Popularność
30 produktów
Loading
Maksymalna moc wyjściowa [dB]: 115±3
Zabezpieczenie przed porażeniem: Nie
Poziom ciśnienia akustycznego [dB]: 115±3
Rodzaj baterii: Wbudowana
Szum wejścia [dB]: ≤29
Wymiary [mm]: 10 x 39
159 00
15,90 zł x 11 rat
U Ciebie
W sklepie w sobotę
lub zamów telefonicznie 756 756 756
94 99
Odbierz
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
489 99
Odbierz
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
249 99
Odbierz
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756

Poradniki eksperta

Małe AGD
Otaczający nas wokół świat, tętni dźwiękami. Docierają one do naszych uszu, dzięki czemu możemy swobodnie funkcjonować. Rozmawiamy, słuchamy muzyki, dla relaksu wsłuchujemy się w śpiew ptaków, czy szum drzew. Zapewnia na...

Aparat słuchowy w Media Expert


Wiek, nadużywanie słuchawek, praca bez odpowiednich zabezpieczeń, niedosłuch wrodzony... Przyczyn słabego słuchu może być wiele. Na szczęście są urządzenia pomagające niedosłyszącym. Do nich właśnie należy aparat słuchowy.

 

Aparat zło konieczne?


Niestety, tak się właśnie utarło określanie tego typu protez. Nie sztuczne zęby, które można rozpoznać nawet z daleka, ale właśnie aparat słuchowy jest powodem do niezadowolenia osób, które powinny go nosić. Może właśnie dlatego osoby niedosłyszące zapuszczają długie włosy, chociaż nie zawsze jest im w nich do twarzy, producenci też zaczęli robić takie urządzenia, których niemal nie widać, a pomogły im w miniaturyzacji nowoczesne technologie. Teraz zatem możesz kupić taki aparat słuchowy, którego niemal nie widać bez względu na fryzurę, i możesz to zrobić w Media Expert. Do wyboru są różne ich modele, różniące się zarówno pod względem ceny, jak i stopnia słyszalności.

 

Modele do wyboru


W naszym sklepie Media Expert kupisz zarówno aparat douszny, wkładany do przewodu słuchowego, jak i zauszny, który nosi się za uchem. Mimo podobnego działania jedne i drugie mają poprawić słyszalność, nieco się jednak od siebie różnią. Głównie chodzi o sposób zakładania, ale nie tylko. Oto ich zalety. Aparat douszny jest prawie niezauważalny, gdyż trafia do kanału przewodu słuchowego (ale można go łatwo wyjąć), może mieć różne opcje, włącznie z przyciskiem zmiany programów, podatny jest jednak na wilgoć oraz woskowinę. Przeznaczony jest głównie dla osób z lekkim niedosłuchem, użytkownik musi być jednak sprawny manualnie. Aparat zauszny lepiej wzmacnia dźwięki niż douszny, nie musisz go wkładać głęboko do ucha, niektóre modele mają od razu wbudowany akumulator z funkcją ładowania, jest mniej wrażliwy na działanie wilgoci oraz na woskowinę. Służy on osobom ze znacznym ubytkiem słuchu. Jego elementy są schowane za uchem, poza rurką, która łączy aparat z wkładką dopasowaną do przewodu słuchowego. Jest nieco bardziej widoczny niż douszny i występuje w trzech wersjach.

 

Na co zwrócić uwagę, kupując?


Jeśli przymierzasz się do tego, by kupić aparat słuchowy, weź pod uwagę, czy jest douszny czy zauszny. Obydwa typy są w naszej ofercie. Warto ustalić, jaką aparat słuchowy ma mieć moc wyjściową (podawana jest w dB), a także poziom ciśnienia akustycznego (także podawany w dB) oraz zakres częstotliwości (podawany z kolei w Hz). Ważne jest też, jaki rodzaj baterii (może być wbudowana w aparat) będzie niezbędny, jak długo model wytrzymuje bez ładowania (lub wymiany baterii) i czy w zestawie znajdziesz odpowiedni kabel do ładowania. Istotna jest także redukcja szumów. Dla wielu osób kupujących istotne będą także ochrona przed porażeniem oraz cena aparatu. Oczywiście, powinieneś też wiedzieć, do którego (prawego czy lewego) ucha potrzebujesz aparatu, a może do obydwóch? Warto także przeczytać instrukcję, żeby się dowiedzieć, jak często i w jaki sposób czyścić dany aparat słuchowy.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756