Poradniki Eksperta

Jaki dron do 2000 zł? Ranking [TOP9]

Ile trzeba wydać na dobrego drona? To zależy do czego ma on służyć. Modele profesjonalne wykorzystywane np. przez operatorów wideo, zazwyczaj kosztują kilka tysięcy złotych. Jednak przyzwoite filmy i zdjęcia zrobi już dron do 2000 zł. Jeśli więc nagrywasz głównie na wakacjach, czy w ciągu dnia w dobrych warunkach to może on być bardzo dobrym zakupem. W tym segmencie wybór jest całkiem duży. Przygotowaliśmy więc ranking, z którego dowiesz się jaki dron do 2000 zł jest warty uwagi. Z pewnością ułatwi Ci on wybór urządzenia dopasowanego do Twoich potrzeb.


Dron XIAOMI Fimi X8 Mini Pro Combo


Niestety Xiaomi Fimi X8 Mini Pro Combo to nie dron do 2000 zł i nieco przekracza nasz budżet, jednak z pewnością jest warty uwagi, więc warto go rozważyć. Ma wbudowany GPS i oferuje zasięg aż 8000 m, a maksymalna prędkość wynosi do 16 m/s. Tym samym oferuje bardzo szerokie możliwości, jeśli chodzi o filmowanie. Dzięki rozdzielczości 4K nagrania są świetnie zrealizowane, a nagrane przebitki sprawdzą się nawet w profesjonalnych materiałach wideo. Oprócz tego zajmuje niewiele miejsca i jest dostarczany z funkcjonalnym etui. Bez trudu zmieścisz go np. do bagażu podręcznego.XIAOMI Fimi X8 Mini Pro Combo Dane techniczne:


Zasięg do 8000 m

Częstotliwość 5,8 GHz

Masa: 258 g

Czas lotu do 30 min

Prędkość maksymalna do 57,5 km/hUdogodnienia:


Funkcja „Powrót do domu”

Ostrzeżenia przed wiatrem

Przechowywanie filmów z lotu na zdalnych urządzeniach

Zabezpieczenie przed lotem w zakazanych strefach

Dedykowana aplikacja na telefonDron DJI Mini SE Fly More Combo


Jako dron wakacyjny sprawdzi się DJI Mini SE Fly More Combo. To niewielkie urządzenie może nagrywać wideo w rozdzielczości 2,7K oraz robić zdjęcia w 12 Mpx. Dużym atutem jest polskojęzyczna aplikacja DJI Fly, dzięki której obsługa jest banalnie prosta. Dostępne samouczki latania z pewnością ułatwią poznanie wszystkich możliwości urządzenia. Dzięki niewielkim rozmiarom ten dron do 2000 zł bez problemu zmieści się w bagażu. Zainstalowane czujniki skutecznie wykrywają wszelkie przeszkody, które napotkasz na swojej drodze podczas lotu. Zastosowany 3-osiowy gimbal zapewnia pełną stabilność w trakcie nagrywania.DJI Mini SE Fly More Combo Dane techniczne:


Zasięg do 3000 m

Częstotliwości 2,4 i 5,8 GHz

Masa: 249 g

Czas lotu do 30 min

Prędkość maksymalna do 46,8 km/hUdogodnienia:


Dolny system wizyjny i wykrywanie powierzchni

Regulacja nachylenia kamery

Wbudowany GPS

Opcja automatycznego startu

Dedykowana aplikacja na telefon DJI FlyDron DJI Ryze Tello Boost Combo Biały powered by DJI and Intel


Jeśli dopiero zaczynasz naukę latania to dron do 2000 zł jest bardzo dobrym wyborem. Nawet sporo poniżej tego budżetu znajdują się ciekawe propozycje jak DJI Ryze Tello Boost Combo. Przede wszystkim atutem jest bogaty zestaw. Znajdziesz w nim trzy baterie, osiem śmigieł i ich osłony, a nawet hub ładujący. Tak wyposażony jesteś gotowy na wszystko. Sterować możesz wygodnie za pomocą telefonu lub kompatybilnych pilotów. Tryb „Rzuć i leć” pozwala na dynamiczny start dronem. Urządzenie informuje o rozładowującym się akumulatorze, a funkcja FailSafe pozwala bezpiecznie wylądować nawet w wypadku utraty połączenia.DJI Ryze Tello Boost Combo Biały powered by DJI and Intel Dane techniczne:


Zasięg do 100 m

Częstotliwość 2,4 GHz

Masa: 80 g

Czas lotu do 13 min

Prędkość maksymalna do 28 km/h

 


Udogodnienia:


Alarm przed wyładowaniem baterii

Auto-Lądowanie

Cztery silniki

W zestawie 8 śmigieł, osłonki śmigieł, 3 akumulatory i hub ładujący

Dedykowana aplikacja na telefonDron DJI Ryze Tello Biały powered by DJI and Intel


Kolejny dron do 2000 zł to DJI Ryze Tello. Ta wersja w porównaniu do poprzedniej jest pozbawiona dodatkowych akcesoriów, co pozwoliło obniżyć cenę. Dron jest kompatybilny z zestawami VR i rozszerzonej rzeczywistości. Sterowanie odbywa się przy pomocy telefonu lub dodatkowego kontrolera, co jest wygodnym i uniwersalnym rozwiązaniem. DJI Ryze Tello bardzo dobrze sprawdzi się podczas nauki, a jego zasięg wynosi do 100 m. Elektroniczna stabilizacja dba o płynność rejestrowanego obrazu.DJI Ryze Tello Dane techniczne:


