Poradniki Eksperta

Słuchawki bezprzewodowe AirPods cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród osób, które korzystają z iPhone’ów. Dzieje się tak, ponieważ są to słuchawki dedykowane do tych telefonów i Apple poświęciło bardzo dużo czasu, aby spełniały wszystkie wymagania użytkowników. Dla osób, które pierwszy raz w życiu mają styczność ze słuchawkami bezprzewodowymi AirPods, mogą się wydawać skomplikowane w korzystaniu. W rzeczywistości jest to tak samo proste, jak obsługa tradycyjnych modeli słuchawek. Najczęstszym pytaniem pojawiającym się jeszcze przed dokonaniem zakupu jest: jak ładować AirPods? W naszym poradniku omówimy cały ten proces, krok po kroku.

Najpopularniejsze słuchawki Apple


AirPodsy to jeden z ciekawszych produktów, które wypuściło na rynek Apple. Prace nad tymi słuchawkami trwały trochę czasu, ale biorąc pod uwagę efekt końcowy, warto było czekać. AirPodsy szybko przykuły uwagę wszystkich osób zainteresowanych mniej lub bardziej tematyką smartfonów, a także słuchawek. Stało się tak, ponieważ Apple wprowadziło wiele innowacji do tego urządzenia, spośród których pierwszą, która dosłownie rzucała się w oczy, to ich całkowita wolność od jakichkolwiek przewodów. 


Słuchawki korzystające z Bluetooth istniały co prawda już wcześniej, ale wszystkie posiadały przynajmniej minimalne zabezpieczenia, które miały chronić je przed zgubieniem. Apple poszło jednak o krok dalej i również tą kwestię przeniosło do bezprzewodowego świata. Wprowadzono bowiem funkcję namierzania słuchawek z poziomu dedykowanej aplikacji na iPhonie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zastosowanie jednego z najważniejszych produktów Apple, którym jest chip H1. To dzięki niemu niewielkie w swoich rozmiarach słuchawki, stały się naprawdę wielkie w kwestii oferowanych funkcji. Miniaturyzacja odegrała tutaj oczywiście nie mniejszą rolę, ale to Apple wpadło na to, jak z poszczególnych elementów układanki, stworzyć AirPodsy. Dziś zaliczane są do jednych z najlepszych słuchawek bezprzewodowych na świecie, ale jak ładować AirPods?


AirPodsy oferują fantastyczną jakość dźwięku, ale asem w rękawie jest dla nich działanie w obrębie środowiska stworzonego przez Apple. Pozwala ono na komunikowanie, wymianę danych, a także dzielenie się dostępnością do poszczególnych funkcji, pomiędzy sprzętami Apple. W uproszczeniu działa to w ten sposób, że jeśli zgubicie swoje AirPodsy, nie macie przy sobie swojego iPhone, to wystarczy skorzystać z np. iPada. Każde urządzenie od Apple, korzysta ze wspomnianego środowiska, co zapewnia powstanie prywatnego internetu rzeczy na usługach Apple. W znaczącym stopniu ułatwia to nie tylko pracę, ale także rozrywkę i obie te cechy są wyznacznikiem dla tych słuchawek. Jak ładować AirPods? Możliwości są dwie i przyjrzymy się im teraz z bliska.

Słuchawki AirPods w naszej ofercie:

Słuchawki i etui


AirPodsy, jako słuchawki bezprzewodowe, nie posiadają żadnych wejść lub portów, które mogłyby służyć ich ładowaniu. W jaki sposób zatem dochodzi do uzupełnienia energii w ich bateriach? W tym celu potrzebne jest specjalne etui, które dołączone jest do zestawu startowego z AirPodsami. To ono jest bezpośrednio odpowiedzialne za naładowanie akumulatorów w słuchawkach, ale samo także potrzebuje źródła zasilania. Zanim jednak omówimy to zagadnienie, odpowiedzmy sobie na pytanie: jak ładować AirPods przy pomocy etui?


Cały proces ładowania nie jest skomplikowany i od użytkownika wymaga jedynie minimum poświęconego czasu i jego uwagi. Gdy słuchawki będą wymagały naładowania, usłyszycie w ich głośnikach sygnał dźwiękowy. Będzie to znak, że poziom naładowania baterii spadł do niskiego poziomu, ale nie martwcie się, słuchawki nie rozładują się jeszcze przez przynajmniej kilkanaście minut. Dodatkowo na ekranie Waszego iPhone’a pojawi się komunikat o potrzebie doładowania akumulatorów w AirPodsach, odpowiednio przy 20, 10 i 5 procentach stanu baterii. Sygnał dźwiękowy w głośnikach, pojawi się, gdy poziom naładowania spadnie do 10 procent. Kolejny sygnał, jeśli pojawi się, zanim zdążycie dotrzeć lub odszukać etui ładujące, będzie oznaczać, że słuchawki wyłączą się już za kilka sekund. Aby temu zapobiec, wystarczy otworzyć etui ładujące, umieścić w nim AirPodsy i zamknąć klapkę. Jak ładować AirPods i jednocześnie kontrolować stan baterii?

Kontrola stanu naładowania


W zależności od wybranego modelu słuchawek AirPods sprawdzenie stanu ich naładowania nieco się od siebie różni. W przypadku modelu podstawowego etui wyposażone zostało we wskaźnik naładowania, który znajduje się na tylnej części obudowy. W wersji Pro, po stuknięciu w obudowę pojawi się światło, które będzie wskazywać na to, jak idzie ładowanie słuchawek. Kolor pomarańczowy to sygnał, że proces ładowania wciąż trwa, a zielony, że można już swobodnie korzystać ze słuchawek. Stan naładowania można sprawdzić także z innych urządzeń z systemem iOS, jak iPhone i iPad.


W tym celu należy na chwilę otworzyć pokrywę etui i zbliżyć je do urządzenia, na którym chcecie sprawdzić stan naładowania. Po kilku sekundach na ekranie pojawi się informacja, której potrzebowaliście. W tym miejscu pojawia się jednak pewne udogodnienie, które Apple nazwało funkcją zoptymalizowanego ładowania. Jak ładować AirPods przy użyciu tej funkcji?

Zoptymalizowane ładowanie


Zoptymalizowane ładowanie to nic innego, jak zabezpieczenie wprowadzone przez Apple, które ma chronić słuchawki przed zbyt długim ładowaniem. Znacząco zwiększa to ich żywotność, ponieważ zapobiega przegrzaniu w trakcie szybkiego ładowania. W praktyce oznacza to, że AirPodsy naładują się wyłącznie do poziomu 80 procent, a następnie cały proces zostanie zatrzymany. Funkcję zoptymalizowanego ładowania można oczywiście bez problemu dezaktywować, w czym pomocne okaże się środowisko Apple. Dzięki temu dostęp do właściwości tej funkcji otrzymamy z dowolnego urządzenia Apple, jak iPhone lub iPad.

Ładowanie etui


Jak ładować AirPods i dlaczego etui jest w tym kluczowe? Jak już dowiedzieliście się z naszego poradnika, etui dołączane do słuchawek AirPods pełni rolę ładowarki. Daje Wam to ogromną swobodę, ponieważ wystarczy umieścić w etui słuchawki i po niedługim czasie będą gotowe do dalszego użytkowania. Samo etui jednak również potrzebuje ładowania, w przeciwnym razie nie mogłoby spełniać swojego zadania w należyty sposób. W tym miejscu Apple poszło na rękę użytkownikom, oferując dwie możliwości ładowania etui: przewodową i bezprzewodową.


Chcąc naładować etui w tradycyjny sposób, czyli przy użyciu przewodu, należy pamiętać o tym, że wszystkie urządzenia Apple, w tym także i etui ładujące do AirPodsów, posiada złącze Lightning. Apple w zestawach startowych umieszcza odpowiedni kabel, który z jednej strony posiada końcówkę Lightning, a z drugiej USB. Wystarczy podłączyć etui do dowolnego urządzenia, jak iPad, czy MacBook i proces ładowania zostanie rozpoczęty. Jeśli chcecie użyć ładowarki sieciowej, należy upewnić się, że gwarantuje ona odpowiednie napięcie. W przypadku etui jest to 20 W.


Ładowanie bezprzewodowe, nazywane także ładowaniem indukcyjnym to w miarę nowe rozwiązanie w świecie smartfonów i słuchawek. Apple już od wielu lat zapewnia kompatybilność ich urządzeń z tą technologią i nie inaczej jest w przypadku etui do AirPodsów. Należy jednak pamiętać, że podkładka do ładowania indukcyjnego musi być kompatybilna ze standardem Qi. Nie powinno być z tym problemu, ponieważ standard ten posiada 90 procent ładowarek indukcyjnych dostępnych na rynku.


Jak ładować AirPods bez etui? Słuchawki od drugiej generacji mogą być ładowane indukcyjnie.

Jak zwiększyć czas pracy słuchawek?


Wiecie już, jak ładować AirPods oraz etui, pozostało zatem dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z posiadania akurat tego zestawu. Same AirPodsy zapewnią Wam od 4 do 5 godzin słuchania muzyki lub od 3 do 3,5 godzin rozmowy. W warunkach miejskich jest to w pełni wystarczające, ale jeśli chcecie znacznie wydłużyć czas pracy słuchawek, dobrym pomysłem jest zabieranie ze sobą etui ładującego. W ten sposób, podróżując np. pociągiem, zapewnicie sobie aż do 24 godzin słuchania muzyki lub 18 godzin prowadzenia rozmów.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756