Poradniki Eksperta

Mokra karma dla kota junior – ranking [TOP10]

 2024-04-23 

Żywienie zwierząt domowych jest jedną z podstawowych zasad prawidłowej opieki nad nimi. Warto też wiedzieć, że odpowiednia karma jest gwarantem prawidłowego rozwoju oraz zdrowego życia naszego kota. Im bogatszy w składniki mineralne i odpowiednie dodatki będzie jej skład, tym będzie bardziej przyswajalna oraz sprawi, że poszczególne układy, jak np. krwionośny, pokarmowy, moczowy czy nerwowy, będą się prawidłowo kształtować. Jaka jest najlepsza mokra karma dla kota junior? Ranking 10 karm, który przygotowaliśmy rekomenduje produkty, które warto wziąć pod uwagę wybierając karmę dla naszego kociego pupila.

10.0  / 10
3,33 zł
10.0  / 10
5,49 zł
9.5  / 10
3,49 zł
9.0  / 10
2,98 zł
8.5  / 10
5,99 zł
8.5  / 10
4,89 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Nasiona babki dla wsparcia układu pokarmowego

Mielone mięso z dodatkiem bulionu

Zawiera fruktooligosacharydy

Bogata w witaminy z grupy B

Drób w składzie może powodować nietolerancję pokarmową

Zestawienie polecanych produktów otwiera produkt z serii Premium Junior marki Dolina Noteci. To oferowana w puszcze o gramaturze 185 gramów mokra karma dla kota junior. Ranking zawiera produkty oferowane w rozmaitych opakowaniach i różnych gramaturach, które są szczególnie polecane dla kociąt, jako posiłek na jeden raz. Koty mają tendencję do grymaszenia podczas podawania karmy, która została otwarta kilka godzin wcześniej i np. przechowywania w lodówce, dlatego warto wybierać takie opakowania, aby nie przechowywać później pozostałej karmy, aż do następnego posiłku.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Lekka konsystencja pasztetu z dodatkiem galaretki

Składniki mineralne i witaminy

Opakowanie 100 gr

Bez cukru i zbóż

Zawiera drób

Kolejnym produktem jest Vom Feinsten marki Animonda. To oferowana w niewielkich tackach o gramaturze 100 gramów mokra karma dla kota junior. Ranking poleca tu karmę o smaku drobiu z dodatkiem wieprzowiny i wołowiny. W składzie karmy nie ma niebezpiecznego dla kotów cukru oraz zbóż, a za to znajdziemy w niej taurynę oraz niezbędne składniki mineralne oraz witaminy, które są bardzo ważne w pierwszych miesiącach życia kota.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Rozmaryn działający przeciwbakteryjnie

Dla kociąt z alergiami pokarmowymi

Wspomaga pracę układu krwionośnego

Zawiera taurynę

Bez dodatków wspomagających układ moczowy

Jeśli szukamy produktu przeznaczonego dla kociąt z alergiami pokarmowymi, warto zwrócić uwagę na produkty marki Pan Mięsko. Szczególnie polecana jest o smaku indyka z łososiem mokra karma dla kota junior. Ranking rekomenduje tu produkt zawierający cenne kwasy tłuszczowe Omega 3 EPA i DHA oraz taurynę dla prawidłowego wzrostu kociąt. Wśród składników nie brakuje również składników mineralnych oraz witamin z grupy B.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Witamina D3 wzmacnia kości i stawy

Rozdrobnione mięso w rosole

Nasturcja i rokitnik

Skrobia grochowa

Zawiera kaczkę, która może powodować alergie pokarmowe

Dla kociąt, które preferują konsystencję mięsa w rosole polecana jest marki Brit mokra karma dla kota junior. Ranking zwraca uwagę na serię Care i karmę Junior Fillets In Gravy o smaku indyka z dodatkiem kaczki i kurczaka. Konsystencja sosu jest chętnie wybierana nie tylko przez kocięta, ale również koty dorosłe i kocich seniorów. Wśród składników, które warto wymienić znajdują się nasturcja i rokitnik oraz skrobia grochowa dla lepszego trawienia.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

70 procent mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego

Odpowiednia na każdym etapie życia kota

Ekonomiczne opakowanie 400 gr

Kawałeczki mięsa w sosie

Zawiera zboża w składzie

Duże opakowanie o gramaturze 400 gramów oferuje marka Frendi. To odpowiednia dla pupili dużych ras mokra karma dla kota junior. Ranking tego typu opakowanie poleca również wtedy, gdy w domu przebywa więcej niż jedno kocię. Chodzi o to, aby w miarę możliwości zużyć otwarte opakowanie na jeden posiłek. 400 gramów dla jednego kociaka to stanowczo za wiele, jednak przy dwóch lub trzech kociętach, takie opakowanie będzie najbardziej ekonomiczne.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Roślinne ekstrakty białkowe

Konsystencja galaretki

Bez konserwantów

Drożdże

Zawiera cukry

Dla pupili preferujących konsystencję galaretki polecana jest marki Purina mokra karma dla kota junior. Ranking poleca szczególnie serię Cat Chow Kitten o smaku indyka z cukinią z dodatkiem ryby. W składzie znajdują się również drożdże, warzywa oraz roślinne ekstrakty białkowe.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Bogata w kwasy tłuszczowe Omega

Produkty pochodzenia roślinnego

Kwasy Omega-3 i Omega-6

Nie jest karmą weterynaryjną

Brak pamięci wbudowanej

Prescription Diet I/D marki Hill`s to kolejna polecana mokra karma dla kota junior. Ranking prezentuje tu produkt w praktycznym, 85-gramowym opakowaniu w formie wygodniej do otwierania i recyklingu saszetki. Karma ta jest bogata w lekkostrawne składniki oraz kwasy Omega-3 i Omega-6.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Kwasy tłuszczone Omega-3, DHA i EPA

Opakowanie podlegające recyclingowi

Drobne mięso w bulionie

Nie dla kocich alergików

Produkt marki Wiejska Zagroda to oferowana w 85-gramowej puszce mokra karma dla kota junior. Ranking poleca tu karmę o smaku indyka z łososiem, z dodatkiem spiruliny, oleju z łososia oraz bulionu. Konsystencja jest chętnie zjadana przez kocięta, a składniki mineralne szybko przyswajane. Skład karmy Wiejska Zagroda jest specjalnie opracowany dla potrzeb prawidłowego rozwoju kociąt wszystkich ras.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Odpowiednia od pierwszego miesiąca życia

Skład opracowany przez weterynarzy

Konsystencja delikatnego sosu

Wspomaga układ moczowy

Nie jest karmą monobiałkową

Jedną z chętniej wybieranych jest marki Purina One mokra karma dla kota junior. Ranking szczególnie poleca z serii Junior o smaku łososia z dodatkiem marchewki. Skład karmy Purina został specjalnie opracowany przez lekarzy weterynarii oraz kocich dietetyków.

Karmę można podawać kociętom od pierwszego miesiąca życia, a zatem tuż po tym, jak pojawią się u nich pierwsze zęby. Konsystencja sosu pozwala kociętom na jej lizanie, co jest jednocześnie nauką przechodzenia z odruchów ssania do odruchy gryzienia.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wygodna do przechowywania saszetka

Kawałeczki mięsa w galarecie

Roślinne substancje białkowe

Od drugiego miesiąca życia

Cukier i kurczak w składzie może uczulać

Zestawienie polecanych produktów zamyka marki Whiskas mokra karma dla kota junior. Ranking prezentuje karmę z serii Pure Delight Junior o smaku kurczaka. Produkt przeznaczony jest dla kociąt od 2 do 12 miesiąca życia. Jest zatem jednym z pierwszych pokarmów rekomendowanych jako karma przejściowa z mleka matki na stałą karmę bytową. Konsystencja lekkiej galaretki jest chętnie zjadana przez kocięta. Dodatkowymi atutami są składniki, które wspomagają trawienie i są odpowiednie na etapie wzrostu kociego organizmu.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756