Poradniki Eksperta

Eco Bubble – co to jest?


Pralka automatyczna, zrewolucjonizowała pranie ubrań w domu. Oszczędza nasz czas, pieniądze, a także przestrzeń, której potrzebuje do prawidłowego działania. Jest standardem w każdym polskim domu i mieszkaniu, bez którego trudno już sobie wyobrazić codzienność. Jak każdy sprzęt służący użytkownikowi, tak samo pralka automatyczna, może być wyposażona w szereg udogodnień, systemów czy technologii, wpływających na efekt prania, a także usprawniających jej działanie, czyniąc ją cichą, efektywną i energooszczędną. Wszystko po to, aby zapewnić jak największy komfort codziennej obsługi i użytkowania. Jednym z takich udogodnień, jest nowoczesna technologia Eco Bubble stosowana w pralkach Samsung. Co to jest Eco Bubble i dlaczego warto zainwestować w pralkę wyposażoną w tę technologię? Wyjaśniamy w naszym poradniku.eco bubble


Aktywna piana i delikatne bąbelki


Samsung w najnowocześniejszych pralkach zastosował technologię, która pierze wydajniej, oszczędniej i szybciej. Odnajdziemy ją w specyfikacji, pod nazwą Eco Bubble. Co to jest i jak działa? Jest to tak zwane, automatyczne pranie bąbelkowe. W praktyce, jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania, woda łączona jest z powietrzem i wybranym przez nas detergentem, którym może być zarówno proszek, jak i płyn, czy specjalne tabletki do prania. Podczas gdy pralka automatyczna bez tej technologii rozpoczyna pranie od pobrania i wlania do bębna wody, pralka z technologią Eco Bubble, dostarcza do bębna aktywną pianę, czyli mieszaninę wcześniej wspomnianej wody, powietrza i proszku, czy płynu. Taka piana jest delikatniejsza od samej wody z detergentem i bardziej efektywna. Dzięki swojej strukturze, łatwiej wnika we włókna tkanin, rozbija i rozpuszcza zanieczyszczenia oraz plamy, czyniąc pranie efektywniejszym, a nawet krótszym. Producent deklaruje, że aktywne bąbelki piany wnikają we włókna nawet 40 razy szybciej, niż podczas prania w pralce bez funkcji Eco Bubble.Korzyści wynikające z technologii Eco Bubble


Nowoczesne programy piorące, wirujące i suszące, jak również technologie, w które wyposażone są pralki, służą przede wszystkim użytkownikom. Tak pośrednio, jak i bezpośrednio. Przy wprowadzaniu nowej technologii do pralek, producenci myślą przede wszystkim o czystym praniu bez plam, ale nie tylko. Funkcja Eco Bubble, zdecydowanie wpływa na czystość pranych ubrań. Dzieje się tak za sprawą aktywnej piany, która doskonale radzi sobie z zabrudzeniami, a także rozpuszcza plamy. Co jeszcze zyskujemy, inwestując w pralkę z tą technologią? Oto kilka dodatkowych korzyści.


Oszczędność wody, energii i pieniędzy


Pranie z technologią Eco Bubble, gwarantuje nam takie same rezultaty zarówno w chłodnej wodzie, jak i w temperaturze 40 st. Celsjusza. Oznacza to, że bez względu na zaprogramowane parametry cyklu, nasze ubrania będą zawsze idealnie czyste. Co więcej, oszczędzimy przy tym pieniądze, ponieważ niższa temperatura prania, to niższy pobór energii, a zatem również niższy rachunek za prąd.


Higieniczność i bezpieczeństwo prania


Technologia Eco Bubble, to przede wszystkim pranie z użyciem aktywnej piany. Dzięki temu możemy być pewni, że po skończonym cyklu, nasze ubrania będą wolne od proszku, czy płynu do prania. Takie pozostałości, mogłyby być drażniące dla skóry, czy oczu. Docenią to szczególnie alergicy i rodzice małych dzieci.


Troska o rozmaite rodzaje tkanin


Pralka z technologią Eco Bubble, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które w swojej szafie mają ubrania wykonane z delikatnych tkanin. Nie ma obaw, że jedwabne bluzki, kaszmirowe swetry, a nawet puchowe kurtki stracą swój kształt, pozaciągają się, czy zmechacą. Z jednej strony mamy pewność, że nasze delikatne ubrania nie zniszczą się, a z drugiej oszczędzamy czas, bo nie musimy ich prać ręcznie lub oddawać do pralni.Jaki detergent prania z funkcją Eco Bubble?


Technologia Eco Bubble jest bardzo wszechstronna pod względem użycia detergentu, co czyni ją jeszcze bardziej praktyczną. Do prania możemy używać proszków, płynów, a nawet specjalnych kapsułek. Warto do czyszczenia szczególnie delikatnych tkanin, czy puchowych kurtek lub swetrów, używać detergentów rekomendowanych przez producenta tkaniny. Taką informację możemy znaleźć na metce, w karcie produktu, czy na stronie internetowej producenta. Technologia Eco Bubble, doskonale sprawdza się z każdym rodzajem użytego środka piorącego.


Jak uruchomić funkcję Eco Bubble?


Wszystkie pralki Samsung, są bardzo intuicyjne w obsłudze i codziennym użytkowaniu. Większość modeli wyposażonych jest w ergonomiczne pokrętło, z jasno oznaczonymi programami i funkcjami. Nowoczesne modele oferują obsługę przy pomocy dotykowego wyświetlacza, na którym odczytamy wszystkie zaprogramowane przez nas parametry. Funkcja Eco Bubble jest oznaczona w sposób jasny i czytelny na programatorze i uruchamiany ją przy pomocy dotyku panelu sterowania lub odpowiednio oznaczonym przyciskiem. Warto pamiętać, że nie jest to oddzielny program, a dodatkowa funkcja, działająca przy wybranym programie prania. Oznacza to, że możemy ją uruchomić zarówno podczas prania w niskich, jak i wyższych temperaturach oraz że upierze wszystkie rodzaje tkanin, od jedwabiu, poprzez bawełnę i syntetyki na wełnie i kaszmirze kończąc.


Jak dbać o pralkę z funkcją Eco Bubble?


Pralka automatyczna z technologią Eco Bubble, nie wymaga szczególnych czynności pielęgnacyjnych, czy konserwacyjnych. Należy ją okresowo czyścić i serwisować dokładnie tak samo, jak inne pralki bez tej nowoczesnej technologii. Warto zadbać o bęben, uszczelki i pojemnik, do którego wsypujemy lub wlewamy detergenty. Są to miejsca, które najczęściej ulegają zabrudzeniom. Idealnym rozwiązaniem, jest przetarcie tych miejsc po każdorazowym praniu. Wystarczy użyć do tego miękkiej ściereczki, z dodatkiem delikatnego środka myjącego. Na koniec umyte powierzchnie warto wytrzeć do sucha, np. papierowym ręcznikiem. Dodatkowo, w nowoczesnych modelach mamy do dyspozycji system monitorujący, który poinformuje nas o ewentualnych usterkach czy nieprawidłowościach i konieczności skontaktowania się z autoryzowanym punktem serwisowym.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert