Poradniki Eksperta

Jak wybrać baterie do aparatów słuchowych?

Jak każde urządzenie technologiczne, aparaty słuchowe działają na baterie. Tradycyjnie większość z nich wykorzystywała małe baterie „guzikowe”, które użytkownicy musieli wymieniać co kilka dni lub tygodni. Teraz jednak wiele modeli aparatów słuchowych jest wyposażonych w akumulatory. Wybierając aparat słuchowy, dobrze jest przemyśleć, który typ baterii będzie dla najlepszy.


baterie do aparatów słuchowych


Baterie do aparatów słuchowych - na co zwrócić uwagę? 


Dlaczego warto pomyśleć o bateriach do aparatów słuchowych? Są najbardziej praktycznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zasilanie wszelkiego rodzaju mniejszych urządzeń elektronicznych. Baterie wielokrotnego ładowania trafiły do naszego codziennego życia w prawie każdym urządzeniu, ale nadal używa się ogromnej liczby tych jednorazowego użytku. Użytkownicy aparatów słuchowych od dawna wykazują duże zainteresowanie bateriami do aparatów słuchowych i łatwością ich użytkowania.


Podczas wyboru, przede wszystkim zwróć uwagę na to, jaki rodzaj baterii posiadasz. To bardzo ważne, aby ta była sparowana z Twoim aparatem słuchowym. Zwróć również uwagę na ich żywotność, ponieważ ciągłe korzystanie z aparatu słuchowego powoduje, że baterie dość szybko się zużywają. Jak często musisz je wymieniać? To właśnie zależy od ich żywotności. Producenci zalecają co 7 do 10 dni. Kupując baterie, możesz również zaoszczędzić. Wystarczy, że postawisz na ekonomiczne opakowanie, w którym będzie więcej niż kilka sztuk. Jak przedłużyć żywotność baterii do aparatów słuchowych? 


Chociaż nie ma żadnych niezawodnych sposobów na wydłużenie żywotności baterii jednorazowych, te wskazówki zapewnią, że energia nie zostanie zmarnowana.


Wyłącz aparaty słuchowe, gdy nie są używane, i zostaw komorę baterii otwartą na noc. Pomoże to nie tylko w zapobieganiu marnowaniu energii, lecz także pozwoli odparować wilgoć nagromadzoną w ciągu dnia.


Aby uzyskać optymalną wydajność baterii, zawsze przechowuj je w temperaturze pokojowej. Ekspozycja na ciepło i wilgotne środowisko, takie jak łazienka, skracają ich żywotność. Ponadto baterii nie należy nosić luzem w kieszeniach, torebce lub plecaku, gdzie mogą zetknąć się z innymi metalowymi przedmiotami, takimi jak monety lub klucze, które mogą spowodować zwarcie. Warto również mieć w domu zapasowe baterie, które będą w pogotowiu, gdy Twoje przestaną działać. Jak wymienić baterię w aparacie słuchowym? 


1.Wyjmij baterię 

Całkowicie otwórz komorę baterii. Wyjmij baterię.


2. Usuń etykietę 

Usuń lepką etykietę ze strony nowej baterii.


3. Włóż nową 

Włóż nową baterię do komory baterii. Upewnij się, że strona + jest skierowana do góry.


4. Zamknij

Zamknij komorę baterii. Instrument będzie odtwarzał dźwięk przez słuchawkę. Trzymaj słuchawkę blisko ucha, aby usłyszeć dzwonek.


Jeśli powierzchnia baterii jest wilgotna, należy ją wytrzeć przed użyciem. Po wymianie minie kilka sekund, zanim bateria zacznie działać.
Rodzaje baterii do aparatów słuchowych 


Długi czas działania baterii słuchowych, ich kompatybilność z różnymi modelami aparatów oraz wysoka jakość – to cechy, których użytkownicy aparatów słuchowych poszukują na rynku. Poznaj przykładowe rodzaje baterii do aparatów słuchowych. 


  • BATERIA DURACELL DO APARATÓW SŁUCHOWYCH 10 - baterie Rayovac w czterech wersjach rozmiarowych z technologią Active Core pozwalają uzyskać najlepsze parametry energetyczne. Rdzeń pozbawiony rtęci od renomowanego światowego producenta baterii to najlepsza inwestycja w wysoką jakość słyszenia.


  • BATERIE SŁUCHOWE RAYOVAC 10 BLI8 - Rayovac to producent najlepiej sprzedających się na całym świecie baterii do aparatów słuchowych z ponad 110-letnim doświadczeniem. Dajemy Ci moc, by pokonać Twój ubytek słuchu i móc cieszyć się pełnią życia.


  • BATERIE PANASONIC DO APARATÓW SŁUCHOWYCH PR10 - baterie marki Panasonic PR10 do aparatów słuchowych mają wymiary: 10 i 5.8 mm na 3.6 mm. Sprawdzą się doskonale w aparatach ze słuchawką w uchu (RITE) i całkowicie wewnątrzkanałowych (CIC). Średnia żywotność wynosi od 3 do 10 dni.


  • BATERIA DURACELL DO APARATÓW SŁUCHOWYCH 13 - prosta obsługa i wymiana dzięki bardzo długim uchwytom Easy Tabs oraz łatwo otwieranemu opakowaniu to cechy baterii Duracell do aparatów słuchowych, oznaczonych kolorami, dzięki czemu bez problemu znajdziesz swój rozmiar.  • BATERIE PANASONIC DO APARATÓW SŁUCHOWYCH PR-13 - wykorzystują tlen atmosferyczny jako surowiec do wytwarzania napięcia, a sama bateria zawiera elektrolit i porowatą elektrodę cynkową, przez którą może przechodzić powietrze. Z uwagi na ten proces nie mogą być stosowane w szczelnych urządzeniach nieprzepuszczających powietrza. Napięcie jest wytwarzane po usunięciu uszczelnienia.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert