Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Poradniki Eksperta

Jaką lodówkę do zabudowy kupić?

Lodówka do zabudowy to świetne rozwiązanie, jeśli ma się zaplanowaną koncepcję urządzenia kuchni i chce postawić ją w szeregu z innymi elementami wyposażenia. Jakie są różnice pomiędzy takimi modelami a zwykłymi lodówkami wolnostojącymi?

Lodówka wolnostojąca a lodówka do zabudowy– czym się różnią?

Oba rodzaj lodówek łączy oczywiście cel ich funkcjonowania – mają za zadanie przechowywać produkty spożywcze w niskiej temperaturze. Jednak ze względu na specyfikę zabudowy, największe dostępne szerokości i wysokości są nieco niższe, nie spotyka się tu również modeli dwudrzwiowych. Lodówka do zabudowy nie przekracza zazwyczaj 200 cm wysokości oraz 62 cm szerokości. Przy wyborze należy kierować się zarówno dostępnymi wymiarami, jak i pojemnością. Gospodarstwo domowe z dwiema osobami nie będzie wymagać tak pojemnej lodówki, jak pięcioosobowa rodzina. Jeśli lodówka ma mieć mniejszą pojemność, warto pomyśleć o modelu podblatowym. W obydwu przypadkach ważna jest cyrkulacja powietrza – pomiędzy lodówką a tylną ścianką zabudowy powinno pozostać 3–4 cm wolnej przestrzeni, co zagwarantuje skuteczne odprowadzanie ciepła, eliminując ryzyko awarii na skutek przegrzania. Jest to istotne zwłaszcza w modelach z technologiami No Frost i Multiflow. Ponieważ lodówka po montażu będzie stale podłączona, ważne jest, aby pobór mocy był jak najniższy – dlatego zalecane są urządzenia w klasie energetycznej A.Jak wybrać lodówkę do zabudowy?

Podstawowym aspektem wyboru będzie pojemność, ta zaś zależy od ilości osób, które będą korzystać z lodówki. Dopiero potem należy dobrać model rozmiarowo, dopasowując do posiadanego miejsca. Gdy już znasz te parametry, kolejnym będzie wspomniana przed chwilą energooszczędność, a dopiero potem warto przyjrzeć się dodatkowym funkcjom i rozwiązaniom, jakie modele spełniające kryteria mają do zaoferowania. Lodówka do zabudowy nie musi pod tym względem ustępować w niczym wolnostojącej, a ponieważ jest to inwestycja na dłuższy czas, warto poświęcić trochę czasu na wybór najciekawszej.

Lodówka do zabudowy – na jaki wydatek się nastawiać?

Ceny lodówek do zabudowy wahają się od 1500 do ponad 3000 złotych. Wpływ na nią ma nie tylko wielkość urządzenia, ale również wspomniane funkcje dodatkowe. Nie bez znaczenia jest również materiał wykonania. Nie należy jednak patrzeć na sam koszt, a przede wszystkim na to, czy dana lodówka będzie spełniać oczekiwania domowników.

 

Lodówki do zabudowy – jakie modele są warte uwagi?

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć ponad setkę lodówek do zabudowy – każda cechuje się czymś innym, trudno więc wybrać uniwersalne, które będą każdemu pasować. Można jednak wskazać kilka modeli, które mogą stanowić wzorcowy przykład, czym powinno się cechować urządzenie tego typu:

AEG SCE81926TS – lodówka dla gospodarstwa domowego z większa ilością osób; oferuje 207l pojemności chłodziarki oraz 60l pojemności zamrażalnika. Chłodziarka Customflex pozwala zorganizować przestrzeń w dowolny sposób– wystarczy zmienić położenie pojemników. Na plus należy policzyć uchwyty do ziół i przezroczyste pojemniki na sery. Jest wyposażona w oddzielną szufladę o niższej temperaturze, umożliwia więc przechowywanie mięsa i ryb w optymalnych warunkach. Wyświetlacz temperatury z zaawansowanym sterowaniem dotykowym zapewnia pełną kontrolę nad warunkami przechowywania żywności.AEG SCE81926TS

 ELECTROLUX ENN 7853COW – lodówka oferująca 200l miejsca w chłodziarce i 63l w zamrażarce. Inteligentny NoFrost wykorzystuje dwa systemy powietrza, a FrostFree zapobiega gromadzeniu się szronu. System FreeStore automatycznie wyrównujące temperaturę i wilgotność wnętrza, dzięki temu bez względu na to, gdzie położy się żywność, powinna zawsze być świeża i smaczna.Powrót

Te poradniki mogą okazać się pomocne

Zobacz wszystkie poradniki

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną