczy.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert