Poradniki Eksperta

Piły łańcuchowe elektryczne – ranking [TOP10]


Na działce, w domu jednorodzinnym do cięcia drewna do kominka, pielęgnacji drzewostanu czy pracy przy budowie drewnianego domku przydadzą się piły łańcuchowe elektryczne. Ranking TOP5 zawiera przegląd doskonałych pilarek renomowanej amerykańskiej firmy NAC (New American Concept). Najbardziej przystępne cenowo są piły łańcuchowe elektryczne (nazywane pilarkami) z sieciowym przewodem zasilającym. Przy wyborze pilarki zwróć uwagę na jej moc i długość prowadnicy łańcucha, od których zależy, jak duże kawałki drewna można ciąć. Ważny jest ciężar, gabaryty oraz uchwyty. Od tych cech zależeć będzie komfort pracy.Piły łańcuchowe elektryczne - ranking


Pilarka – co to jest?


Pilarka jest rodzajem piły. Piła to potoczne określenie. Można uznać, że mówiąc piła mamy na myśli urządzenie ręczne, a pilarka – urządzenie mechaniczne. Mechaniczne to te wprawiane w ruch za pomocą energii elektrycznej czy paliw, rzadziej dziś oleju czy wody i pary wodnej. Dwie ostatnie są wykorzystywane dziś już tylko w przemyśle. Pozostałe z powodzeniem można wykorzystywać w warunkach domowych. Zarówno piła, jak i pilarka, służą do cięcia różnego rodzaju materiałów. Do najbardziej popularnych należą metal, kamień i drewno.


Pilarka łańcuchowa – rodzaje


Pilarka łańcuchowa jest narzędziem służącym do pozyskiwania i obróbki drewna. Nadaje się do wszystkich prac z tym związanych. Składa się z dwóch podstawowych elementów – łańcucha oraz jednostki napędowej. Łańcuch tnący porusza się wzdłuż prowadnicy i za jego pomocą tniemy drewno. W jednostce napędowej, czyli obudowie, znajduje się silnik wprawiający pilarkę w ruch. Pilarki łańcuchowe dzielą się na dwa rodzaje, ze względu na rodzaj silnika. Mogą być spalinowe lub elektryczne. Piła łańcuchowa spalinowa doskonale sprawdzi się w przypadku ciężkich prac ogrodowych i przydomowych, w tym do przygotowania opału. Wykorzystywana jest również jako zaawansowany sprzęt tnący w pracach budowlanych i dekarskich. Jej największą zaletą jest wszechstronność i mobilność. Wyposażona jest zazwyczaj w dwusuwowy silnik zasilany mieszaniną oleju i benzyny. Jest masywna, trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne czy przeciążenia podczas pracy. Wpływa to na dużą wydajność pracy oraz łatwe cięcie twardego, trudnego w obróbce drewna. Pilarki spalinowe mają większą moc od pilarek elektrycznych i nie potrzebują do działania zasilania elektrycznego. To jest ich zaleta. Wadą natomiast jest niska kultura pracy z uwagi na wysoki poziom hałasu i duże ilości spalin emitowane przez silnik. Trzeba też zachować odpowiednią higienę i bezpieczeństwo przy przechowywaniu, czyszczeniu czy napełnianiu urządzenia.


Sprawdź również: Jaka piła spalinowa? Ranking


Piła łańcuchowa elektryczna, w porównaniu do spalinowej, charakteryzuje się dużo lżejszą i bardziej kompaktową konstrukcją. Można uznać, że jest bardziej poręczna, co nie oznacza, że nie sprawdzi się jako narzędzie do przygotowania opału na zimę. Silnik zasilany elektrycznie emituje mniej hałasu niż spalinowy, co znacznie wpływa na komfort pracy. Dodatkowo wywołuje mniej drgań powodujących niestabilność urządzenia podczas cięcia. Z tego powodu jest polecana początkującym, którzy nie mają doświadczenia w pracy z ciężkim lub zaawansowanym sprzętem tnącym. Mniejsza, lekka i poręczna konstrukcja pozwala operatorowi na swobodną i precyzyjną pracę przy obróbce cienkich gałęzi, kloców i szczap. Jej zaletą jest również to, że jest przyjazna środowisku. Wadą natomiast konieczność podłączenia do sieci elektrycznej. Zachować też należy szczególne bezpieczeństwo podczas użytkowania. W naszym sklepie znajdziecie Państwo także coraz bardziej modne i efektywne pilarki akumulatorowe. Ich zasada działania jest taka sama jak modeli elektrycznych, z tą różnicą, że obecnie ze względu na moc i czas pracy oraz ładowania są one polecane do przygotowania niewielkich ilości opału czy pielęgnacji drzew i krzewów. Kategoria ta stale się jednak rozwija i warto śledzić jej coraz większe możliwości. Atutem jest komfort i higiena zarówno pracy, jak i konserwacji. Są to urządzenia szczególnie rekomendowane do pracy na obszarach wymagających zachowania ciszy.


Silnik i moc mają znaczenie


Moc pilarek łańcuchowych może być podawana zarówno w koniach mechanicznych (KM), jak i kilowatach o (kW). Silniki pilarek spalinowych wyposażone są w gaźnik. Większość modeli nie wymaga już ręcznej regulacji. Ręczna kalibracja polegała na manualnym dostosowaniu proporcji mieszanki paliwowo-powietrznej. Należało to dostosować do panujących warunków pracy. Nowoczesne pilarki są wyposażone w elektroniczny układ kalibracji, który nie wymaga ingerencji użytkownika. Dwusuwowy silnik bardzo szybko się rozgrzewa i umożliwia pracę sprzętu w każdej pozycji. Decydując się na ten rodzaj pilarki, warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika paliwowego. Należy też porównać stosunek mocy do poziomu spalania. Spalanie w pilarkach spalinowych może się wahać od 1 l/h do nawet 20 l/h. To ważne z punktu widzenia eksploatacji i kosztów z tym związanych. Pilarki elektryczne dysponują mniejszą mocą, niż spalinowe. Z uwagi na brak emisji spalin, nadają się do pracy w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak garaż, czy wiata. Im mocniejszy silnik, tym większa wydajność pracy pilarki. Moc pilarek elektrycznych waha się między 1,4 a 2,5 kW i ma wpływ na wagę sprzętu. Zatem im większa moc, tym cięższe i mniej mobilne będzie urządzenie.Prowadnica – ważna jest jej długość


Prowadnica jest podstawowym i bardzo ważnym elementem pilarki łańcuchowej. To na niej opiera się łańcuch tnący drewno, który jest zbudowany z pojedynczych ogniw, połączonych specjalnymi nitami. W przypadku łańcucha należy zwrócić uwagę na podziałkę, grubość i ilość ogniw. Z kolei kluczowym parametrem prowadnicy jest długość, która jednocześnie ma wpływ na głębokość cięcia. Im dłuższa prowadnica, tym z większymi kawałkami drewna upora się pilarka. Najkrótsze prowadnice mają 25 cm. O długości od 30 do 40 cm będą wystarczające do przygotowania drewna na opał. Do dłuższych i bardziej obszernych kawałków drewna poleca się piły o długości prowadnicy powyżej 40 cm. Warto pamiętać, że krótka prowadnica wpływa na stabilność sprzętu. To ważne, jeśli użytkownik nie jest wprawiony w obsłudze pilarek. Długa prowadnica wymaga większego doświadczenia. Zwracając uwagę na prowadnicę ważnym parametrem będzie też tak zwane napięcie łańcucha. Prawidłowo napięty łańcuch w całości przylega do prowadnicy. Jeśli z niej zwisa, należy wyregulować napięcie specjalną śrubą w prowadnicy pilarki.


Bezpieczeństwo


Wybór odpowiedniej pilarki łańcuchowej powinien być również uzależniony od kwestii bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Warto zwrócić uwagę na tak zwaną funkcję blokady gazu, która uniemożliwia samoczynny lub niekontrolowany rozruch sprzętu. W praktyce, po włączeniu pilarki łańcuch pozostaje nieruchomy, a dopiero jednoczesne naciśnięcie przycisku blokady i gazu wprawia go w ruch. Ważnym wyposażeniem jest hamulec bezpieczeństwa, który jednocześnie stanowi osłonę lewej ręki. Hamulec blokuje pracę łańcucha, gdy osłona pilarki uderzy lub niebezpiecznie otrze się o drzewo czy inny obiekt. Zapobiega to m.in. wypadkom podczas „odskoczenia” pilarki. Na zakończenie, warto dodać, że nowoczesne modele pilarek nie wymagają manualnego napięcia łańcucha przy pomocy specjalnej śruby. Zamiast niej, na obudowie silnika umiejscowione jest specjalne pokrętło napięcia. Coraz częściej w pilarkach pod rączkami umieszczone są systemy amortyzacji. Ich zadaniem jest redukcja wibracji podczas cięcia. Minimalizacja wibracji to większy komfort pracy. Dla najbardziej wymagających stosuje się wyjątkowe systemy i udogodnienia jak choćby podgrzewana rączka. Przy dłuższym użytkowaniu zimą, rzecz niemal niezastąpiona!


Ranking pił łańcuchowych elektrycznych


Do prac w przydomowym ogrodzie czy sadzie, a nawet obróbki drewna opałowego, dobrze sprawdzają się piły łańcuchowe, elektryczne. Ranking przygotowany przez nas, ułatwi Ci wybór urządzenia odpowiedniego do Twoich potrzeb. Możesz zdecydować się na modele akumulatorowe, które wyróżniają się swobodą pracy oraz sieciowe, dostępne w bardzo przystępnych cenach, jeśli nie masz problemu z zapewnieniem im dostępu do energii elektrycznej. Niezależnie od rodzaju, piły łańcuchowe, elektryczne są łatwiejsze w obsłudze niż spalinowe, a dodatkowo, są lżejsze. Wyróżniają się też cichszą pracą oraz są bardziej ekologiczne, ponieważ nie emitują spalin. W rankingu prezentujemy dziesięć wartych uwagi modeli, różnych producentów. Obejmuje on zarówno tradycyjne piły ręczne, jak i maszyny z teleskopowym wysięgnikiem, które świetnie sprawdzą się przy przycinaniu wysoko położonych gałęzi.


Piła akumulatorowa NAC PCB18-AH-B15-S


W przycinaniu gałęzi, sprawdzą się umieszczone na wysięgniku piły łańcuchowe, elektryczne. Ranking prezentuje model NAC PCB18-AH-B15-S, który jest wyposażony w teleskopową, rozkładaną rączkę. Możesz wygodnie dopasować jej długość i bezpiecznie z poziomu gruntu, podcinać gałęzie nie ryzykując przy tym upadku z drabiny. Beznarzędziowy system napinania i wymiany łańcucha sprawia, że obsługa pilarki jest bardzo łatwa i nie sprawi trudności nawet mniej doświadczonym użytkownikom.


Sprawdź również: Piła łańcuchowa akumulatorowa - ranking


Piła elektryczna łańcuchowa ranking


NAC PCB18-AH-B15-S Dane techniczne


Długość prowadnicy: 20 cm

Szerokość łańcucha: 1,3 mm

Masa: 3,6 kg

Napięcie zasilające akumulatora: 18 V

Pojemność zbiornika oleju: 60 mlUdogodnienia


Teleskopowy wysięgnik

Automatyczne smarowanie łańcucha

Ergonomiczny uchwyt

Łańcuch firmy Oregon

Akumulator o pojemności 1,5 AhPiła elektryczna NAC CE20-NS-H


Jeśli dostęp do prądu nie jest problemem, to świetnym wyborem są sieciowe piły łańcuchowe, elektryczne. Ranking uwzględnił również takie modele, a przykładem jest NAC CE20-NS-H. Duża moc i długa prowadnica sprawiają, że sprawdzi się ona w wymagających zadaniach. Bez problemu przygotujesz drewno opałowe, a nawet zetniesz drzewka owocowe na działce, czy przetniesz belki o dużej średnicy. Maszyna ma solidną konstrukcję oraz jest lekka, więc jej obsługa nie sprawia problemów także mniej doświadczonym osobom.


Piła elektryczna ranking


NAC CE20-NS-H Dane techniczne


Długość prowadnicy: 40 cm

Szerokość łańcucha: 1,3 mm

Masa: 4,5 kg

Moc: 2 000 W

Pojemność zbiornika oleju: 120 mlUdogodnienia


Automatyczny hamulec

Automatyczne smarowanie łańcucha

Ergonomiczny uchwyt

Łańcuch i prowadnica marki NAC

Beznarzędziowe napinanie i wymiana łańcuchaPiła elektryczna GRIZZLY EKS 2440 QT


Dostępna w ofercie marki Grizzly piła łańcuchowa, elektryczna EKS 2440 QT, oferuje dużą wydajność w przystępnej cenie. Sprawdzi się ona w pracach na działce, ogrodzie, czy gospodarstwie rolnym. Poręczna konstrukcja ułatwia użytkowanie urządzenia, a zastosowanie trwałego łańcucha i ostrzy, zapewnia długi okres bezawaryjnej eksploatacji. Dzięki funkcji automatycznego hamulca, pilarka jest bezpieczna w użytkowaniu. Możliwość beznarzędziowej wymiany i napinania łańcucha sprawią, że maszyna będzie wygodna w serwisowaniu.


Piła łańcuchowa elektryczna ranking


GRIZZLY EKS 2440 QT Dane techniczne


Długość prowadnicy: 40 cm

Szerokość łańcucha: 1,3 mm

Masa: 6 kg

Moc: 2 400 W

Pojemność zbiornika oleju: 125 mlUdogodnienia


Automatyczny hamulec

Automatyczne smarowanie łańcucha

Ergonomiczny uchwyt

Mocna i solidna konstrukcja

Beznarzędziowe napinanie i wymiana łańcuchaPiła elektryczna NAC CE24-OS-S


Funkcjonalna, sieciowa pilarka łańcuchowa NAC CE24-OS-S, została wyposażona w łańcuch i prowadnicę renomowanej marki Oregon. Duża długość sprawia, że poradzi sobie ona nawet z cięciem szerokich belek, czy drzew i jest dobrym wyborem do wymagających prac. Jej dodatkowym atutem, jest wzdłużnie umiejscowiony silnik. Zapewnia on lepsze wyważenie konstrukcji, a zatem możliwa jest wygodniejsza praca z pilarką, co jest szczególnie istotne w trakcie wykonywania precyzyjnych prac ogrodniczych. Obsługę maszyny, ułatwia opcja beznarzędziowej wymiany i napinania łańcucha.


Piła elektryczna NAC CE20-OS-H


NAC CE24-OS-S Dane techniczne


Długość prowadnicy: 40 cm

Szerokość łańcucha: 1,3 mm

Masa: 5,3 kg

Moc: 2 400 W

Pojemność zbiornika oleju: 140 mlUdogodnienia


Automatyczny hamulec

Automatyczne smarowanie łańcucha

Ergonomiczny uchwyt

Olej do smarowania i dodatkowe szczotki w zestawie

Beznarzędziowe napinanie i wymiana łańcuchaPiła akumulatorowa KÄRCHER CNS 36-35 Battery 1.444-050.0


Swobodę pracy w gospodarstwie i ogrodzie, zapewni Ci akumulatorowa piła elektryczna. Ranking prezentuje model Kärcher CNS 36-35 Battery 1.444-050.0, który jest idealny dla wymagających użytkowników. Zastosowanie uniwersalnego akumulatora o napięciu 36 V, pozwoliło na uzyskanie dużej wydajności pracy. Platforma bateryjna Kärcher, kompatybilna jest z innymi maszynami ogrodowymi tego producenta. Zwarta konstrukcja sprawia, że sprzęt poradzi sobie świetnie z precyzyjnymi pracami w ogrodzie. Urządzenie jest sprzedawane bez baterii i ładowarki w zestawie. To uniwersalna maszyna do prac ogrodowych. Sprawdzi się także, przy przygotowywaniu opału.


Piła łańcuchowa elektryczna ranking


KÄRCHER CNS 36-35 Battery 1.444-050.0 Dane techniczne


Długość prowadnicy: 35 cm

Szerokość łańcucha: 1,1 mm

Masa: 5,5 kg

Napięcie zasilające akumulatora: 36 V

Pojemność zbiornika oleju: 190 mlUdogodnienia


Automatyczny hamulec

Automatyczne smarowanie łańcucha

Ergonomiczny uchwyt

Beznarzędziowe napinanie i wymiana łańcucha

Olej i osłona łańcucha w zestawiePiła akumulatorowa NAC PCB-BL-LI-20V


W pracach na wysokości, doskonale sprawdzi się kompaktowa piła akumulatorowa NAC PCB-BL-LI-20V. Teleskopowy wysięgnik umożliwia łatwe przycinanie wyżej położonych gałęzi, a dzięki kompaktowej prowadnicy, możesz łatwo manewrować piłą. Atutem jest również niewielka masa. Bateria współdzielona jest z innymi elektronarzędziami ogrodowymi marki NAC. Możliwość złożenia maszyny sprawia, że poza sezonem nie zajmuje ona dużo miejsca w trakcie przechowywania. Sprzęt jest dostarczany bez baterii ładowarki w zestawie.


Piła łańcuchowa elektryczna ranking


NAC PCB-BL-LI-20V Dane techniczne


Długość prowadnicy: 20 cm

Długość do 240 cm

Masa: 3,36 kg

Napięcie zasilające akumulatora: 20 V

Prędkość łańcucha: 8 m/sUdogodnienia


Teleskopowy wysięgnik

Automatyczne smarowanie łańcucha

Ergonomiczny uchwyt

Beznarzędziowe napinanie i wymiana łańcucha

Akumulator o pojemności 4 AhPiła akumulatorowa NAC CB-35-BL-LI-2X20V


Do wymagających prac ogrodowych, przeznaczona jest piła akumulatorowa NAC CB-35-BL-LI-2X20V. Jest zasilana równocześnie przez dwie baterie o napięciu 20 V każda, co pozwala na uzyskanie dużej mocy, a zatem i lepszej wydajności maszyny. Czas pracy tego modelu, może wynosić nawet 25 min na akumulatorach 4 Ah. Dzięki temu, sprawdzi się nawet w wymagających pracach, takich jak np. przygotowanie drewna opałowego. Jej atutem jest również bezszczotkowy silnik, który jest bardziej energooszczędny i niezawodny, niż tradycyjne jednostki.


