Poradniki Eksperta

Zmywarka do zabudowy 45 cm – ranking 2024 [TOP10]

 

2024-04-30

Zmywarka do zabudowy to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu z łatwością ukryjesz ją wśród mebli kuchennych, by nie zaburzała wystroju Twojej kuchni. Nasze zestawienie przedstawia 10 propozycji urządzeń o szerokości 45 cm. Wielkość ta jest niezwykle kompaktowa, dzięki czemu z łatwością zmieści się także w mniejszych pomieszczeniach. Nie różni się jednak funkcjonalnościami od urządzeń o większej pojemności. Jaka jest najlepsza zmywarka do zabudowy? Ranking ułatwi Ci podjęcie decyzji.

10.0  / 10
1449,00 zł
10.0  / 10
2599,99 zł
10.0  / 10
2297,00 zł
9.5  / 10
2799,99 zł
9.5  / 10
1599,00 zł
9.0  / 10
1699,00 zł
9.0  / 10
1999,99 zł
8.5  / 10
1599,00 zł
8.5  / 10
2799,99 zł
8.5  / 10
2599,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Automatyczne otwieranie drzwi po zakończeniu cyklu

Ekspresowy program trwający 20 minut

Cicha praca 44 dB

Brak funkcji autodozowania

Nasz ranking zmywarek do zabudowy 45 cm otwiera model DW50R4071BB marki Samsung. Do dyspozycji użytkownika sprzęt oferuje aż 6 automatycznych programów zmywania, w tym również praktyczną funkcję dezynfekcji, która eliminuje bakterie z powierzchni zmywanych naczyń. Taka funkcjonalność może być szczególnie przydatna, gdy wśród domowników są niemowlęta i małe dzieci. W takim programie z powodzeniem można dezynfekować dziecięce butelki do mleka czy inne naczynia, na których dziecko spożywa posiłki. Dodatkowym udogodnieniem jest automatyczne otwieranie się drzwi zmywarki po zakończeniu cyklu.

 

Sprzęt umożliwia także regulację górnego kosza w zakresie 5 cm. Dzięki temu z łatwością zmieścisz tam duże półmiski, tace czy garnki. Warto także wspomnieć o dedykowanej szufladzie na sztućce, która pozwala na dokładne umycie każdego elementu zastawy. Mimo niewielkiej szerokości urządzenie pomieści aż 10 kompletów naczyń podczas jednego cyklu zmywania. Jeżeli chciałbyś jednak uruchomić urządzenie, nie wykorzystując całej dostępnej przestrzeni to prezentowana zmywarka do zabudowy Ci tu umożliwi. Funkcja połowy załaduje pozwoli zaoszczędzić prąd, wodę oraz czas.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Automatyczne dozowanie detergentu

Wskaźniki braku nabłyszczacza i soli

Zabezpieczenie przed zalaniem

Brak programu połowy załadunku

Ciekawą i zarazem komfortową funkcją w nowoczesnych zmywarkach do zabudowy jest system automatycznego dozowania detergentu. Prezentowany model BDIS38040A marki Beko jest wyposażony w taką funkcję. Jednorazowe napełnienie zbiornika na detergent sprawia, że wystarczy on nawet na 20 cykli, bez konieczności każdorazowego uzupełniania. Zmywarka samodzielnie dobierze ilość płynu do zmywania, w zależności od wybranego programu, wielkości załadunku oraz stopnia zabrudzenia naczyń. To praktyczna funkcja oszczędzająca czas i pieniądze. Urządzenie pomieści także 10 kompletów naczyń, dzięki czemu posprzątanie po dużej rodzinnej imprezie nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Co jeszcze może zaoferować ta zmywarka do zabudowy? Ranking zwraca uwagę na niezwykle prostą i intuicyjną obsługę urządzenia. Wygodny panel sterowania umożliwi Ci ustawienie odpowiedniego programu zmywania. Do wyboru masz aż 7: higiena, automatyczny 45-65°C, eco 50°C, szkło 40°C, szybki 60°C, szybki oraz płukanie. Wbudowana w sprzęcie funkcja Aqua Stop automatycznie odetnie dopływ wody w momencie wykrycia awarii. Warto zwrócić uwagę także na inne funkcje: automatyczne otwieranie drzwi, system ochrony szkła, opóźnienie startu pracy, czy dioda LED na podłodze. 

