Poradniki Eksperta

Gry planszowe dla 8 – latka ranking [TOP10]

 2023-06-05 

Ośmiolatek potrafi przez dłuższy czas skupić się na określonych czynnościach. Warto więc rozpocząć wdrażanie go w planszówki, które korzystnie wpłyną na jego rozwój. To świetny sposób na miłe spędzenie czasu z rówieśnikami, jak i z rodzicami. Zamiast gier komputerowych czy gier na konsolę można zdecydować się na tę formę zabawy. Przy wyborze gry należy kierować się umiejętnościami i zainteresowaniami dziecka. Dzięki temu wybór będzie strzałem w dziesiątkę. Jakie zatem będą najlepsze gry planszowe dla 8 latka? Ranking podpowie Ci, które sprawdzą się najlepiej dla dziecka w tym wieku.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Co daje 8 latkom gra w gry planszowe?

Podczas wyboru gry planszowej dla dziecka kluczowe znaczenie ma dostosowanie jej do jego wieku. Ośmiolatki zaczynają rozwijać swoje umiejętności społeczne i stają się bardziej niezależne. Lubią, gdy zabawa sprawia im przyjemność, ale jest dla nich również swego rodzaju wyzwaniem.


Odpowiednio dobrana gra planszowa niewątpliwie spełni oczekiwania dziecka. Ponadto istotne jest to, że planszówki pozytywnie wpływają na proces uczenia się, wyobraźnię i kreatywność. Podczas rozgrywek ośmiolatek angażuje się w grę, by osiągnąć określony cel. Dzięki temu rozwija umiejętność skupiania się i koncentracji. Po opanowaniu zasad gry maluch samodzielnie podejmuje decyzje i szuka właściwych rozwiązań. Gry planszowe uczą także współpracy w grupie i zasad zdrowej rywalizacji. Dziecko zdobywa umiejętność radzenia sobie z przegraną, ale również buduje pewność siebie, gdy wygra.


Każdy z tych procesów emocjonalnych jest ważny w jego życiu. Ośmiolatek podczas gry musi nauczyć się także odporności na stres i radzenia sobie w sytuacji, gdy podczas rozgrywek pojawiają się problemy. Warto więc cyfrowe odpowiedniki zastąpić grami planszowymi.

Na co zwrócić uwagę wybierając gry planszowe dla 8 latka – ranking?

Wybierając gry planszowe dla 8 latka ranking zwraca uwagę, że powinny być one dostosowane do zainteresowań dziecka. Ponadto, nie mogą być one dla niego zbyt trudne ani zbyt łatwe. Zaawansowane zasady gry sprawią, że gra będzie frustrująca. Natomiast zbyt proste mogą je znużyć i zniechęcić do zabawy - puzzle mogą nie wystarczyć. Warto więc zwrócić uwagę na poziom złożoności każdej gry.

Co dają ośmiolatkowi gry edukacyjne?

Gry edukacyjne dla 8 latka pomagają połączyć przyjemne z pożytecznym. Dziecko podczas zabawy uczy się poszerzać swoja wiedzę. Gry edukacyjne rozwijają umiejętności matematyczne, ortograficzne i uczą logicznego myślenia. Poza tym ten rodzaj gier wprowadza dziecko w świat nauki o człowieku, o przyrodzie, geografii i historii. Dzięki grom dziecko szybko przyswaja wiedzę z tych dziedzin. Gry logiczne mogą być również pomocne w nauce języków oraz ćwiczeniu pamięci.

Jakie gry ekonomiczne i strategiczne dla 8 latka?

Niezwykle wciągające i ciekawe są ekonomiczne gry planszowe dla 8 latka. Ranking zwraca uwagę, że umożliwiają one dziecku zdobywanie podstawowej wiedzy na temat biznesu. Dziecko uczy się, jak dobrze inwestować pieniądze. Często wciela się w rolę bankiera, sklepikarza czy przedsiębiorcy. Może nabywać nieruchomości, ponosić opłaty i uczyć się, jak zdobyte umiejętności wykorzystać w prawdziwym życiu.


Niektóre gry wymagają analitycznego myślenia i czasu, by dokończyć rozgrywkę. Inne charakteryzują się prostymi zasadami i skupiają na przykład na zdobywaniu jak największej ilości określonych elementów gry. Te szybkie rozgrywki dają również wiele radości z wzajemnej rywalizacji między dziećmi a rodzicami czy między koleżankami i kolegami. Gry ekonomiczne mogą posiadać wiele wariantów. Zawsze można więc do nich wrócić i nigdy się nie nudzą.


Gry strategiczne dla 8 latka są doskonałym narzędziem do nauki przewidywania określonych sytuacji oraz planowania strategii. Tego rodzaju gry mogą mieć różnorodną tematykę, jak na przykład wojenną, militarną czy fantasy. Fabuły gry mogą nawiązywać do wydarzeń historycznych, ulubionych bajek czy bohaterów z książek. Dziecko może mieć za zadanie stworzenie na przykład własnego imperium czy cywilizacji. Niezwykle emocjonujące są również militarne potyczki czy poszukiwanie skarbów na wyspie.

Czy warto wybrać gry familijne dla 8 latka?

Dlaczego warto wybrać familijne gry planszowe dla 8 latka? Ranking zwraca uwagę na to, że są to uniwersalne gry, w które mogą grać całe rodziny. Wspólnie spędzony czas, rywalizacja i radość to gwarancja świetnej zabawy dla wszystkich. Ośmiolatek grając z rodziną wzmacnia swoje więzi rodzinne i uczy się od starszych określonych zachowań. Ponadto gry familijne nie są skomplikowane. Posiadają proste zasady i jasne instrukcje. Nie trzeba więc długo wdrażać się w grę, by rozpocząć zabawę. Tego rodzaju gry mogą być świetnym wstępem dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z grami planszowymi. Dlatego oprócz gier edukacyjnych warto również pokazać dziecku gry karciane, które w większość przypadków nastawione są na dobra zabawę.

Czy liczba graczy jest ważna?

Wybierając gry planszowe dla 8 latka ranking zwraca uwagę na ważny aspekt, którym jest liczba graczy. Dla 8 latka, który lubi spędzać czas z kolegami i koleżankami, warto wybrać gry przeznaczone dla kilku osób na przykład 3, 4, 6, czy 8. Niektóre rodzaje gier mają nieokreśloną liczbę graczy. Jeśli natomiast dziecko częściej bawi się z bratem czy siostrą, lepiej sprawdzą się dla nich planszówki przeznaczone dla dwóch osób.

Co przyciąga uwagę 8 latka w grach planszowych?

Szczególnym zainteresowaniem 8 latka cieszą się gry osadzone na przykład w świecie jego ulubionych bohaterów z bajek, ale również te wzorowane na filmach animowanych dla dzieci. Gry przyciągają dziecko piękną, nietuzinkową grafiką, kolorystyką i precyzyjnie wykonanymi elementami gry. Planszówki nie muszą składać się tylko z planszy, pionków i kostki. W ich skład często wchodzi wiele innych elementów jak na przykład różnorodne figurki, kolorowe karty czy żetony. Wszystko to niewątpliwie urozmaica grę i czyni ją jeszcze bardziej ciekawą. Gry planszowe dla 8 latka zapakowane są w piękne pudełka z umieszczonymi na nich obrazkami dotyczącymi gry. Większość z nich wykonana jest z dobrej jakości, bezpiecznych materiałów. Dzięki temu są one solidne i mogą dziecku posłużyć przez długi czas.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756