Poradniki Eksperta

Telewizor jak obraz – jak działa telewizor z funkcją obrazu?


Producenci telewizorów stale oferują coraz to ciekawsze rozwiązania. Zmianom ulega rozdzielczość, rozmiar ekranu, a najnowsze modele są wyposażane w funkcje mające zapewnić jeszcze lepszą rozrywkę. Nowością zaproponowaną jest telewizor jak obraz. Co to oznacza? Wyjaśniamy!telewizor jak obraz


Telewizor jak obraz – o co chodzi?


Założenia są dość ciekawe. Musiały także zaintrygować Klientów, gdyż takie modele cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku. Telewizory te na pierwszy rzut oka można pomylić właśnie z dziełem sztuki. Zawieszone na ścianie wyglądają jak malowidło zamknięte w estetycznej, smukłej ramie. To świetny wybór dla osób, którym zależy na zachowaniu spójności zaprojektowanego wnętrza. Wspomniana ramka jest wymienna. Możesz wybierać spośród kilku dostępnych wersji kolorystycznych. Marki postaraył się o zapewnienie ram dla miłośników naturalnego drewna oraz osób ceniących nowoczesne wnętrza. Ramkę możesz wymienić, uprzednio zamawiając ją jako osobne akcesorium. Telewizory jak obraz sprzedawane są tylko z jedną ramą. Zwróć uwagę na kompatybilność ramki z Twoim telewizorem. Istotny jest tu rozmiar ekranu oraz typ – do wyboru masz naturalny lub nowoczesny.


Efekt dopełnia także uchwyt, który pozwala na przylegający montaż do ściany. Telewizor rzeczywiście wygląda jakby był obrazem! To możliwe także dzięki innowacyjnej konstrukcji. Na ścianie zawieszany jest tylko ekran. Reszta komponentów została umieszczona w module One Connect. Są one połączone z matrycą za pośrednictwem niemalże niewidocznego przewodu, który nie rzuca się w oczy i łatwo maskuje się na tle ściany. Zapomnij o zakurzonym telewizorze i poszukiwaniu portów dłonią. W przypadku Frame wszystko masz pod ręką. Telewizory są także wyposażone w podstawę o regulowanej wysokości. Możesz więc postawić sprzęt na komodzie, gwarantując także miejsce na soundbar. Kolejnym akcesorium sprzedawanym oddzielenie jest Stojak Studio. Trzeba przyznać, że telewizor ustawiony na tym trójnogu wygląda genialnie! Zupełnie tak, jakby był to obraz na sztaludze malarskiej. Dokup stojak, jeśli jesteś fanem niekonwencjonalnych wnętrz.Czy to wszystko, co zaoferowały telewiozory jak obraz?


Telewizor jak obraz… nie tylko z zewnątrz! Czym byłoby dzieło sztuki, jeśli podziwialibyśmy je tylko ze względu na ergonomię montażu i możliwość zmiany ramy? Opisywane telewizory są wyposażone w tryb „Sztuka”. Pozwala on na wyświetlanie obrazów wtedy, gdy telewizor jest wyłączony. Producent udostępnia kolekcję przeszło 1400 dzieł uznanych artystów. Od tej chwili możesz poczuć się jak kolekcjoner sztuki! Tyle pięknych malowideł w Twoim salonie – pewnie sobie tego nie wyobrażałeś? Wśród galerii Art Store znajdują się obrazy z różnych nurtów. Zadowoleni będą fani klasyki, a także miłośnicy modernizmu. Co ważne, możesz także przesyłać własne obrazy! Mogą to być fotografie lub rysunki Twojej pociechy. Taka personalizacja to dodatkowy atut.


Siłą trybu „Sztuka” jest specjalnych czujnik. Reaguje on na warunki oświetlenia panujące w pomieszczeniu oraz ruch. Jeśli nie ma nikogo w pobliżu, ekran zostanie wyłączony. To ważne, gdyż ma wpływ na obniżenie zużycia energii elektrycznej, a także żywotność matrycy. Masz także wpływ na dostosowanie obrazu do własnych preferencji. Możesz aktywować filtry zmieniające między innymi jasność czy barwę wyświetlanych obrazów.


Na co zwrócić uwagę wybierając telewizor z funkcją obrazu?


Jeśli interesują Cię telewizory z funkcją obrazu, masz do wyboru co najmniej kilka dostępnych modeli. Są wyposażone w matrycę QLED, aby zapewnić możliwie jak najbardziej realistyczny widok. Musisz wybrać przekątną ekranu, która będzie pasowała do Twojego pomieszczenia. Obecnie sporą popularnością cieszą się duże telewizory, których matryca liczy powyżej 55 cali. Warto sprawdzić częstotliwość odświeżania. Jeśli grasz na konsoli lub oglądasz dużo sportu, wybierz modele 120 herców. Pozwoli to zachować płynność obrazu nawet podczas dynamicznych scen. 


Sprawdź ilość dostępnych portów HDMI, gdyż zbyt mała ilość nie pozwoli na komfortowe używanie zewnętrznych sprzętów. Warto sięgnąć po modele wykorzystujące nowy standard połączenia audio-video. HDMI 2.1 coraz częściej pojawia się w telewizorach znanych marek. Zwróć uwagę na tuner telewizyjny, który pozwala na odbieranie sygnału telewizji naziemnej. Powinien to być dekoder DVB-T2, który jest kompatybilny z nowym systemem nadawania. Jeśli chcesz od razu kupić dodatkowe akcesoria, jak Stojak Studio lub wymienne ramki, poproś o pomoc naszych specjalistów. Pomogą wybrać właściwy model TV oraz kompatybilne gadżety.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert