Poradniki Eksperta

Jaki dron do 1000 zł? Ranking [TOP5]

Wybór pierwszego drona nie jest łatwy. Nie od razu musisz decydować się na sprzęt z najwyższej półki, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz naukę latania. Dużą popularnością cieszą się drony do 1000 zł. Są często wybierane ze względu na korzystny stosunek ceny do możliwości. Dzięki nim zapoznasz się ze sterowaniem, a w razie uszkodzeń łatwo i tanio je naprawisz przy pomocy ogólnodostępnych części zamiennych. Aby ułatwić Ci zakup odpowiedniego sprzętu, przygotowaliśmy ranking dronów do 1000 zł, które sprawdzą się podczas nauki latania.


Dron DJI Ryze Tello Boost Combo Biały powered by DJI and Intel


Wybierając drony do 1000 zł nie mogliśmy nie zacząć od marki DJI. To uznany producent tych urządzeń, a model Ryze Tello Boost Combo będzie stanowił świetny wstęp do świata dronów. Możesz nim sterować przy pomocy swego telefonu lub kompatybilnego zestawu rozszerzonej rzeczywistości i dodatkowych kontrolerów. Dwie anteny zapewniają stabilny sygnał i transmisję obrazu, a maksymalny zasięg wynosi do 100 m. Wbudowana kamera robi zdjęcia w rozdzielczości 5 Mpx i nagrywa wideo w 720p. Atutem jest zastosowanie wydajnego procesora firmy Intel. Dron został wyposażony w osłony śmigieł, które w razie kolizji zapewniają dodatkową ochronę.DJI Ryze Tello Boost Combo Biały Dane techniczne:

Zasięg do 100 m

Częstotliwość 2,4 GHz

Masa: 80 g

Czas lotu do 13 min

Prędkość maksymalna do 28 km/hUdogodnienia:


Alarm przed wyładowaniem baterii

Auto-Lądowanie

Cztery silniki

W zestawie 8 śmigieł, osłonki śmigieł, 3 akumulatory i hub ładujący

Dedykowana aplikacja na telefonDron DJI Ryze Tello Biały powered by DJI and Intel


Zastanawiając się, jaki dron do 1000 zł jest odpowiednim wyborem, zwróć uwagę na DJI Ryze Tello. Zasięg urządzenia wynosi do 100 m, a czas lotu do 13 min. Dynamiczny start umożliwia funkcja „rzuć i leć”. Dron waży jedynie 80 g i jest bardzo wytrzymały. Dzięki funkcji FailSafe nawet w wypadku utraty połączenia z urządzeniem sterującym dron DJI Ryze Tello wyląduje bezpiecznie. Urządzenie poinformuje także o zbliżającym się rozładowaniu akumulatora, abyś zdążył wylądować. Dzięki pakietowi SDK możesz również programować aplikacje dla drona. Sprawdzi się więc nie tylko w nauce latania ale i programowania. Dron został wyposażony w kamerę, która rejestruje wideo w rozdzielczości 720p i wykonuje zdjęcia 5 Mpx.DJI Ryze Tello Dane techniczne:


Zasięg do 100 m

Częstotliwość 2,4 GHz

Masa: 80 g

Czas lotu do 13 min

Prędkość maksymalna do 28 km/hUdogodnienia:


Alarm przed wyładowaniem baterii

Auto-Lądowanie

Cztery silniki

Nagrywanie wideo 720p i zdjęcia 5 Mpx

Dedykowana aplikacja na telefonDron OVERMAX X-Bee Drone 9.5 Fold


Również marka Overmax ma swojej ofercie drony do 1000 zł. Przykładem jest model X-Bee. Wyposażono go w 6-osiowy stabilizator, a zasięg wynosi aż 600 metrów. Atutem jest rozdzielczość nagrywanych filmów, dostępne jest wideo w 4K. Dzięki funkcji FPV możesz odtwarzać obraz z kamery w czasie rzeczywistym na kompatybilnym ekranie lub urządzeniu mobilnym w zasięgu 300 m. Dronem możesz sterować przy pomocy telefonu lub pilota, w zależności o tego, którą z opcji preferujesz. Wydajny akumulator pozwala na nawet 22 minuty nieprzerwanego lotu. Pracę z urządzeniem ułatwi Ci wybór jednego z ośmiu przygotowanych trybów lotu.OVERMAX X-Bee Drone 9.5 Fold Dane techniczne:


Zasięg do 600 m

Częstotliwość 5 GHz

Masa: 245 g

Czas lotu do 22 min

Prędkość maksymalna do 40 km/hUdogodnienia:


Alarm przed wyładowaniem baterii

Wbudowany GPS

8 trybów lotu

Nagrywanie wideo 4K i zdjęcia 8 Mpx

Pilot zdalnego sterowania w zestawieDron OVERMAX X-Bee Drone Fold One


Choć prezentujemy drony do 1000 zł to nie znaczy, że musisz wydać cały budżet Dobrym wyborem na początek może być Overmax X-Bee Drone Fold One. Jest lekki i zwrotny, zaliczany do klasy C0 więc do sterowania nie potrzebujesz uprawnień. Na kontrolerze możesz zainstalować smartfon i wygodnie śledzić trasę przelotu. Kamera ma rozdzielczość 4K, a kąt widzenia obiektywu to 120 stopni. Dzięki opcji obrotu w zakresie 90 stopni na boki możesz kreatywnie wykorzystać możliwości nagrywania wideo. Funkcja bezpiecznego lądowania oraz opcja automatycznego powrotu pozwalają na komfortowe korzystanie z urządzenia niezależnie od warunków.OVERMAX X-Bee Drone Fold One Dane techniczne:


Zasięg do 300 m

Częstotliwość 5 GHz

Masa: 249 g

Czas lotu do 15 min

6-osiowy system kontroli lotuUdogodnienia:


Automatyczne lądowanie

Wbudowany GPS

Cztery silniki bezszczotkowe

Nagrywanie wideo 4K i zdjęcia 8 Mpx

Pilot zdalnego sterowania w zestawie

 


Dron UGO Mistral 3.0


Jeśli dopiero zaczynasz zabawę z dronem lub szukasz czegoś dla dziecka, to ciekawym wyborem jest UGO Mistral 3.0. Jest dostępny w przystępnej cenie i może nagrywać wideo w rozdzielczości HD. Opcja „zawis w powietrzu” pozwala zatrzymać drona, aby wykonał on zdjęcie. W zestawie znajdziesz wygodny pilot, który umożliwia precyzyjne sterowanie. Dron może wzbić się na wysokość do 100 m. Dzięki funkcji „powrót do domu” ryzyko zagubienia jest minimalne. O to, aby lot był płynny dba 6-osiowy stabilizator. Dron jest napędzany czterema silnikami i rozpędza się do prędkości nawet 5 m/s. Masa drona to jedynie 140 g, jest więc bardzo kompaktowy i zwrotny oraz świetnie nadaje się do nauki.UGO Mistral 3.0 Dane techniczne:


Zasięg do 100 m

Częstotliwość 2,4 GHz

Masa: 140 g

Czas lotu do 20 min

Prędkość maksymalna do 18 km/hUdogodnienia:


6-osiwoy stabilizator

Funkcji „powrót do domu”

Opcja „zawis w powietrzu”

Nagrywanie wideo 720p

Pilot zdalnego sterowania w zestawie


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756