Gwarancja dostawy jutro

Jeśli zamówisz przez:

Dostawa jutro jeszcze przez:

Czajnik ADLER AD 1208

Kod: 787886
ADLER
Pojemność [l]
1.8
Moc grzałki [W]
2000
Element grzejny
Płaska grzałka płytkowa
Wykonanie
Tworzywo sztuczne
Obrotowa podstawa
Tak

Gwarancja dostawy jutro

Jeśli zamówisz przez:

Dostawa jutro jeszcze przez:

Opis i dane

Opis i dane

 Duży, rodzinny o pojemności 1.8 litra, pozwalający sprawnie zagotować wodę na herbatę dla 6-7 osób dzięki mocy 2000 W.

Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa, odpornego na temperaturę.

Szara pokrywka, wierzchnia strona rączki oraz podstawka nadają urządzeniu oryginalny wygląd. 
  
  


Dla wygody użytkowania został zaprojektowany obrotowy system podstawy 360°. Umożliwia on dowolne osadzanie urządzenia na podstawie, tak aby jego uchwyt zawsze znajdował się w najwygodniejszym dla nas położeniu. Okrągła podstawka zapewnia dużą stabilność oraz miejsce na zwinięcie przewodu zasilającego. Potrójny konektor gwarantuje bezpieczne połączenie tych dwóch części.Posiada on bardzo solidny, pewny i wygodny uchwyt. Dobrze się go trzyma. Rączka jest zaokrąglona w środku i płaska na zewnątrz. Wyprofilowanie uchwytu jest dopasowane do wyglądu obudowy. Włącznik i wyłącznik w jednym przycisku umieszczony jest w górnej części rączki. Taki kształt sprawia że wypełniony wodą trzyma się wygodnie i stabilnie. Jasnoszary kolor przycisku podkreśla elegancki wygląd urządzeniaNa bocznych ściankach obudowy umieszczono dwa duże matowe wodowskazy z zaznaczoną czarną skalą od min 0,5 litra wody do max 1,8 litra. Dopasowany są one, do matowej obudowy i podstawki. Po przez wodowskazy dobrze widać poziom wody. Zapobiega to niepotrzebnemu zużyciu energii, gdyż zawsze można zagotować taką ilość jaka jest potrzebna. Obok wodowskazu w dolnej części obudowy w czasie pracy urządzenia zaświeca się pomarańczowa lampka kontrolna. Czajnik Adler AD 1208 wyłącza się automatycznie po zagotowaniu wody, dbając o bezpieczeństwo użytkownika.

Wyposażony jest w okrągłą automatycznie otwieraną pokrywkę. Umożliwia to duży okrągły przycisk umieszczony w jej centralnej części. Przycisk pokryty antypoślizgową nakładką jest w kolorze jasnoszarym, takim samym jak włącznik i wyłącznik. Wewnątrz obudowy zainstalowana jest duża okrągła stalowa grzałka. Grzałka ma moc 2000 W, co zapewnia szybkie zagotowanie wody.


Obsługa jest bardzo prosta. Nalewamy potrzebną ilość wody. Bardzo pomocna jest przy tym wyraźna podziałka od 0.5 do 1,8L. Ustawiamy czajnik na podstawie i naciskamy przycisk. Zaświeca się pomarańczowa lampka kontrolna. Woda względnie cicho zagotowuję się dzięki zastosowaniu grzałki o mocy 2000 Watów. Proces ten można obserwować poprzez okienka z wodowskazami znajdującymi się po obydwu stronach obudowy. Po osiągnięciu temperatury wrzenia, woda gotuje się jeszcze przez kilka sekund i urządzenie wyłącza się automatycznie. System zabezpieczeń nie pozwoli aby było inaczej.
Wewnątrz obudowy pod pokrywką znajduje się otwór którędy para po zagotowaniu się wody przedostaje się do wyłącznika bimetalicznego. Taka konstrukcja pozwala na automatyczne wyłączenie, zawsze zaraz po zagotowaniu wody. Ponadto blokada uniemożliwiająca włączenie pustego urządzenia zwiększa bezpieczeństwo użytkowania, oraz sprzyja oszczędzaniu energii elektrycznej.


Utrzymanie w czystości jest proste. Do konserwacji najlepiej użyć dostępnego w handlu odkamieniacza. Po odkamienieniu należy kilkakrotnie przepłukać wodą wnętrze urządzenia. Zapewni to długie bezawaryjne działanie i oszczędzi energie elektryczną, ponieważ czyste niezakamienione grzałki mają wyższą sprawność.

 

Specyfikacja

Element grzejny Płaska grzałka płytkowa
Filtr Antywapienny
Obrotowa podstawa Tak

Pojemność [l]

1.8
Wskaźnik poziomu wody Przezroczyste okienko
Wykonanie Tworzywo sztuczne
Kolor Biały
Wyposażenie Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna
Gwarancja 24 miesiące
Moc grzałki [W] 2000
Regulacja temperatury Nie
Sygnał dźwiękowy Nie
Zabezpieczenia Zatrzaskiwana pokrywa, Automatyczne wyłączenie po zagotowaniu
Funkcje dodatkowe Lampka kontrolna
Szczegółowe warunki gwarancji Pobierz
Nazwa producenta/importera ADLER
KGO (zł) 0,41
Znak zgodności
Opinie

Opinie

Dexter
kupił/aCzajnik ADLER AD 1208
Ocena 3/5
Czajnik za który więcej bym nie dał. Górna pokrywka lekko odstawała, w pewnym momencie się rozleciała i wypadły sprężyny przycisku otwierania pokrywki, ale to naprawiłem jednak trochę odstaje nadal. Zobaczymy jak długo wytrzyma.
Światełko załączenia mogłoby być w uchwycie. Sitko musiałem lekko odchylić bo za bardzo blokowało przepływ wody przy nalewaniu. Woda przestała śmierdzieć plastikiem po 6-7 przegotowaniach.
Ogólnie czajnik polecam.

Ocena

Fantastyczna
Klient
kupił/aCzajnik ADLER AD 1208
Ładny czajniczek, szybko grzeje

Ocena

Fantastyczna
Mariola
kupił/aCzajnik ADLER AD 1208
polecam, bardzo dobry czajnik, bardzo ładnie prezentuje się w kuchni, świetna cena, dobra jakość

Ocena

Fantastyczna
Akcesoria

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną