Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora - co musisz wiedzieć przed zakupem?

 2023-07-17 

Korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych do telewizora to przede wszystkim pełna wygoda, niezależnie od tego, co robią inni domownicy w Twoim domu. Warto jednak zwrócić uwagę na ich model, aby cieszyć się z dobrej jakości dźwięku, bez szumu i zakłóceń. Jakie słuchawki telwizora wybrać? Przeczytaj wszystko na ten temat.

Jakie słuchawki do telewizora sprawdzą się najlepiej?

Wyobraź sobie, że siadasz na kanapie i możesz rozpocząć relaks ze swoim ulubionym filmem akcji, grą czy muzyką. Możesz to oczywiście zrobić przez laptopa czy komputer stacjonarny, ale aktualnie podobne funkcje pełnią także telewizory, szczególnie te z opcją Smart. Bez problemu odtworzysz na nich różnorodne aplikacje, dzięki którym odkryjesz pełne źródło rozrywki. Możliwości masz naprawdę wiele, dlatego warto zadbać o komfort innych domowników albo nawet sąsiadów. Wykorzystasz do tego słuchawki bezprzewodowe do telewizora. Pozwalają na odbiór dźwięku, a także jednoczesne wykonywanie innych czynności, ze względu na brak okablowania. 


Przykładowe możliwości ze słuchawkami do telewizora:


  • oglądanie filmu,

  • słuchanie muzyki i trenowanie w domu,

  • gra online i rozmowy ze znajomymi (jeśli jest wbudowany mikrofon),

  • oglądanie meczu i jednoczesne spożywanie kolacji.


Poza tym, ciekawym rozwiązaniem są słuchawki do telewizora dla niedosłyszących, np. seniorów, którzy mają problem z odbiorem dźwięku w tradycyjny sposób. Znacznie ułatwi im to codzienne oglądanie kanałów informacyjnych, filmów czy seriali.

Rodzaje słuchawek do telewizora

Na rynku dostępne są słuchawki, które różnią się od siebie sposobem podłączenia do urządzenia. Wśród nich najpopularniejsze są te, które korzystają z transmisji Bluetooth. Pamiętaj o tym, że sprzęt będzie działał wyłącznie wtedy, kiedy zarówno jedno, jak i drugie urządzenie ma wbudowany ten moduł. 


Drugim rodzajem są słuchawki Wi-Fi, które łączą się za pomocą transmisji cyfrowej z telewizorem. Atutem tego połączenia jest wysoka jakość dźwięku, o ile Twój router nie zacina się i nie powoduje kłopotów. Przez to możesz mieć zakłócenia.


Kolejne to słuchawki radiowe, które mają dość duży zasięg i są kompatybilne z większością modeli telewizorów. Mimo wszystko, tego typu połączenie jest podatne na zakłócenia. 

Zalety posiadania słuchawek bezprzewodowych do telewizora

Przede wszystkim słuchawki bezprzewodowe do TV nie posiadają tradycyjnego kabla, dlatego masz pełną swobodę ruchów. Jeśli np. będziesz grał za pomocą konsoli i niezbędne do tego będzie np. ruszanie rękami i nogami, zrobisz to bez problemu. Ma to wpływ także na pełną wygodę podczas siedzenia na kanapie, treningu czy spożywania posiłków w trakcie oglądania telewizji. Zamiast przewodu słuchawki posiadają wbudowany akumulator, który w zależności od modelu, wytrzymuje od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin.


Tak jak wspominaliśmy już wcześniej, to jakie słuchawki bezprzewodowe do telewizora wybierzemy, zadecyduje o komforcie domowników. Jeśli korzystasz z urządzenia wieczorami, a reszta już śpi, możesz zrobić to, zapewniając im pełną prywatność. 


Tak naprawdę tego typu sprzęt ma szerokie zastosowanie. W zależności od tego, jaki model wybierzesz i w jaki sposób będziesz go podłączał do urządzenia, możesz też wykorzystać go np. do smartfona albo laptopa. Słuchawki są zatem uniwersalne.

Na co zwrócić uwagę, podczas zakupu słuchawek bezprzewodowych?

Na początku zastanów się, jakie słuchawki bezprzewodowe do telewizora potrzebujesz i jak możesz je podłączyć. Muszą być kompatybilne z telewizorem. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na zasięg. Jeśli chcesz korzystać z nich w przestrzennym domu jednorodzinnym i jednocześnie wykonywać inne czynności w pomieszczeniu obok, ten parametr ma ogromne znaczenie. Wszystko jednak zależy od konkretnego modelu oraz marki. Koniecznie zwróć także uwagę na to, jaki jest orientacyjny czas pracy baterii. Wiele jednak zależy od tego, w jaki sposób będziesz korzystać ze sprzętu. Mimo wszystko warto wiedzieć, jaki czas zapewnia producent.


Istotnym elementem słuchawek jest oczywiście dźwięk. Jeśli chcesz, aby był czysty, bez zakłóceń, sprawdź takie parametry, jak czułość, pasmo przenoszenia oraz typ membrany. Pierwszy z nich świadczy o głośności sprzętu, dlatego im wyższy, tym lepiej. Kolejny z nich gwarantuje lepszą jakość dźwięku, ponieważ świadczy o wysokich oraz niskich tonach obsługiwanych przez sprzęt. Im większa wartość, tym lepiej. Trzeci świadczy o zakłóceniach, dlatego im bardziej zamknięta membrana i większa, tym lepsza jakość dźwięku.


Na rynku istnieją jeszcze modele, które są połączeniem bezprzewodowych i przewodowych. Co to oznacza? Kiedy akumulator się rozładuje, bez problemu możesz podłączyć słuchawki poprzez kabel i cieszyć się z dalszej rozrywki, bez niepotrzebnej przerwy. Kiedy ją zakończysz, wtedy możesz naładować sprzęt.


Zwróć uwagę także na dodatkowe opcje, takie jak wbudowana regulacja głośności czy mikrofon. Pierwsza z nich pozwoli Ci błyskawicznie zwiększyć lub zmniejszyć natężenie dźwięku. Z kolei druga gwarantuje komfortowe wideorozmowy czy rozmowy podczas grania. Ciekawym rozwiązaniem jest również nowoczesna funkcja, czyli inteligentne dostosowywanie głośności do otoczenia. Zastanów się jednak, czy taka opcja jest dla Ciebie przydatna, ponieważ każde dodatkowe wyposażenie przekłada się na koszt całego modelu.


Warto też dopasować model do swoich potrzeb pod względem rozmiaru i kształtu. Jeśli masz taką możliwość, przymierz słuchawki do telewizora i zobacz czy Cię nie uwierają. Zwróć też uwagę na ich konstrukcję - jeśli jest lekka, nie będziesz odczuwać dyskomfortu po jakimś czasie. Jest to bardzo ważne przy podjęciu decyzji, jakie słuchawki bezprzewodowe do telewizora wybrać.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756