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Trzecia szuflada na sztućce

Elektroniczny wyświetlacz

Automatyczne wyłączanie

Brak możliwości sterowania smartfonem

Kolejną propozycją jest model EEM43211L marki Electrolux, oferujący pojemność wynoszącą 10 kompletów naczyń i trzecią szufladę na sztućce. Zraszacz sufitoway Waterfall dociera do każdego kąta koszyka, dokładnie czyszcząc wszelkie noże, widelce i akcesoria kuchenne. Dodatkowo dwa rotacyjne ramiona rozprowadzają wodę równomiernie po całej komorze, zapewniając Ci idealne czyste naczynia. Zastosowana funkcja QuickSelect ułatwia wybór odpowiedniego cyklu zmywania. Wystarczy, że wybierzesz czas oraz dodatkowe opcje, a urządzenie samo dostosuje odpowiedni program. 

 
Program GlassCare 45°  zabezpieczy delikatne i kruche kieliszki czy szklanki, nie powodując szoku termicznego. Kolce Softspikes zapewniają dodatkową ochronę przed obiciami, gwarantując właściwe podtrzymanie naczyń. Wyświetlacz podłogowy sprawia, że żaden dźwięk nie zakłóci Ci ciszy i spokoju w kuchni. Czerwona dioda informuje o trwającym cyklu, a zielona o jego zakończeniu. Przydatną funkcją jest także opóźnienie startu, dzięki któremu dostosujesz pracę urządzenia do indywidualnych preferencji. 

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Sterowanie bezprzewodowe przy pomocy smartfona

Wskaźnik braku soli i nabłyszczacza

Zabezpieczenie przed zalaniem

Nie oferuje frontu w zestawie

Jednym z najnowocześniejszych obecnie systemów sterowania urządzeniami domowymi jest programowanie bezprzewodowe. Czy taką funkcjonalność oferuje któraś zmywarka do zabudowy 45? Ranking prezentuje model SPV4EMX62E marki Bosch, który jest wyposażony w tę praktyczną funkcję. Oznacza to, że możemy wybrać program czy dodatkowe funkcje zmywania, wprost z naszego telefonu lub tabletu. To komfortowe rozwiązanie, które coraz częściej jest jednym z istotnych paramentów, na który użytkownicy zwracają uwagę, wybierając tego rodzaju sprzęt.

Istotnym czynnikiem podczas wyboru zmywarki jest także emitowany przez nią hałas. Prezentowane urządzenie emituje dźwięk nieprzekraczający 45 dB, dzięki czemu jego praca nie przeszkodzi Ci w wieczornym relaksie. Innowacyjne rozwiązanie dostępne w aplikacji Home Connect informuje Cię o konieczności zakupu nowych tabletek. Śledzi ona częstotliwość ich wykorzystywania i na podstawie ostatniego zakupu powiadomi Cię, gdy w opakowaniu zostanie tylko 5 sztuk. InfoLight to czerwone światło wyświetlane podczas działania urządzenia. Po zakończonym cyklu zmywania automatycznie się wyłączy. Dzięki temu zawsze wiesz, kiedy nadeszła pora na opróżnienie zmywarki.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Możliwość podłączenia do ciepłej wody

Niskie zużycie wody na 1 cykl w programie Eco

Program mycia wstępnego

Brak autodozowania

Praktyczna zmywarka kompaktowa to taka, która oprócz funkcji wspomagających skuteczne zmywanie naczyń jest również energooszczędna. Jednym z takich udogodnień, które mają wpływ na niskie zużycie energii elektrycznej to możliwość podłączenia urządzenia bezpośrednio do ciepłej wody. Producenci z powodzeniem stosują to rozwiązanie w pralkach. A czy taką funkcję oferuje któraś zmywarka do zabudowy 45? Ranking prezentuje model WSIO 3T125 6 PE X marki Whirlpool, który posiada taką opcję. Co więcej, to kompaktowe urządzenie zużywa zaledwie 6 litrów wody na 1 cykl w programie Eco.

