Poradniki Eksperta

Ranking komputerów gamingowych [TOP10]

 2024-05-15 

Najlepsze komputery gamingowe, popularnie nazywane PC, wciąż nie mają sobie równych pod względem wydajności pracy. Widać to szczególnie wyraźnie w świecie gamingu, gdzie ta wydajność jest szczególnie pożądana. Dobranie odpowiednich podzespołów, które będą w stanie zapewnić najwyższą jakość rozgrywki, nie jest niczym prostym, dlatego najlepiej postawić na gotowe zestawy. Ranking komputerów gamingowych zawiera zatem najwydajniejsze PC, oferując wysoka rozdzielczość, płynność pracy, szybkość i przede wszystkim wsparcie dla najnowszych technologii, takich jak Ray Tracing.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Super

32 GB pamięci RAM

Dysk SD 2 TB

20-rdzeniowy procesor

Bluetooth 5.4

Komputer nie oferuje czytnika kart pamięci

Ranking komputerów gamingowych zaczynamy od prawdziwej bestii, która z łatwością jest w stanie uruchomić praktycznie każdą dostępną na rynku grę i to na najwyższych ustawieniach. Mad Dog PBM korzysta z procesora Intel Core i7-14700F wyposażonego w aż 20 rdzeni, osiągając częstotliwość taktowania na poziomie maksymalnym do 5,6 GHz. Oznacza to niesamowitą szybkość wykonywanych operacji, co w połączeniu z 32 GB pamięci RAM typu DDR5 oznacza płynność i stabilność pracy podczas obsługi nawet najbardziej wymagających gier. Ulubione tytuły możesz zapisać na dysku SSD o pojemności aż 2 TB.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Karta graficzna z obsługą Ray Tracingu

Taktowanie procesora do 4,6 GHz

Wyjście liniowe audio

Bok z szybą

Komputer bez napędu optycznego

MSI MAG Infinite S3 trafił na nasz ranking komputerów gamingowych za sprawą świetnie współpracujących ze sobą podzespołów. Mowa tutaj o procesorze Intel Core i5-13400F oferującym taktowanie do 4,6 GHz, a także 16 GB pamięci RAM typu DDR 5. Dużo ma tutaj do powiedzenia karta RTX 4060Ti, ponieważ korzysta z zaawansowanych rozwiązań opartych na AI, dzięki temu możesz doświadczyć płynnego obrazu o niespotykanej dotąd jakości. Dysk SSD korzysta z interfejsu PCIe Gen 3 x 4, co oznacza, że prędkość odczytu i zapisu jest niezwykle wysoka, co ma znaczenie w gamingu.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Podświetlenie ARGB

Pamięć RAM typu DDR5

Procesor 14 generacji

Wi-Fi 6

W tym modelu nie znajdziesz złącz USB 3.1

Lenovo Legion T5 należy do urządzeń cieszących się szczególnym uznaniem wśród graczy, dlatego nasz ranking komputerów gamingowych nie mógł go pominąć. W modelu T5 znajdziesz 10-rdzeniowy procesor 14-generacji, czyli Intel Core i5-14400F. Maksymalne taktowanie wynosi aż 4,7 GHz, co pozwala na osiągnięcie niezwykle wysokiej wydajności w trakcie rozgrywki. 32 GB pamięci RAM DDR5 przekłada się na osiągnięcie płynności na najwyższym poziomie. Wszystko to jest idealnym zapleczem dla karty graficznej RTX 4060 od NVIDII. Dzięki architekturze Ada Lovelace, a także wykorzystaniu sztucznej inteligencji, możesz liczyć na doświadczenie obrazu w zupełnie nowym wymiarze przy użyciu Ray Tracingu i DLSS 3.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Procesor Intel Core i5-12400F