Zasięg do 100 m

Częstotliwość 2,4 GHz

Masa: 80 g

Czas lotu do 13 min

Prędkość maksymalna do 28 km/hUdogodnienia:


Alarm przed wyładowaniem baterii

Auto-Lądowanie

Cztery silniki

Nagrywanie wideo 720p i zdjęcia 5 Mpx

 Dedykowana aplikacja na telefonDron DJI Mini 2 (Mavic Mini 2)


Choć nieco przekracza nasz budżet, to DJI Mini 2 jest warty uwagi, nawet gdy interesuje Cię dron do 2000 zł. Jest wyposażony w wydajną 3-osiową stabilizację więc materiały są bardzo płynnie rejestrowane. Dodatkowa zaleta to nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s. Dzięki trybom inteligentnym z łatwością stworzysz kreatywne materiały, którymi wszystkich zachwycisz. Czas lotu wynosi do 31 minut. Dzięki możliwości złożenia dron zmieści się nawet w większej kieszeni. Atutem jest odporność na wiatr o sile nawet 5 stopni w skali Beauforta, nie musisz więc obawiać się różnych warunków pogodowych.DJI Mini 2 (Mavic Mini 2) Dane techniczne:


Zasięg do 6000 m

Częstotliwości 2,4 – 2,483 i 5,725 – 5,85 GHz

Masa: 249 g

Czas lotu do 31 min

Prędkość maksymalna do 57,5 km/hUdogodnienia:


Informacja o niskim poziomie akumulatora

Dedykowany kontroler w zestawie

Wbudowany GPS

Opcja zapisu zdjęć w formacie RAW

3-osiowy stabilizatorDron DJI Mini SE


Pod względem stosunku ceny do możliwości DJI Mini SE to świetny dron do 2000 zł. Zainstalowane czujniki bardzo dobrze wykrywają wszelkie przeszkody, zarówno na zewnątrz jak i podczas lotu w pomieszczeniach. Aplikacja DJI Fly pozwala Ci na wygodną edycję materiałów wideo, dzięki temu możesz je szybko zaprezentować w mediach społecznościowych. Zastosowany 3-osiowy gimbal rejestruje bardzo płynne i stabilne ujęcia. W podstawowym zestawie znajdziesz m.in. wygodny, dedykowany kontroler.DJI Mini SE Dane techniczne:


Zasięg do 3000 m

Częstotliwości 2,4 i 5,8 GHz

Masa: 249 g

Czas lotu do 30 min

Prędkość maksymalna do 46,8 km/hUdogodnienia:


Dolny system wizyjny i wykrywanie powierzchni

Regulacja nachylenia kamery

Wbudowany GPS

Opcja automatycznego startu

Dedykowana aplikacja na telefon DJI FlyDron OVERMAX X-Bee Drone 9.5 Fold


Lekki dron do 2000 zł Overmax X-Bee Drone 9.5 Fold sprawdzi się podczas nauki latania. Dzięki możliwości nagrywania wideo w 4K ujęcia będą pełne detali. Pojemna bateria pozwala na nawet 22 minuty nieprzerwanego lotu. Z kolei funkcja FPV umożliwia przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym na odpowiedni wyświetlacz lub urządzenie mobilne na dystansie nawet 300 m.OVERMAX X-Bee Drone 9.5 Fold Dane techniczne:


Zasięg do 600 m

Częstotliwość 5 GHz

Masa: 245 g

Czas lotu do 22 min

Prędkość maksymalna do 40 km/h

 


Udogodnienia:


Alarm przed wyładowaniem baterii

Wbudowany GPS

8 trybów lotu

Nagrywanie wideo 4K i zdjęcia 8 Mpx

Pilot zdalnego sterowania w zestawieDron OVERMAX X-Bee Drone Fold One


Jak na model tej klasy, dron do 2000 zł Overmax X-Bee Fold One, oferuje całkiem duży zasięg wynoszący do 300 metrów. Możesz nim wygodnie sterować przy pomocy dołączonego kontrolera, a wszystkie parametry zobaczysz na ekranie swego telefonu. W trakcie filmowania na pewno docenisz funkcję automatycznego utrzymywania wysokości.OVERMAX X-Bee Drone Fold One Dane techniczne:


Zasięg do 300 m

Częstotliwość 5 GHz

Masa: 249 g

Czas lotu do 15 min

6-osiowy system kontroli lotuUdogodnienia:


Automatyczne lądowanie

Wbudowany GPS

Cztery silniki bezszczotkowe

Nagrywanie wideo 4K i zdjęcia 8 Mpx

Pilot zdalnego sterowania w zestawieDron UGO Mistral 3.0


Najtańszy dron do 2000 zł w zestawieniu kosztuje mniej niż 300 zł. UGO Mistral 3.0 jest dobrym wyborem do nauki latania. Ma wbudowaną kamerę więc bez trudu poćwiczysz umiejętne kadrowanie. W trakcie lotu osiąga prędkość nawet 5 m/s, a czas trwania to do 20 minut. Nie musisz obawiać się, że zgubisz drona, ponieważ został on wyposażony w funkcję „powrót do domu”. Jego masa wynosi jedynie 140 g.UGO Mistral 3.0 Dane techniczne:


Zasięg do 100 m

Częstotliwość 2,4 GHz

Masa: 140 g

Czas lotu do 20 min

Prędkość maksymalna do 18 km/h

 


Udogodnienia:


6-osiwoy stabilizator

Funkcji „powrót do domu”

Opcja „zawis w powietrzu”

Nagrywanie wideo 720p

Pilot zdalnego sterowania w zestawie

 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756