Aparat SONY Alpha 6100 Czarny + Obiektyw 16-50 mm

(3)
Kod: 563871
Porównaj
Rozmiar matrycy: APS-C (23.6 x 15.8 mm)
Zakres czułości ISO: 100 - 32000
Rodzaj stabilizacji obrazu: W zależności od obiektywu
Łączność bezprzewodowa: Bluetooth, NFC, Wi-Fi
Obiektyw w zestawie: Tak
Mocowanie obiektywu: Sony E
Wielkość ekranu LCD [cal]: 3
Aparat systemowy z matrycą formatu APS-C
Największy wybór obiektywów wymiennych
Zobacz opis produktu
Dostępne warianty
Aparat SONY Alpha 6100 Czarny + Obiektyw 16-50 mm
Aparat SONY Alpha 6100 Czarny + Obiektyw 16-50 mm
3 499 00
116,63 zł x 30 rat 0%

DO 40 RAT 0% I DO WRZEŚNIA NIE PŁACISZ* RRSO 0%

3 999,00 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
3 999,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie w poniedziałek

DO 40 RAT 0% I DO WRZEŚNIA NIE PŁACISZ* RRSO 0%

3 999,00 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
3 999,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.

Opis produktu

Uchwyć swój świat, podziel się wizją

Uchwyć wyjątkowe momenty i portrety, by zachować je i dzielić się nimi. Dzięki zachwycającej jakości obrazu i szybkości, opartej na technologii rozwijanej dla modeli pełnoklatkowych, aparat wykona całą ciężką pracę.

W zestawie znajduje się Obiektyw 16 – 50 mm SONY SELP1650.

Aparat SONY Alpha 6100 opis funkcje cechy

Śledzenie w czasie rzeczywistym

Utrzymywanie stałej i stabilnej ostrości na aktywnych obiektach jest niezbędne do uchwycenia każdego istotnego momentu, czy to podczas wydarzenia sportowego, czy w codziennym użytku. Skomplikowane, oparte na SI algorytmy śledzenia nie zawiodą i błyskawicznie przetworzą ogromną ilość danych przestrzennych w czasie rzeczywistym.

Real-time Eye AF zapewnia ciągłe śledzenie oka podczas fotografowania portretów w ruchu. Można nadać priorytet lewemu lub prawemu oku, a funkcja działa nawet gdy twarz jest częściowo przysłonięta, zaciemniona lub pochylona w dół.

Innowacyjne algorytmy wykrywania oczu firmy Sony dostosowano do zwierząt i ludzi, by zapewnić wyraziste portrety zwierząt oraz piękne zdjęcia dzikiej przyrody.

Aparat SONY Alpha 6100 autofocus ostrość

AF, na którym możesz polegać

Szeroki zakres autofocusa aparatu opiera się na gęstej siatce 425 pól detekcji fazy i 425 pól detekcji kontrastu, co znacząco zwiększa dokładność detekcji. Wysoka wydajność najnowszego silnika przetwarzania pomaga osiągać szybkość pozyskiwania danych AF wynoszącą zaledwie 0,02s, a zaawansowane algorytmy przewidują przyszłe położenie danego obiektu.

Aparat SONY Alpha 6100 pola af

Szybkie zdjęcia seryjne do 11kl./s z AF/AE

Szybkie przetwarzanie wewnętrzne i pojemny bufor pamięci pozwalają robić zdjęcia seryjne do 11 kl./s z podglądem po zrobieniu zdjęcia lub 8kl./s z podglądem w czasie rzeczywistym, przy minimalnym opóźnieniu wyświetlania. W jednej serii można zrobić ok. 77 zdjęć JPEG (standard).

Aparat SONY Alpha 6100 seryjne

Ciche zdjęcia seryjne do 8 kl./s

Ciche robienie zdjęć przydaje się, gdy hałas może rozpraszać, np. podczas występów na żywo lub portretowania zwierząt. Aparat α6100 może robić serię zdjęć bez dźwięków migawki do 8kl./s przy włączonym śledzeniu AF/AE, nawet w trybie AF-C, oraz z włączonym Real-time Eye AF lub Real-time Tracking.

Aparat SONY Alpha 6100 ciche zdjęcia seryjne

Doskonała rozdzielczość obrazu i naturalne tekstury

Miedziane przewody przetwornika obrazu APS-C zapewniają lepszą przewodność, a ulepszony system przetwarzania obwodów optymalizuje gromadzenie światła. W połączeniu z najnowszym silnikiem przetwarzania obrazu gwarantuje to lepszą rozdzielczość i naturalne tekstury.

Aparat SONY Alpha 6100 rozdzielczość matryca

Czystsze obrazy przy słabym oświetleniu

Dzięki lepszemu eliminowaniu zakłóceń obrazy są czystsze, nawet w zaciemnionej scenerii, gdzie wymagana jest duża czułość. Sprzętowa czułość ISO wzrosła do 32000 (z rozszerzoną czułością ISO zdjęć do 51200). Funkcja redukcji zakłóceń jest szczególnie skuteczna w często używanym średnim lub wysokim zakresie.

Aparat SONY Alpha 6100 nocne zdjęcia iso

Realistyczne odwzorowanie kolorów

Naturalne zdjęcia z ulepszonym odwzorowaniem kolorów lepiej oddają to, co widzisz w rzeczywistości, zapewniając bardziej żywe kolory kwiatów i podobnych obiektów, a także redukując strzępienia i fałszywe barwy.

Funkcja odcieni skóry pozyskana z najnowszych, bardzo cenionych aparatów pełnoklatkowych wydobywa naturalne piękno odcieni ludzkiej skóry i gwarantuje doskonałe portrety.

Aparat SONY Alpha 6100 kolory

Szybki, hybrydowy system AF przy nagrywaniu filmów

Fast Hybrid AF daje dużą szybkość, dokładność i wydajność śledzenia spełniającą surowe wymagania autofokusa w filmach 4K. Lepsze użycie systemu detekcji fazy płaszczyzny ogniskowej zwiększa stabilność AF, a system AF z detekcją kontrastu wpływa na ogólną dokładność. Płynna i stabilność ostrość jest zachowana, nawet gdy przed obiektem przesunie się jakiś przedmiot.

Pełny odczyt pikseli bez ich łączenia w grupy przetwarza w przybliżeniu 2,4 razy więcej informacji niż wymagane do nagrywania filmów 4K (QFHD: 3840×2160), by oddać niezwykłą szczegółowość, głębię i realizm.

Aparat SONY Alpha 6100 filmy

Funkcje filmowe

Funkcja Touch Tracking pozwala na płynne i ciągłe utrzymywanie ostrości na wybranym obiekcie i można ją aktywować prostym dotknięciem wyświetlacza.

Aparat może bezpośrednio nagrywać filmy w zwolnionym tempie (do 5x) i w przyspieszonym tempie (do 60x), bez konieczności dalszej obróbki komputerowej.

α6100 posiada wejście dla zewnętrznego mikrofonu, co znacznie zwiększa możliwości audio spełniające wymagania profesjonalnego nagrywaniu filmów lub wideoblogowania.

Aparat SONY Alpha 6100 mikrofon

Odchylany, dotykowy ekran

Dzięki monitorowi LCD odchylanemu o 180 stopni w górę kadrowanie siebie do nagrywania wideobloga lub autoportretów jest bardzo proste.

Monitor można odchylić o 180° w górę i o 74° w dół, co ułatwia kadrowanie obiektu podczas fotografowania z dołu lub góry.

Gdy ustawisz w menu funkcję Touch Tracking, możesz wybrać obiekt prostym dotknięciem monitora. Czy robisz zdjęcia, czy kręcisz film, aparat rozpocznie automatyczne śledzenie. Funkcja Touch Focus również jest łatwa w obsłudze – wystarczy dotknąć wybrany punkt na monitorze, by ustawić ostrość.

Aparat SONY Alpha 6100 ekran wyświetlacz

Elastyczne i personalizowane ustawienia sterowania

Dla maksymalnej wygody użytkowania w aparacie α6100 do ośmiu przycisków i klawiszy można przypisać dowolne z 89 funkcji fotografowania lub odtwarzania.

Funkcja My Menu pozwala zarejestrować do 30 różnych elementów menu, by uzyskać szybki dostęp do najczęściej używanych opcji.

Ekran personalizowanych ustawień obrazuje pozycję przycisków i klawiszy, by umożliwić szybkie zatwierdzenie przypisanych funkcji. Dla ułatwienia pracy, opcje menu są także widoczne podczas personalizowania ustawień.

Aparat SONY Alpha 6100 sterowanie

Dane techniczne

Dane podstawowe

Rodzaj matrycy: CMOS
Zakres czułości ISO: 100 - 32000
Rozdzielczość efektywna [mln. punktów]: 24.2
Rodzaj stabilizacji obrazu: W zależności od obiektywu
Rodzaj ekranu: Dotykowy ekran LCD, Ruchomy ekran LCD
Wielkość ekranu LCD [cal]: 3
Obiektyw w zestawie: Tak

Dodaj przydatne akcesoria

Opinie

4.3/5
3 opinii
3 użytkowników poleca ten produkt
Wygląd
4.7 /5
Czas pracy na baterii
3.3 /5
Wyświetlacz
4.3 /5
Prosta obsługa
4.7 /5
Poręczność
4.7 /5
Jakość nagrań
4.3 /5
Stabilizacja obrazu
3.7 /5
Jakość zdjęć
5 /5

Masz ten produkt? Pomóż innym w wyborze, dodaj swoją opinię.

Opinie zamieszczane na mediaexpert.pl mogą brać udział w konkursach z nagrodami, w tym w konkursie “7x1000 zł”Zobacz szczegóły

Sortuj wg:
Potwierdzony zakup (2)
5/5
Mirek 8 lipca 2023
Uwaga.
We wszystkich soniakach wysiadają stabilizatory obrazu, usterka E 62-10.
Czy ta opinia była pomocna?
3.6/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
Grzegorz 9 stycznia 2023
Dobry aparat ale...
Aparat kupiłem jako alternatywę do lustrzanki, tak więc moje spostrzeżenia będą w odniesieniu do posiadanego przeze mnie Nikona D5300, który ma podobnej wielkości matryce 24MPix Na plus: - jakość zdjęć, jest dobrze, rozdzielczość bardzo dobra (trochę lepiej niż Nikon) nawet na tym kitowym obiektywnie, kolorystyka zbliżona do Nikona, trochę gorzej z szumami, chociaż dramatu nie ma ale Nikon wypada tu lepiej, - filmy lepszej jakości, co nie zaskakuje - jest to aparat stworzony do filmowania, zastrzeżenie jedynie do stabilizacji obrazu, - fantastyczny system autofocusa, trzeba się postarać o nieostre zdjęcie, - ergonomia i poręczność aparatu, - solidność wykonania z wyjątkiem odchylanego ekran, który jest dość cienki i robi wrażenie delikatnego. Na minus: - zdecydowanie bateria, potrafi sama się rozładowywać w wyłączonym aparacie, po dwóch tygodniach spadek naładowania ok 20%, czas pracy to ok. 300 zdjęć. Dokupiłem dodatkową oryginalną baterię w zestawie z zewnętrzną ładowarką, ta druga działa identycznie jak dołączona do aparatu, - obiektyw w zestawie 16-50 mm - robi wrażenie tandety, tubus luźny, przy włączaniu i wyłączaniu słychać dziwne odgłosy "chrobotania", już parę razy po automatycznym zamknięciu (nieużywany sam zamyka się) pojawił się komunikat, że "obiektyw nie rozpoznany" - trzeba wyłączyć i włączyć z powrotem aparat, - ogólnie dołączone wyposażenie, w A6100 producent zaoszczędza na czym się da - brak zaślepki na stopkę lampy błyskowej (!?), pasek do aparatu symboliczny, nie wspominając o zewnętrznej ładowarce (jest tylko ładowarka mikroUSB), której Sony nie dołącza już nawet do znacznie droższych aparatów.
Czy ta opinia była pomocna?
4.4/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
Kazimierz 14 listopada 2022
Dobry aparat, słaby obiektyw
Sony A6100 posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Aparat jest bardzo dobrze i solidnie wykonany, prosty w obsłudze. Tego samego nie można powiedzieć o obiektywie, który ma duże luzy i jest słabo wykonany. Da się zrobić przy jego pomocy dobre zdjęcia, ale nie jest to łatwe zadanie szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych. Zakup lepszego obiektywu jest zatem koniecznością dla każdego kto ma większe ambicje.
Czy ta opinia była pomocna?

Ubezpieczenie Gwarancja Plus

Dodaj przydatne usługi

Dodaj do zakupów usługi, które ułatwią Ci życie! Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.

Instrukcje

Instrukcja obsługi Aparat SONY Alpha 6100 Czarny + Obiektyw 16-50 mm

Inne produkty w kategorii:

Aparat SONY Alpha 6100 Czarny + Obiektyw 16-50 mm
Aparat SONY Alpha 6100 Czarny + Obiektyw 16-50 mm
3 499 00
116,63 zł x 30 rat 0%

DO 40 RAT 0% I DO WRZEŚNIA NIE PŁACISZ* RRSO 0%

3 999,00 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
3 999,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie w poniedziałek

DO 40 RAT 0% I DO WRZEŚNIA NIE PŁACISZ* RRSO 0%

3 999,00 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
3 999,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756

Łącznie 3499,00 zł
3 499 00
3 999,00 zł
Cena przed obniżką
3 999,00 zł
Najniższa cena