Wsparcie dla dźwięku przestrzennego

Oświetlenie Pulsar Lightning

Predator FrostBlade 2.0

Na tym urządzeniu nie skorzystasz z płyt CD czy DVD

Nieco bardziej zaawansowaną wersją poprzednio omawianego urządzenia, jest 70mai Dash Cam M500. Przede wszystkim, urządzenie wyposażone jest w pojemną pamięć wbudowaną wielkości aż 64 GB. Nagrania są automatycznie nadpisywane po uzyskaniu limitu danych – dzięki temu nie musimy martwić się o usuwanie zbędnych nagrań własnoręcznie. Dodatkowo, nie musimy inwestować w kolejne nośniki pamięci. Kamerę samochodową możemy w łatwy sposób podłączyć do specjalnej aplikacji (dostępnej w języku polskim) i z jej pomocą szybko zgrywać interesujące nas nagrania, bez potrzeby korzystania ze zbędnych kabli, itd. Wideorejestrator możemy ustawić w dwóch trybach pracy – panoramicznym (więcej nagrywanej przestrzeni) i klasycznym (lepsza jakość obrazu sprzed pojazdu).

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Dwa dyski twarde o łącznej pojemności 3 TB

Karta graficzna z 12 GB pamięci VRAM

Pamięć podręczna 32 MB

System Windows 11 Home

Zintegrowana karta dźwiękowa

HP Omen 40L to wyjątkowy model PC za sprawą dwóch jego cech: połączeniu podzespołów od AMD oraz połączeniu dwóch różnych typów dysków twardych. W pierwszym przypadku mowa o procesorze AMD Ryzen 7 5800X oraz karcie graficznej AMD Radeon RX 6700 XT, co przekłada się na wyższą wydajność. W płynnym działaniu pomaga również 16 GB pamięci RAM typu DDR4. Ciekawym rozwiązaniem jest dawno zapomniana metoda łączenia dysków HDD i SSD w najlepszych komputerach gamingowych. Tutaj masz do dyspozycji pierwszy z nich o pojemności 2 GB, a drugi z 1 TB przestrzeni. Dysk HDD może służyć do przechowywania plików, natomiast SSD z racji szybszego odczytu i zapisu danych lepiej nada się do instalacji gier i systemu operacyjnego (Windows 11 Home).

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

5 podświetlanych wentylatorów chłodzących

Karta graficzna z architekturą Ada Lovelace

Procesor korzysta z 10 rdzeni

Obsługa DSLL 3

W tym modelu nie ma modułu Bluetooth

Jeśli szukasz komputera do gier z kartą graficzna najnowszej generacji, wówczas zwróć uwagę na model Actina Endorfy. Ten model oferuje kartę NVIDIA GeForce RTX 4060 stworzoną dzięki architekturze Ada Lovelace. To oznacza, że możesz liczyć na pełne wsparcie AI podczas generowania grafiki wysokiej jakości w grach. Należy do tego zaliczyć Ray Tracing znacznie poprawiający widoczność cieni oraz odbić, a także DLSS 3, która podnosi jakość detali, a co za tym idzie, oferuje więcej klatek na sekundę. Uruchomienie gry na wysokich ustawieniach jest możliwe również dzięki procesorowi Intel Core i5-13400F i 16 GB pamięci RAM. Niskie temperatury zapewnia z kolei system chłodzący składający się z 4 wentylatorów z podświetleniem, a które działają w systemie 3+1. Radiator również został wyposażony w dodatkowy wentylator z podświetleniem. Wszystkie gry możesz zapisywać na dysku SSD o pojemności 1 TB.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Wsparcie dla rozgrywki 4K

Karta graficzna RTX 4060

LED-owe oświetlenie

Ten komputer nie obsługuje kart microSD

Ranking komputerów gamingowych ponownie przedstawia urządzenie będące kwintesencją wydajności. Dzięki zastosowaniu 14-rdzeniowego procesora Intel Core i5-13400F, a także 16 GB pamięci RAM typu DDR4 (z podświetleniem RGB) każda gra uruchomiona na tym urządzeniu z łatwością zadziała na najwyższych ustawieniach. Procesor w trybie Turbo może działać z częstotliwością 4,8 GHz. Gamingowym sercem tego modelu jest jednak karta graficzna RTX 4060 z obsługą Ray Tracingu oraz wsparciem dla obrazu 4K. Technologia DLSS 3 zapewni natomiast liczbę klatek nie mniejszą niż 60 na sekundę w większości gier. Szybki dysk SSD o pojemności 1 TB, jest tutaj kluczowy, ponieważ minimalizuje czas uruchamiania gry. Wszystko to wymaga mocnego zasilacza, w tym modelu jest to Endorfy Vero L5 o mocy 600 W, co wystarcza również dla wentylatorów z podświetleniem RGB.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Chłodzenie karty WindForce

Szklany panel boczny

5 złącz USB 3.1

Podświetlane wentylatory

Komputer nie oferuje modułów Wi-Fi i Bluetooth

Do najwydajniejszych kart graficznych zdecydowanie należy zaliczyć serię RTX stworzoną przez NVIDIĘ. W tym modelu możesz liczyć na najnowszą odsłonę tych podzespołów, czyli RTX 4060 wyposażoną w 8 GB pamięci VRAM typu GDDR6. W połączeniu z możliwościami AI, do Twojej dyspozycji masz Ray Tracing, a także DLSS 3. Architektura Ada Lovelace pozwala ponadto na wykorzystanie rdzeni Tensor 4-generacji, co znacznie podnosi wydajność wspomnianej AI. Szybką obsługę wszystkich wyznaczonych zadań zapewnia natomiast procesor Intel Core i5-12400F o taktowaniu od 2,5 do 4,4 GHz. Wysoka płynność to zasługa 16 GB pamięci RAM typu DDR4 o taktowaniu 3200 MHz. Szybkie uruchamianie gier to zasługa dysku SSD o pojemności 1 TB. System wentylatorów chłodzi komputer oraz oferuje przyjemne dla oka podświetlenie RGB.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

2 TB przestrzenie na dysku SSD

Radiator z dodatkowym wentylatorem

AI wspierające kartę graficzną

Komputer bez dodatkowego dysku HDD

Actina Endorfy nasz ranking komputerów gamingowych podbiła dzięki kultowej karcie graficznej z serii RTX 4070Ti. Przez ostatnie lata potwierdziła swoja wysoka wydajność w świecie gamingu, dzięki zastosowaniu unikatowych, jak na tamten okres rozwiązań. Ta seria jako pierwsza wykorzystała AI do stworzenia Ray Tracingu, co na zawsze zmieniło świat gamingu. Dlatego w tym modelu znajdziesz również sprawdzone podzespoły, jak procesor Intel Core i5-14600KF, a także 32 GB pamięci RAM typu DDR5. W połączeniu ze sobą oferują doskonałą jakość obrazu, a także uruchamianie wybranych gier na najwyższych ustawieniach z jakością dochodzącą do 4K i 60 FPS-ów. Niską temperaturę zapewnia system chłodzenia z wentylatorami 3+1, które oferują podświetlenie RGB. Dodatkowy wentylator na radiatorze dodatkowo obniża temperaturę pracy procesora.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Kart graficzna Radeon RX 6600 XT

Personalizowane podświetlenie RGB

Najpotrzebniejsze złącza na froncie obudowy

Model z jednym portem HDMI

Ranking komputerów gamingowych musi zawierać przynajmniej jeden kompaktowy PC i jest nim HP Victus 15L. Pomimo niepozornych gabarytów skrywa w sobie niezwykle wydajny procesor AMD Ryzen R5-5600G z 6 rdzeniami i częstotliwością pracy do 4,4 GHz. Dzięki temu świetnie poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami. Pomoże w tym pamięć RAM typu GDRR4 na poziomie 16 GB, co zapewni płynne działanie przy wysokim obciążeniu. Karta graficzna AMD Radeon RX 6600 XT zapewnia wysoką jakość rozgrywki w większości tytułów, także tych z gatunku AAA. Dysk SSD o pojemności SSD szybko uruchomi nie tylko gry, ale także w kilka sekund przygotuje komputer do pracy. Stonowane i stylowe podświetlenie RGB może być dowolnie konfigurowane.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756