Technologia 6. Zmysł rozpozna wielkość wsadu i poziom zabrudzeń naczyń, dostosowując do tego odpowiednią temperaturę, czas i moc cyklu zmywania. Zastosowana w urządzeniu technologia NaturalDry System wykorzystuje powietrze z zewnątrz zmywarki i otworzy się automatycznie po osiągnięciu bezpiecznej temperatury. Z tym produktem umyjesz aż 10 kompletów naczyń. Specjalna półka przeznaczona na sztućce i akcesoria kuchenne nie zabiera zbędnej przestrzeni, powodując, że we wnętrzu komory zawsze panuje porządek. Nasz ranking zmywarek do zabudowy 45 cm zwraca Twoją uwagę na ten model.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Higieniczne funkcje parowe

Cichy silnik bezszczotkowy

Połowa załadunku

Brak funkcji autodozowania

Wśród zmywarek prezentowanych w naszym rankingu, warto wspomnieć o modelu DIM44C6TBOID marki Amica. To urządzenie o szerokości 45 cm wyposażone jest w funkcje parowe. Gorąca para podana na różnych etapach cyklu zmywania nie tylko zmiękcza zaschnięte resztki jedzenia na talerzach czy dezynfekuje naczynia, ale także dosusza je przed zakończeniem cyklu. Ostatnia z wymienionych funkcjonalności, eliminuje konieczność wycierania naczyń po wyjęciu ich ze zmywarki. Jeżeli chcesz, aby talerze i sztućce wyschły w sposób naturalny, to możemy Cię zapewnić, że po ukończeniu czyszczenia drzwi tego sprzętu automatycznie się otworzą. 

 

Urządzenie marki Amica odznacza się też bardzo cichą pracą, a to dzięki zastosowaniu nowoczesnego silnika pozbawionego szczotek, które w tradycyjnych silnikach emitują charakterystyczny, głośny dźwięk podczas tarcia. Program AntiFlood zabezpiecza Twój dom przed zalaniem poprzez odłączenie dopływu wody w momencie wykrycia awarii. Jeżeli zależy Ci na szybko wykonanym zmywaniu, to program Pełny 58’ w niecałą godzinę zwróci Ci idealnie czyste naczynia. Nie bez powodu ta zmywarka do zabudowy znalazła się w naszym zestawieniu. 

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Duża pojemność na 1 cykl zmywania

Trzy ramiona natryskowe

Ekonomiczny program zmywania codziennego

Brak frontu na wyposażeniu

Najlepsza zmywarka do zabudowy 45 cm to taka, która z jednej strony oferuje bardzo dużą pojemność, a z drugiej jest wyposażona w program połowy załadunku. Takim urządzeniem jest model HV543D10 marki Hisense. Umożliwia on umycie aż 11 kompletów naczyń w trakcie 1 cyklu, co stawia go pod tym względem w czołówce naszego rankingu. Dodatkowo zmywarka wyposażona jest w trzy ramiona natryskowe, które docierają do najgłębszych zakamarków, perfekcyjnie oczyszczając talerze i sztućce z wszelkich zabrudzeń. Warto także zwrócić uwagę na program Szybkie mycie 15’, dzięki czemu w kwadrans otrzymasz z powrotem czystą zastawę stołową.

Zmywarka do zabudowy 45 cm oferuje również system Aqua Protect, który chroni Twój dom lub mieszkanie przed zalaniem. Wyłączy on dopływ wody automatycznie po wykryciu jakiegokolwiek przecieku. Sprzęt umożliwia intuicyjną obsługę za pomocą czytelnego dotykowego panelu. Szybko i łatwo dostosujesz wszelkie ustawienia do własnych preferencji. Ciesz się czystymi naczyniami, wybierając urządzenie, które ułatwi Ci proces czyszczenia.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Program płukania higienicznego w wysokiej temperaturze

Regulacja wysokości górnego kosza

Szybki program zmywania 60 minut

Nie oferuje bezpośredniego podłączenia do ciepłej wody

Ciekawą propozycją wśród zmywarek do zabudowy jest model DW50R4060BB marki Samsung. To już druga propozycja tego producenta, która znalazła się w naszym rankingu. Ten sprzęt w jednym cyklu umyje 9 kompletów naczyń, a do wyboru użytkownika jest aż 6 programów automatycznych. Dodatkowym udogodnieniem jest specjalny program płukania higienicznego w temperaturze aż 70 stopni Celsjusza, podczas którego z naczyń eliminowane są bakterie.

 Niezwykle cicha praca urządzenia, generująca zaledwie 44 dB, nie przeszkodzi Ci w popołudniowym relaksie ani nie zakłóci wieczornego spotkania ze znajomymi. Program ekspresowy 60’ umożliwi Ci szybsze umycie i suszenie naczyń. Sprawdzi się świetnie podczas czyszczenia lekko zabrudzonych przedmiotów, takich jak kubki czy talerze. Funkcja Aqua Stop zabezpieczy Twoje wnętrza przed zalaniem, automatycznie odcinając dopływ wody w momencie wykrycia wycieku.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wyświetlanie czasu cyklu na podłodze

Automatyczne otwieranie drzwi

Program czyszczenia wnętrza zmywarki

Brak zawiasu ślizgowego

Kolejną w naszym rankingu propozycją marki Bosch jest model SPV6EMX11E. Urządzenie charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i stylowym designem. Aplikacja Home Connect umożliwia zdalne monitorowanie urządzeń domowych i sterowanie nimi z dowolnego miejsca. Dzięki asystentowi dozowania zoptymalizujesz działanie tabletek do mycia naczyń. Spadnie ona do specjalnego pojemnika w górnym koszu, gdzie będzie sukcesywnie się rozpuszczać.

 Funkcja Favourite pozwoli Ci aktywować ulubione i najczęściej używane ustawienia oraz opcje. Dodatkowo program MachineCare usunie osady różnego rodzaju w trakcie jednego cyklu zmywania. Prezentowana zmywarka do zabudowy pomieści 10 kompletów naczyń i umożliwi regulację górnego kosza. Dzięki temu stworzysz przestrzeń dla większych brytfanek czy garnków.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Intuicyjne sterowanie dotykowe

Rotacyjne ramię natryskowe

Nakładki gumowe do szklanych kieliszków

Wysokie zużycie wody na 1 cykl zmywania w programie Eco

Ranking zmywarek o szerokości 45 cm zamyka model EEM63301L marki Electrolux. Urządzenie wyposażone jest w specjalne ramie natryskowe Stalone SatelliteClean, które nie tylko podwójnie się obraca, ale również zmienia kąt spryskiwania naczyń wodą w czasie cyklu zmywania. To rozwiązanie sprawia, że woda dociera do wszystkich zakamarków komory zmywania, skutecznie usuwając z naczyń resztki jedzenia i inne zabrudzenia. 

 

Komfortu użytkowania dopełnia intuicyjny, zintegrowany panel sterowania z technologią QuickSelect. Naczynia możesz umyć niezwykle szybko i dokładnie, wykorzystując program trwający zaledwie 30 minut. Wyświetlacz podłogowy poinformuje Cię o aktualnie trwającym cyklu pracy. Czy znalazłeś już idealne urządzenie do mycia talerzy, jakim jest zmywarka do zabudowy 45 cm? Ranking kończymy świetnym modelem, wartym rozważenia. 

 Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki do zabudowy?


Decydując się na zakup zmywarki do zabudowy, warto, abyś zwrócił uwagę na kilka istotnych czynników: 

  1. WielkośćSprawdź, czy interesujący Ciebie produkt posiada wymiary odpowiadające przestrzeni w Twojej kuchni. Jest to szczególnie istotne, jeśli planujesz zabudować ją w szafce kuchennej.
  2. Klasa energetyczna: Zdecyduj się na zmywarkę o jak najwyższej klasie energetycznej. Dzięki temu zaoszczędzisz na prądzie i wspomożesz środowisko naturalne.
  3. Poziom hałasu: Zwróć uwagę na hałas, jaki wydaje konkretna zmywarka do zabudowy. Ta decyzja jest kluczowa, jeżeli Twoja kuchnia otwiera się na salon. 
  4. Programy i funkcje: Oceń, czy urządzenie posiada różnorodne programy mycia, takie jak delikatne, ekonomiczne, intensywne. Zwróć uwagę też na inne przydatne dla Ciebie funkcje.
  5. Kosze i układ wewnętrzny: Zweryfikuj, czy masz możliwość elastycznego zmieniania układu wnętrza zmywarki. Przydaje się to szczególnie podczas czyszczenia większych naczyń.

Nasz ranking zmywarek do zabudowy 45 cm pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt do Twoich potrzeb. Niech zmywanie naczyń stanie się dla Ciebie przyjemnością. 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756