Piła łańcuchowa elektryczna ranking


NAC CB-35-BL-LI-2X20V Dane techniczne


Długość prowadnicy: 35 cm

Szerokość łańcucha: 1,3 mm

Masa: 2,8 kg

Napięcie zasilające akumulatora: 2x20 V

Pojemność zbiornika oleju: 160 mlUdogodnienia


Automatyczny hamulec

Automatyczne smarowanie łańcucha

Ergonomiczny uchwyt

Beznarzędziowe napinanie i wymiana łańcucha

Prowadnica marki OregonPiła elektryczna GARDENA TCS 720/20


Zasilana sieciowo piła łańcuchowa Gardena TCS 720/20, jest dobrym wyborem do przycinania drzewek. Została wyposażona w teleskopowy trzonek, dzięki któremu możesz usuwać gałęzie na wysokości nawet 4,4 m, stojąc bezpośrednio na ziemi. Głowica tnąca jest obrotowa, dlatego jej położenie z łatwością dopasujesz do wykonywanych prac. Na końcu noży umieszczono zderzak ochronny, który jest przydatny w trakcie cięcia od spodu, czy blisko gruntu. Dodatkowym jej atutem, jest pas nośny w zestawie, czyniący obsługę sprzętu bardziej komfortową.


Piła łańcuchowa elektryczna ranking


GARDENA TCS 720/20 Dane techniczne


Długość prowadnicy: 20 cm

Szerokość łańcucha: 1,1 mm

Masa: 3,9 kg

Moc: 720 W

Pojemność zbiornika oleju: 100 mlUdogodnienia


Teleskopowy wysięgnik

Automatyczne smarowanie łańcucha

Ogranicznik cięcia

Obrotowa głowica tnąca

Zasięg do 4,4 mPiła akumulatorowa DEWALT DCM565P1-QW


W pracach na budowie, czy przycinaniu drzew, dobrze sprawdzą się akumulatorowe piły łańcuchowe, elektryczne. Ranking obejmuje kompaktową pilarkę Dewalt DCM565P1-QW, która jest zasilana przez baterię 18 V. Wyposażono ją w energooszczędny, bezszczotkowy silnik o dużej trwałości. Wykorzystując dołączony akumulator o pojemności 5 Ah, wykonasz nawet 70 cięć belek o przekroju 4x4-cala. System automatycznego smarowania, do minimum ogranicza prace konserwacyjne związane z pilarką. Z kolei duże, gumowe uchwyty sprawiają, że operator pewnie trzyma sprzęt i jest on wygodny nawet przy dłuższym użytkowaniu.


Piła łańcuchowa elektryczna ranking


DEWALT DCM565P1-QW Dane techniczne


Długość prowadnicy: 30 cm

Czas ładowania do 300 min

Masa: 3,3 kg

Napięcie zasilające akumulatora: 18V

Pojemność zbiornika oleju: 110-120 mlUdogodnienia


Wskaźnik poziomu oleju

Automatyczne smarowanie łańcucha

Beznarzędziowe napinanie i wymiana łańcucha

Antypoślizgowy uchwyt

Prowadnica marki OregonPiła elektryczna RYOBI RCS1935B


Marka RYOBI, również ma w swojej ofercie akumulatorowe piły łańcuchowe, elektryczne. Ranking zamyka model RCS1935B. Pilarka może pracować z prędkością łańcucha do 15 m/s przy długości prowadnicy rzędu 35 cm. Atutem urządzenia jest także mocny silnik pilarki - 1900 W. Dzięki zaś mechanicznemu hamulcowi zapewnia większe bezpieczeństwo w trakcie precyzyjnych zadań. 


Piła łańcuchowa elektryczna ranking


RYOBI RCS1935B Dane techniczne


Długość prowadnicy: 35 cm

Hałas: 103 dB

Masa: 4,7 kg

Moc silnika: 1900 W

Pojemność zbiornika oleju: 150 mlUdogodnienia


Mechaniczny hamulec

Automatyczne smarowanie łańcucha

Ergonomiczny uchwyt

Beznarzędziowe napinanie i wymiana łańcucha

System usuwanie odpadów


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert