Poradniki Eksperta

Jaki odkurzacz pionowy? Ranking [TOP10]

 2023-02-21 

Dla każdego, kto ceni swój czas i wygodę, idealnie sprawdzi się odkurzacz pionowy. To zaawansowane technologicznie urządzenie, które zajmuje mało miejsca. Jeden cykl odkurzania umożliwia sprzątnięcie całego mieszkania. Jedynie w przypadku pracy sprzętu z najwyższą mocą, czas jest znacznie krótszy. Wiele modeli zostało wyposażonych w bardzo dobry system filtracji, co jest istotne zwłaszcza dla alergików. Poza tym, urządzenia te mogą nie tylko odkurzać, ale często wyposażone są również w funkcję myjącą. Pionowa bezprzewodowa konstrukcja zapewnia swobodny ruch i komfort. Odkurzacze tego rodzaju przeznaczone są do różnych powierzchni, np. twardych podłóg, dywanów, kanap, czy tapicerki samochodowej. Odpowiednie nasadki i szczotki łatwo docierają nawet do trudno dostępnych miejsc. Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz pionowy? Ranking podpowiada, jakie rozwiązania i parametry oferują tego rodzaju sprzęty.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Funkcja aktywnego mycia

Podświetlenie LED

Filtr HEPA

Nie ma funkcji automatycznego opróżniania pojemnika

Brak technologii UV

Odkurzacz Philips AquaTrio jest jednym z najpopularniejszych urządzeń na rynku. Z łatwością eliminuje kurz, brud, plamy i rozlane płyny, zapewniając do 99,9% mniej bakterii na twardych podłogach. Łączy w sobie funkcje bezprzewodowego odkurzacza, odkurzacza z nasadką z podświetleniem LED i odłączanego odkurzacza ręcznego - jest więc urządzeniem 3w1, świetnie sprawdzającym się w domach i mieszkaniach o małym metrażu. Wyposażono go w funkcję aktywnego mycia, dzięki czemu nie tylko odkurza, ale również i myje podłogi. Dołączona do zestawu stacja ładowania dba o higienę szczotek i pozwala na przechowywanie urządzenia w sposób umożliwiający stałą gotowość do pracy.

Możliwość wymiany baterii

Oświetlenie odkurzanego miejsca

Skuteczna filtracja

Dość długi czas ładowania

Tylko dwie ściereczki mopujące

Ten model odkurzacza poza funkcjonalnością, charakteryzuje się nowoczesnym designem. Kolor czerni, niebieskiego i połyskującego metalu sprawiają, że sprzęt prezentuje się bardzo elegancko. Jest również wygodny podczas użytkowania. Ergonomiczna rączka dobrze leży w dłoni, a zginana rura umożliwia odkurzanie pod meblami bez konieczności schylania się. Trzy poziomy siły ssącej pozwalają na dostosowanie mocy do rodzaju zabrudzeń i powierzchni. Dodatkowym udogodnieniem jest podświetlana szczotka, która ułatwia odkurzanie nawet bardzo drobnych zabrudzeń. Odkurzacz przeznaczony jest do różnorodnych powierzchni.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Skuteczny system filtracji

Efektywne czyszczenie różnych powierzchni

Regulowana rura teleskopowa

Dość wysoka cena

Nie posiada podświetlanej szczotki

Ten model odkurzacza, to wysokiej klasy urządzenie z wydajnym silnikiem i nowoczesną technologią Jet Cyclone. Daje to gwarancję idealnej czystości zarówno twardych podłóg jak i dywanów (nawet z grubym włosiem). Ten bezprzewodowy odkurzacz został wyposażony w skuteczny system filtracji, który wyłapuje aż 99,99 procent zabrudzeń. Odpowiednia konstrukcja odkurzacza ułatwia jego obsługę. Dzięki obrotowej głowicy, można dotrzeć nawet do trudno dostępnych zakamarków. Praktyczny w tym sprzęcie jest również wskaźnik naładowania akumulatora, możliwość higienicznego opróżnienia pojemnika, czy sterowanie ręczne.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Pięciostopniowa filtracja

Wydajny i efektywny

Trzy tryby mocy

Dość długi czas ładowania

Nie myje na mokro

Dyson V15 Detect Absolute, to niezwykle zaawansowany technologicznie odkurzacz pionowy. Ranking zwraca uwagę na to, że sprzęt za pomocą laseru umieszczonego w obudowie turboszczotki wykrywa kurz. Natomiast specjalny czujnik umieszczony w korpusie mierzy i liczy ilość cząsteczek, a następnie dopasowuje odpowiednią moc. W miejscach bardziej zabrudzonych, urządzenie pracuje nieco głośniej i szybciej. Na uwagę zasługuje tu również innowacyjny kolorowy ekran z czytelną grafiką. Ten funkcjonalny i nowoczesny odkurzacz, idealnie poradzi sobie nawet z trudnymi zadaniami, jak np. sierść zwierząt. Warto zwrócić uwagę na ten model, gdyż sprzątnie z nim stanie się przyjemnością.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Skuteczny system filtracji

Trzy tryby pracy

Wskaźnik ładowania akumulatora

Nie posiada funkcji mycia

Nie ma podświetlonej powierzchni odkurzanej

Jaki odkurzacz pionowy zagwarantuje komfort i wygodę? Ten model to niewątpliwie sprzęt, który umożliwia wygodne manewrowanie podczas sprzątania. Poza tym, jego wysoka moc i system filtracji HEPA gwarantuje efektywne sprzątanie całego mieszkania. Specjalna elektroszczotka odkurzy nie tylko twarde podłogi, ale również miękkie powierzchnie, jak np. kanapy. Po zakończeniu pracy, w łatwy sposób można pozbyć się zanieczyszczeń z pojemnika, a poszczególne części urządzenia umyć w wodzie. Praktycznym rozwiązaniem jest również możliwość zamontowania stacji ładującej do ściany. Ułatwia to przechowywanie odkurzacza.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Dostosowany do wszystkich powierzchni

Możliwość wymiany baterii

Regulacja mocy

Dość długi czas ładowania

Dość mała pojemność pojemnika

Bosch BCH3K2852 Flexxo Gen 2 to praktyczny sprzęt, który sprawdzi się w każdym domu. Może być używany również tam, gdzie przebywają alergicy. Doskonale radzi sobie z sierścią zwierząt. Z jego pomocą, bez trudu można pozbyć się okruchów ze stołu, odkurzyć kanapę, podłogi, czy tapicerkę samochodową. Z tym funkcjonalnym sprzętem nie można przeoczyć nawet najdrobniejszych zabrudzeń. Podświetlana szczotka pokaże miejsca, które wymagają dokładniejszego sprzątnięcia. Gdy urządzenie się rozładuje, wystarczy podłączyć je do gniazdka. To bardzo wygodny model, który nie zajmuje dużo miejsca. Warto również na niego zwrócić uwagę.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Dokładne i wygodne odkurzanie

Możliwość wymiany baterii

Samostojąca konstrukcja

Dość krótki czas pracy

Nie posiada funkcji mycia

Ranking odkurzaczy pionowych zwraca uwagę również na ten model. To niezwykle skuteczne urządzenie, gdyż bez problemu dotrze nawet do trudno dostępnych miejsc. Ten uniwersalny odkurzacz przeznaczony jest do wszystkich rodzajów powierzchni. Można więc z jego pomocą sprzątnąć całe mieszkanie, od podłóg, aż po sufit. Funkcja Quick Stand umożliwia łatwe przełączenie się z odkurzacza pionowego na ręczny. Nie trzeba również schylać się, by odłączyć elektroszczotkę. Wystarczy wcisnąć stopą jeden przycisk. Dodatkowym atutem odkurzacza jest inteligentny tryb automatyczny. Dostosowuje on poziom mocy urządzenia do rodzaju odkurzanej powierzchni.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Pięciostopniowa filtracja

Bardzo cicha praca

Podświetlana szczotka

Nie posiada funkcji odkurzania na mokro

Mała pojemność zbiornika

Ten model odkurzacza pionowego sprawdzi się dla alergików. Usuwa aż 99,99 procent alergenów, bakterii i roztoczy. Skuteczny system filtracji zapewnia, że powietrze wydostające się na zewnątrz jest czyste i świeże. Innowacyjna elektroszczotka doskonale usuwa zabrudzenia z łóżek, sof i poduszek. Ten niezwykle poręczny odkurzacz, może pracować aż 55 minut na jednym naładowaniu. Urządzenie można postawić w dowolnym miejscu, by zawsze mieć je pod ręką. Po zakończeniu pracy, wystarczy włączyć przycisk automatycznego czyszczenia elektroszczotki, by pozbyć się włosów i innych osadzonych na niej zabrudzeń.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Efektywne odkurzanie różnych powierzchni

Pięciostopniowy system filtracji

Odłączany odkurzacz ręczny

Brak możliwości wymiany baterii

Nie ma podświetlonej powierzchni odkurzanej

Ten niezwykle lekki model odkurzacza pionowego, pozwala na komfortowe odkurzanie przez 40 minut bez utraty mocy ssania. Dołączone do zestawu specjalne końcówki (końcówka Combi i szczelinowa), ułatwiają dokładne wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc. Zastosowany w tym modelu skuteczny system filtracji, zatrzymuje nawet bardzo drobne alergeny. Odkurzacz sprawdzi się w pomieszczeniach, w których przebywają zwierzęta. Wydajny silnik skutecznie usuwa sierść i brud, nawet te osadzone głęboko w dywanie. Funkcjonalna stacja dokująca służy nie tylko do ładowania, ale również wygodnego przechowywania odkurzacza.

Funkcja mopowania i polerowania

Cyfrowy wyświetlacz LED

Bogaty zestaw akcesoriów

Krótki czas pracy z maksymalną mocą

Mała pojemność zbiornika na ciecz

Czy warto wybrać właśnie ten odkurzacz pionowy? Ranking zwraca uwagę na wielofunkcyjność tego modelu. Z jego pomocą można nie tylko odkurzyć podłogę, ale również usunąć przyschnięte zabrudzenia. Wszystko to dzięki technologii aktywnego mopowania. Na koniec sprzątania można włączyć funkcję polerowania i cieszyć się idealnie lśniącą powierzchnią. Bardzo wygodna w tym urządzeniu jest możliwość odczytywania poziomu naładowania akumulatora. Ten model odkurzacza przeznaczony jest dla każdego, kto ceni swój czas i lubi mieć uniwersalny sprzęt w zasięgu ręki.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756