Jaką szczotkę prostującą do włosów wybrać?

Prostowanie włosów to zabieg, który dla wielu kobiet jest wręcz koniecznością. Trendy w modzie fryzjerskiej lansujące gładkie, lśniące, idealnie proste kosmyki sprawiają, że panie sięgają po kosmetyki wygładzające włosy i prostownicę. Alternatywą dla prostownicy, która jak wiadomo nie jest bez wpływu na stan włosów, może być znacznie dla nich łagodniejsza szczotka prostująca włosy.

Szczotka jest prosta w obsłudze – wystarczy podłączyć ją do prądu i poczekać aż nagrzeje się do odpowiedniej temperatury. Jest bezpieczniejsza od prostownicy, ponieważ nie ma możliwości poparzenia się nią, a włosy nie są poddane bezpośredniemu działaniu wysokiej temperatury, nie powstają na nich także załamania, które mogą odcisnąć się na włosach po użyciu prostownicy. Ale uwaga – z powodu mniejszej mocy może jednak nie poradzić sobie z każdym rodzajem włosów. Mogą się one również elektryzować bardziej, niż przy używaniu prostownicy.

Szczotka prostująca

 

Sprawdź naszą ofertę szczotek prostujących!

 

Na co zwracać uwagę, wybierając odpowiednią szczotkę prostującą włosy?

- ustawienia temperatury – najlepiej, aby szczotka miała kilka opcji ustawień temperatury, co zapobiegnie nadmiernemu przesuszaniu się włosów
- jonizacja – zapobiega elektryzowaniu się włosów
- automatyczne wyłączanie – niektóre modele posiadają funkcję automatycznego wyłączania, jeśli nie są przez jakiś czas używane
- szybkość nagrzewania – im szybciej się nagrzewa, tym mniej czasu się traci
- gęstość ząbków – gęste ząbki ułatwiają skuteczne prostowanie kosmyków
- jakość i estetyka wykonania
- długość przewodu zasilającego

Należy pamiętać również o tym, że używanie jednocześnie produktów do wygładzania włosów, wspomaga proces ich prostowania szczotką, a funkcja podwójnej jonizacji sprawi, że pasma będą się prezentować pięknie i zdrowo. Niektóre szczotki mają funkcję infrared, dzięki której wykorzystują promienie podczerwieni, które odbudowują strukturę włosów.

Szczotki do prostowania włosów

Szczotki prostujące do włosów – polecane modele

– REMINGTON CB7400szczotka prostująca z trzema poziomami regulacji temperatury, każde do innego rodzaju włosów. Została zaprojektowana, aby utrzymać naturalną objętość włosów, jednocześnie je wygładzając. Szczotka została wyposażona w antystatyczne ceramiczne włosie, które zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów.

Szczotka prostująca REMINGTON CB7400

 

BABYLISS HSB101Eszczotka z ceramicznymi płytkami, trójstopniową regulacją temperatury (160, 180 i 200 stopni Celsjusza) oraz podwójną funkcją jonizacji. Dysponuje 34 ząbkami plastikowymi, 50 z silikonu oraz 42 ceramicznymi. Łącznie jest to 126 ząbków mających pozwalać na wygładzanie i prostowanie bez nieprzyjemnego szarpania.


Szczotka prostująca Babyliss

 

– Camry CR 2313szczotka prostująca z funkcją jonizacji. Czytelny wyświetlacz LCD ułatwi kontrolowanie temperatury, której zakres to od 80 do 230 stopni Celsjusza. Dzięki tej skali szczotka powinna sprawdzić się w stylizacji włosów delikatnych i normalnych, cienkich i grubych, koloryzowanych i kręconych. Automatyczny wyłącznik, który wyłącza urządzenie po godzinie, zapewnia bezpieczeństwo użytkowania szczotki.


Szczotka prostująca CAMRY CR 2313

 

 

– Braun Satin Hair 7 IONTEC BR710szczotka Braun Satin Hair 7 IONTEC to pierwsza na świecie szczotka z aktywnymi jonami – wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, a miliony aktywnych jonów przenikają do włókna włosów, zwalczając ich puszenie i elektryzowanie, co przekłada się na widoczne zwiększenie ich blasku. Zaletą jest zasilanie bateryjne, dzięki któremu użytkowniczka nie jest ograniczana długością kabla.


Szczotka jonizująca BRAUN BR710 Satin Hair 7 Iontec

 

 

– BELLISSIMA IMETEC 11508szczotka prostująca z funkcją jonizacji. Ceramiczna powłoka, którą pokryte są kolce szczotki, gwarantuje równomierne rozłożenie ciepła i ochronę nawet najdelikatniejszych włosów. Zastosowano w niej system zapobiegający puszeniu się włosów – Anti-Frizz.


Szczotka prostująca IMETEC Bellissima 11508Sprawdź naszą ofertę szczotek prostujących!