Grzejniki i termowentylatory!

Termowentylatory
Ciekawą opcją w zakresie dogrzewania pomieszczeń są także termowentylatory. Są to zasilane energią elektryczną niewielkie urządzenia, które nie zajmują dużej powierzchni. Z powodzeniem można je stosować nawet w mocno zastawionym meblami pokoju i chować w szafie lub w skrytce, gdy nie są używane.
Jak działa termowentylator? Sprawdź »
Termowentylator to urządzenie, którego podstawowymi elementami są grzałka oraz śmigło. Gorące powietrze jest wdmuchiwane przez nie do pomieszczenia za pomocą zaprojektowanych w odpowiedni sposób otworów wylotowych. Dzięki regulacji stopnia nawiewu można dostosować poziom ogrzewania do metrażu pomieszczenia. Wydmuchiwanie gorącego powietrza rozpoczyna się po nagrzaniu termowentylatora do odpowiedniej temperatury.
Najważniejsze parametry termowentylatorów Sprawdź »
Podobnie jak w przypadku grzejników olejowych, w termowentylatorach bardzo ważna jest moc decydująca o szybkości oraz maksymalnej powierzchni ogrzewania. Istnieje możliwość zakupu urządzenia o mocy od około 1000 do nawet 2000W. Termowentylatory różnią się między sobą w kwestii poziomów nagrzewania. Zwykle są dwa poziomy regulacji, ale najbardziej zaawansowane z nich posiadają ich nawet pięć. Oprócz tego można w nich również regulować temperaturę pracy. Jest ona zwykle kilkustopniowa. Można ją również regulować płynnie lub sterować nią za pomocą termostatu elektrycznego. Ciekawą funkcją stosowaną w wielu termowentylatorach jest nawiew zimnego powietrza. Dzięki temu można to urządzenie stosować również w upalne dni do schładzania się. Najbardziej zaawansowane termowentylatory posiadają dodatkowo specjalne zabezpieczenia. Jednym z nich jest system ochrony przed przegrzaniem, który takie urządzenia wyłącza automatycznie, gdy graniczna temperatura zostanie przekroczona i włącza ponownie, gdy spadnie do określonego poziomu.
Czym się kierować przy zakupie termowentylatora? Sprawdź »
Jeśli chodzi o termowentylatory, podobnie jak w przypadku grzejników olejowych, im większa moc, tym lepiej w przypadku ogrzewania dużych powierzchni. Najtańsze urządzenia tego typu o mocy poniżej 1000W sprawdzą się tylko w pomieszczeniach o niewielkim metrażu jak np. mały pokój lub łazienka. Gdy chce się ogrzewać większe powierzchnie, warto zdecydować się na termowentylatory o mocy zbliżonej do 2000W i z dużą liczbą poziomu regulacji, która pozwoli na idealne dopasowanie poziomu ogrzewania do swoich potrzeb. Gdy w domu przebywają dzieci lub osoby starsze, kluczowe są odpowiednie zabezpieczenia. System ochrony przed przegrzaniem likwiduje ryzyko pożaru związane z ogrzewaniem pokoju przez nieuważne dziecko lub cierpiące na różnego rodzaju dolegliwości oraz posiadające problemy z pamięcią – osoby starsze. Z kolei, w przypadku małego mieszkania, w którym nie ma miejsca na dużą ilość sprzętów, doskonale sprawdzi się termowentylator dwufunkcyjny, który jesienią i zimą będzie ogrzewał pomieszczenia, a wiosną i latem - obniżał w nich temperaturę.
Termowentylator VOLTENO VO0280
2-stopniowym poziomem mocy grzaniZabezpieczeniem przed przegrzaniemUchwyt do przenoszenia
39.99
Termowentylator CAMRY Easy Heater CR7712
Ceramiczny element grzewczyRegulowana temperatura 15 do 30°CTimer 12 h, Wyświetlacz LCD
56.00
Termowentylator NOVEEN FH03
2 poziomy mocy grzaniaZabezpieczenie przed przegrzaniemTermostat
43.00
Termowentylator RAVANSON FH-105
2-stopniowa regulacja mocyTermostatZabezpieczeniem przed przegrzaniem, lampka kontrolna
44.99
Termowentylator OPTI OK 91
3 stopnie regulacji nawiewuRegulowany termostatUchwyt do przenoszenia
49.99
Termowentylator CLATRONIC HL 3378
2 stopnie mocy grzaniaBezpieczna podstawa, uchwyt do noszeniaZabezpieczenie przed przegrzaniem
58.90
Termowentylator HB FH2008BR
2 stopnie ustawienia mocy grzaniaFunkcja „ANTIFROST”Automatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem
79.90
Termowentylator CLATRONIC HL 3631
Grzałka ceramiczna PTC zapewniająca zdrowe, bezpieczne, ciche i wydajne ogrzewaniePłynna regulacja termostatu, funkcja oscylacji7 stopniowy przełącznik
109.00
Termowentylator NOVEEN FH12 Biało-czerwony
2 stopniowa regulacja mocyZabezpieczenie przed przegrzaniemLampka kontrolna termostatu
35.59
Grzejniki
Poszukując idealnego rozwiązania w zakresie dogrzewania pomieszczeń w okresie zimowym, warto zwrócić uwagę na grzejniki olejowe lub konwektorowe. Te przypominające swoim wyglądem tradycyjne kaloryfery urządzenia przenośne doskonale sprawdzą się w przypadku gdy znajdująca się w mieszkaniu instalacja grzewcza jest mało wydajna lub niesprawna, a także, gdy brakuje ogrzewania miejskiego. Grzejniki olejowe lub konwektorowe są bardzo proste w transporcie z jednego pomieszczenia do drugiego i nie rysują podłogi przy ich przesuwaniu dzięki specjalnym kółkom.
Jak działa grzejnik olejowy? Sprawdź »
Grzejnik olejowy to przenośne urządzenie elektryczne, którego działanie opiera się o znajdujący się w jego wnętrzu olej. Po podłączeniu do prądu i ustawieniu poziomu pracy zamontowane w nim elektryczne grzałki podgrzewają olej do odpowiedniej temperatury, przez co oddaje on swoje ciepło obudowie, dzięki czemu dociera ono do pomieszczenia, w której znajduje się taki piecyk olejowy. Na pełne nagrzanie się grzejnika trzeba co prawda poczekać kilkadziesiąt minut, ale jego atutem jest to, że znajdujący się w nim olej długo stygnie stąd też po odłączeniu go od źródła prądu, można cieszyć się ciepłem w pomieszczeniu nawet do 1-2 godzin (w zależności od rodzaju stosowanego grzejnika).
Jak działa grzejnik konwektorowy? Sprawdź »
Za ogrzewanie odpowiedzialne są grzałki elektryczne, które dzięki grzaniu niskotemperaturowemu nie spalają kurzu, który zbiera się wszędzie, również w grzejnikach. Jest to rozwiązanie bezpieczne i komfortowe, bowiem nie odczuwamy dzięki temu niepokojącego zapachu. Grzałki te cechuje duża powierzchnia grzewcza, co powoduje, że temperatura wzrasta w zadowalającym tempie.
Najważniejsze parametry grzejników olejowych Sprawdź »
Grzejniki olejowe mogą posiadać różne parametry pracy. Najważniejszym z nich jest moc. Najprostsze grzejniki posiadają moc około 1000W, ale można spotkać się także ze sprzętem o mocy z zakresu 1500-2000W lub wyższej. Im większa moc urządzenia, tym szybciej się ono nagrzewa i jest w stanie objąć swoim działaniem większą powierzchnię. Kolejnym istotnym parametrem grzejnika olejowego jest możliwość regulacji jego pracy. Najbardziej zaawansowane urządzenia tego typu posiadają 3 stopnie regulacji lub też możliwość płynnego ustawiania mocy ogrzewania. Oprócz tego w grzejniku olejowym może znaleźć się termostat, który utrzymuje odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu oraz wyświetlacz wskazujący bieżące parametry pracy. Równie istotne są dodatkowe funkcje, takie jak m.in. automatyczne wyłączanie urządzenia w przypadku jego przewrócenia się lub ochrona przed przegrzaniem. Zwiększają one bezpieczeństwo jego pracy. Na bezpieczeństwo wpływają także odpowiednie kształty grzejnika. Szczególnie zaokrąglone krawędzie ogniw grzewczych minimalizują ryzyko wystąpienia urazów przy upadku i uderzenia się, co szczególnie często zdarza się ciekawym świata dzieciom.
Najważniejsze parametry grzejników konwektorowych Sprawdź »
Oferowane przez nas modele w większości posiadają termostaty, które umożliwiają kontrolę mocy grzania urządzenia. Niektóre grzejniki wyposażono w timery, które pozwalają ustawić godziny pracy. Przydaje się to, gdy o stałych porach pojawiasz się w biurze – grzejnik może już godzinę wcześniej ogrzewać pomieszczenie. Co istotne, większość urządzeń umożliwia regulację używanej mocy. Większość grzejników cechuje cicha praca, a niektóre z nich można przymocować na stałe do ściany. Występują modele z funkcją nawiewu , co z kolei powoduje szybką cyrkulację powietrza.
Czym się kierować przy zakupie grzejnika olejowego? Sprawdź »
Decydując się na zakup grzejnika olejowego, warto zwrócić uwagę na przestrzeń pomieszczenia, które ma być z jego pomocą nagrzane. W niewielkich pokojach sprawdzą się urządzenia o mocy do 1000W, ale warto postawić na bardziej wydajne grzejniki o mocy przekraczającej 1500W, które są bardziej uniwersalne, ponieważ po ich ustawieniu na największy poziom pozwalają na ogrzanie dużego pomieszczenia, jak np. salon. Równie istotną sprawą jest to, czy w mieszkaniu, w którym będą używane takie grzejniki, przebywają dzieci. Bezpieczne używanie takiego urządzenia jest możliwe w sytuacji, w której posiada ono takie mechanizmy, jak automatyczne wyłączanie się po przewróceniu. Przy zakupie grzejnika olejowego warto zwrócić również uwagę na jego kształty. Tylko urządzenie bez ostrych krawędzi gwarantuje bezpieczeństwo.

Wśród osób, które w ciągu całego dnia nie narzekają na brak zajęć, sprawdzą się grzejniki olejowe, które pracują częściowo automatycznie. Takie udogodnienia jak termostat lub ochrona przed przegrzaniem sprawiają, że nie trzeba się będzie martwić o to, że grzejnik olejowy elektryczny nie doprowadzi do ogrzania pomieszczenia do odpowiedniej temperatury lub też z drugiej strony – dojdzie do jego przegrzania. Wystarczy tylko ustawić go w odpowiednim miejscu oraz określić poziom pracy.
Czym się kierować przy zakupie grzejnika konwektorowego? Sprawdź »
Przede wszystkim, wybierz grzejnik pod kątem pomieszczenia, w którym będziesz go używać. Im ono większe, tym większą moc powinno oferować urządzenie. Przydać może się tu również funkcja nawiewu. Bardzo przydatny jest timer, dzięki któremu ustawić można godziny samoczynnego włączania się urządzenia. Możliwość montażu do ściany przyda się, jeśli grzejnik ma dogrzewać tylko jedno pomieszczenie, a temperatura w nim przez większość roku jest zbyt niska. Bezpieczeństwa nigdy za wiele, dlatego warto zwrócić uwagę na to czy wybrany model posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem. Dzięki temu, nie trzeba kontrolować grzejnika co jakiś czas, a śmiało pozostawić go bez opieki.
Grzejnik olejowy HB OFR2901T
3 stopnie ustawienia mocy grzania, posiada 11 żeberekTIP OVER- automatyczne wyłączenie grzejnika w przypadku przewrócenia urządzeniaAutomatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem
279.00
Grzejnik olejowy RAVANSON OH-07
Zabezpieczenie przed przegrzaniem3-zekresy mocy grzania, 7 żeberekKółka ułatwiające transport,
119.99
Grzejnik olejowy HB OFR2003
Automatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniemPosiadajacy 9 żeberek, 3 stopnie ustawienia mocy grzaniaTIP OVER- automatyczne wyłączenie grzejnika w przypadku przewrócenia urządzenia
199.00
Grzejnik konwektorowy VOLTENO V0267 Basic
Wbudowany termostat2 ustawienia mocy grzania3 prędkości pracy
59.99
Grzejnik olejowy RAVANSON OH-11
3 stopnie ustawienia mocy grzania11 żeberek grzejnychZabezpieczenie przed przegrzaniem
161.57
Grzejnik AEG RA 5521
3 stopnie regulacji mocy9 żeberek grzejnychZabezpieczeniem przed przegrzaniem
248.90
Grzejnik konwektorowy MILLA HOME MCH300K
Elegancki szklany panelMożliwość montażu na ścianieWyłącznik bezpieczeństwa, intuicyjna obsługa
229.99
Grzejnik konwektorowy MILLA HOME MCH501K
Duży wyświetlacz LCD3 poziomy pracyNa wyposażeniu pilot zdalnego sterowania
249.99
Grzejnik konwektorowy MILLA HOME MCH201K
3 prędkości pracy3 poziomy mocy grzewczejWbudowany wyłącznik bezpieczeństwa
189.99
Grzejnik konwektorowy MILLA HOME MCH100E
Uchwyt do przenoszeniaWyłącznik bezpieczeństwa3 stopnie mocy grzania
139.99
Grzejnik konwektorowy RAVANSON CH-2000MT
3 -stopniowa regulacja mocyDodatkowy nadmuch powietrza TURBOUchwyty ułatwiające przenoszenie
79.99
Grzejnik olejowy RAVANSON OH-09
9 żeberek grzejnychZabezpieczenie przed przegrzaniemTermostat elektro-mechaniczny
129.99
Grzejnik kwarcowy SKAN OG100042
Regulacja wysokości 1,2 m - 2,1 mRegulacja kąta grzejnika w pionie5 m przewodu zasilającego
172.19
Grzejnik konwektorowy NOVEEN CH-5000
3 stopnie mocy grzewczejWbudowany wentylator z funkcją Turbo FanPokrętło z termostatem do regulacji temperatury
94.99
Grzejnik konwektorowy VOLTENO VO0466
2 stopnie regulacji mocy grzewczeWbudowany termostatZapewnia utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu
159.99
Sprawdź co jeszcze możesz zyskać »


sgdata:2019-10-20 | 09:57:10
« powrót