Poradniki Eksperta

Resetowanie zmywarki – jak zrobić reset zmywarki?


Pewnie znasz przysłowie „złośliwość rzeczy martwych”. Bywa, że sprzęt AGD ulega awariom, choć niektóre z nich to po prostu błędy czujników i układów elektronicznych, z którymi można poradzić sobie w prosty sposób i bez potrzeby wzywania serwisu. Jedną z pomocnych czynności jest na pewno resetowanie zmywarki. Z poniższego poradnika dowiesz się, jak to zrobić w przypadku Twojego urządzenia.resetowanie zmywarki


Resetowanie zmywarki – czy zawsze wygląda tak samo?


Resetowanie zmywarki różni się w zależności od producenta sprzętu. Każda marka oferuje nieco inny sposób wykonania resetu urządzenia, więc warto znać metodę dedykowaną właśnie Twojemu modelowi. Sama czynność jest bardzo prosta i nie wymaga zamawiania serwisanta. Dzięki znajomości sposobu resetowania zmywarki zaoszczędzisz wiele czasu, a także pieniędzy, które musiałbyś zapłacić osobie naprawiającej sprzęt. Czas więc przejść do instrukcji, jak zrobić reset zmywarki, która znajduje się w Twojej kuchni. Choć niektóre kroki mogą się różnić w zależności od producenta sprzętu, proces jest raczej bardzo podobny dla wszystkich marek. Na pewno poradzisz sobie z tym zadaniem!


Zmywarki w naszej ofercie:


Resetowanie zmywarki Bosch – jak to zrobić bez sięgania po narzędzia?


Jeśli zachodzi potrzeba zresetowania zmywarki Bosch, proces rozpocznij od jej uruchomienia. Na panelu sterowania znajdź przycisk podpisany jako „RESET”. Restart urządzenia odbywa się poprzez jednoczesne wciśnięcie właśnie niego, a także dwóch pierwszych guzików znajdujących się na panelu (od lewej). Przytrzymaj przyciski przez około dwie sekundy, aby dokonać resetu.


Poszczególne problemy ze zmywarką są określone konkretnymi kodami, których wytłumaczenie znajdziesz w instrukcji obsługi urządzenia. Nie wyrzucaj jej po zakupie, aby uniknąć w przyszłości problemów z szukaniem dokumentów w Internecie. Jeśli reset nie pomógł, konieczne może okazać się wezwanie serwisanta.


Resetowanie zmywarki Whirlpool – wyjaśniamy, jak to zrobić 


Zastanawiasz się jak zresetować zmywarkę Whirlpool? Sprawa jest prosta. Uchyl drzwi załadunkowe, a następnie przytrzymaj jeden z przycisków: „Reset” lub „Start”. Dioda sygnalizująca wystąpienie błędu powinna przestać migać. Będzie to oznaka rozwiązania problemu. Jeśli po zamknięciu drzwiczek będziesz słyszeć, jak zmywarka odpompowuje zebraną wodę, możesz być spokojny o dalszą pracę sprzętu. Jest to znak, że zmywarka za chwilę będzie mogła być używana bez przeszkód.


Resetowanie zmywarki Amica – to proste i szybkie!


Zresetowanie zmywarki Amica nie jest trudne, jak z resztą wcześniejsze działanie opisane powyżej. Podobnie jak w przypadku sprzętu Whirlpool, uchyl drzwiczki. Odczekaj chwilę, aby mieć pewność, że nie dojdzie do zachlapania kuchni. Uchyl drzwi całkowicie i naciśnij na przycisk uruchomionego programu. Przytrzymaj go przez kilka sekund. W ten sposób urządzenie powinno zostać zahibernowane. Teraz powinieneś je ponownie włączyć, kończąc tym samym resetowanie sprzętu.


Jak zresetować zmywarkę Beko? Przypominamy sposób producenta


Resetowanie zmywarki Beko nie powinno sprawiać problemu nawet mało zorientowanym w technice osobom. W przypadku sprzętu tej marki jedyną czynnością konieczną do zrealizowania jest przytrzymanie przycisku „Start” przez 5 sekund. Urządzenie powinno w ten sposób wrócić do sprawności sprzed wystąpienia błędu.


Jak wygląda resetowanie zmywarki Electrolux?


Resetowanie urządzenia zmywarki Electrolux polega na wyłączeniu go na około minutę. Można to zrobić przyciskiem włączającym urządzenie lub poprzez odłączenie wtyczki z gniazda sieci elektrycznej. Po około minucie uruchom sprzęt ponownie. Jeśli nie doszło do innych problemów, zmywarka powinna znowu pracować prawidłowo.


Czy zresetowanie zmywarki zawsze będzie wystarczające?


Może się okazać, że pomimo pomyślnego resetu zmywarki, błąd wystąpi ponownie. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być na przykład problem z wężami odprowadzającymi lub doprowadzającymi wodę. Bardzo częstą przyczyną problemów ze zmywarkami są zatkane filtry. Co jakiś czas powinny być myte, aby woda mogła być sprawnie odprowadzana przez sprzęt. Wyciągnięcie filtrów nie jest trudne i zazwyczaj wystarczy zwolnienie blokady, która utrzymuje je we właściwym miejscu.


Każdy element najlepiej jest umyć pod bieżącą, ciepłą wodą. Dokładne wypłukanie sitek pomoże w odprowadzaniu cieczy do kanalizacji. Zalegająca w zmywarce woda potęguje wilgoć wewnątrz, a także wytwarza nieprzyjemny zapach. Jeśli chcesz ograniczyć częstotliwość zapychania się filtra, musisz zwracać uwagę na naczynia wkładane do zmywarki. Staraj się je wstępnie spłukiwać z resztek jedzenia, które mogłyby doprowadzić do zapchania filtrów.


Co, jeśli problem nie ustępuje po resecie sprzętu i wyczyszczeniu filtra?


Jeśli sprzęt nadal sygnalizuje problemy, warto zwrócić się po pomoc do serwisanta. Zwłaszcza, jeśli model nadal objęty jest gwarancją. Weryfikacja problemu przez fachowca może być potrzebna, abyś mógł dalej cieszyć się pracą zmywarki. Naprawy gwarancyjne mogą dotyczyć wielu elementów, które z czasem ulegają awarii lub zużyciu. Możesz skontaktować się z nami, aby dopytać o szczegóły.


Zwróć uwagę na środki czystości używane do zmywania naczyń


Kapsułki lub tabletki do zmywarki mogą gwarantować różne działanie. Warto wybierać środki działające kompleksowo, które dobrze radzą sobie chociażby z tłuszczem. Wybieraj artykuły chemiczne dobrej jakości, aby zapewnić wydajne i wieloletnie działanie zmywarki. Środki czystości możesz kupić również w sklepie internetowym Media Expert. Nie ma potrzeby udawania się do drogerii. Zamów wybrane tabletki i kapsułki z dostawą do domu lub pobliskiego punktu odbioru. Co ważne, organizowane są częste promocje na wiele z nich, jak na przykład darmowa dostawa powyżej określonego progu zamówienia.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756