Przerzutka przednia marka

Przerzutka przednia marka

Stosowane w szosówkach przednie przerzutki, w zależności od grupy, mogą obsługiwać od dwóch do trzech blatów. Do ich budowy stosuje się głównie aluminium. Im wyższy model, tym więcej tytanu lub karbonu, mającego wpływ na ich wagę. W wyższych modelach oprócz długości ramion korby (mamy do wyboru 165, 170, 172,5 i 175 mm) możemy wybrać też liczbę zębów poszczególnych zębatek np. 46/36 lub 53/39, a tym samym przełożenia naszego napędu. Kolarze z „mocną” nogą mogą sobie pozwolić na dwa blaty. Więcej blatów, to większa możliwość doboru odpowiedniego biegu, zarówno na długie podjazdy, jak i szybkie zjazdy.

Najwyższe grupy oferowane są też w wersji elektrycznej. Wyeliminowana została linka, która przenosi ustawienia z manetki na przerzutkę. Manetka (przewodowo lub nawet bezprzewodowo, w zależności od modelu) wysyła sygnał do przerzutki jaki bieg aktualnie powinien być ustawiony. Pamiętać należy jedynie o naładowaniu co jakiś czas akumulatorków. Przerzutki elektryczne dają jeszcze szybszą i płynniejszą reakcję na zmianę biegu, co znajduje zastosowanie przede wszystkim w kolarstwie zawodowym.


Przerzutka typu Top Swing Przerzutka typu Down Swing
Przerzutka typu Top Swing charakteryzuje się wózkiem, który znajduje się nad obejmą lub mocowaniem. Przerzutka typu Down Swing charakteryzuje się wózkiem, który znajduje się poniżej obejmy lub mocowania.
Zalety
Wady
  1. Lżejsze od Down Swing.
  2. Płynniej zmieniają przełożenia niż Down Swing.
  1. Potrafią szybciej zapchać się błotem.

Zalety
Wady
  1. Mniej zapychają się błotem.
  2. Trwalsze od Top Swing.
  1. Mocowanie możę przeszkadzać w zamontowaniu niektórych koszyczków na bidon.
  2. Wymagają użycia większej siły do zmiany przełożenia.

Hierarchia przerzutek SHIMANO

WYSOKIEJ KLASY
Pełen
profesjonalizm
Najwyższa
trwałość i lekkość
Wyczynowa
jakość i osiągi
Wyczynowa
jakość i wytrzymałość
DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Komfort
użytkowania
Solidność
Shimano
Wytrzymałość
Shimano
Jakość
wykonania
Hierarchia przerzutek SRAM

Rekomendacje Klientów

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756