Sprzęt audio dla DJ

DJ to postać, bez której nie ma udanej imprezy firmowej, dyskoteki, osiemnastki, andrzejek, sylwestra czy wielu innych imprez. Jeśli marzysz o karierze DJ-a, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że musisz mieć odpowiedni sprzęt. Ale co właściwie jest do tego potrzebne? Oto sprzęt, którego potrzebuje zarówno początkujący, jak i doświadczony DJ.

Kontroler DJ – urządzenie, które pozwala na obsługiwanie i miksowanie utworów. Na początku można zainwestować w tańsze rozwiązania, mające podstawowe, idealnie nadające do nauki funkcje. Takie tańsze egzemplarze, jak np. DJ ALTO ZMX52, powinny sprawdzić się podczas obsługi mniejszej lub domowej imprezy. Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z puszczaniem i miksowaniem muzyki, zainwestuj w mikser dwukanałowy, który będzie mieć trzystopniowy equalizer na każdym kanale. Brak zbędnych dodatków i gadżetów pozwoli zestresowanemu jeszcze, świeżemu DJ-owi na skupieniu się na muzyce. Wiele urządzeń do odtwarzania CD jest wyposażonych w praktyczny port USB, co pozwala na odtwarzanie nagrań z pendrive'a czy dysku zewnętrznego. A to pozwala na przynoszenie na imprezę setek utworów do wyboru – rzecz bezcenna, jeśli goście imprezy mogą zamawiać u prowadzącego swoje ulubione piosenki do tańca.Jeśli zależy Ci na sprzęcie o większych możliwościach, sprawdź Pioneer DDJ-400.

Pioneer - kontroler DJ

Sprawdź naszą ofertę sprzętu party!

 

Słuchawki – czy ktoś widział DJ-a bez słuchawek? Oczywiście, że nie. W grę wchodzą tylko zamknięte, jak np. ESPERANZA EH121 – odetną od hałasów otoczenia, pozwalając skupić się na muzyce. W miarę nabieranie doświadczenia warto inwestować w coraz lepsze, jak Pioneer SE-M531, Superlux HD661 czy PIONEER HDJ-X7-S.

Słuchawki nauszne Pioneer


Sprawdź naszą ofertę sprzętu party!

 

Mikrofon – element niezbędny, aby na większych imprezach rozmawiać z gośćmi, dedykować utwory czy też po prostu zachęcać do zabawy. Ponieważ DJ przebywa w jednym miejscu, nie jest mu potrzebny mikrofon bezprzewodowy, z którym można się swobodnie poruszać. Wystarczy zwykły, kablowy, jak THOMSON M135D czy TRUST Starzz 21678. Nie jest to duży wydatek, ale ma bezcenne znaczenie dla prowadzenia imprez każdej wielkości!

Oświetlenie – rodzaj oświetlenia zależy oczywiście od miejsca występowania DJ-a. W niektórych lokalach jest ono już gotowe, jednak jeśli ktoś chce być mobilnym DJ-em, wówczas musi mieć na podorędziu oświetlenia choćby dla swojego stanowiska. Zawsze sprawdzi się ruchoma głowica typu „spot” – pozwala na wyświetlanie „wędrującego snopa światła”, a jeżeli ma przesłonę, można dzięki niej osiągnąć efekt stroboskopu. W zależności od modelu światła mogą być różnokolorowe, a także emitować wzory. Dobrym rozwiązaniem jest również ADJ Revo4 – efekty świetlne wytwarzane są na bazie 256 diod LED (kolor: czerwony, zielony, niebieski oraz biały) i soczewki Fresnela, może pracować w trzech różnych trybach, zapewniając niezwykłe efekty na parkiecie.


Sprzęt dla DJ - Media Expert


Dodatkowy sprzęt – jeśli DJ chce stworzyć efektowny show, przyda mu się dodatkowy sprzęt – na przykład dymiarka. Dobrym przykładem NGS Steam wind – nie jest to drogie urządzenie, a umożliwi produkcję jednorodnej, bezzapachowej mgły, która spowije parkiet. W połączeniu z efektami świetlnymi i muzyką pozwoli to uczestnikom imprezy zatopić się w zabawie i z pewnością korzystnie wpłynie na ich samopoczucie.