Poradniki Eksperta

Access point czy repeater? Porównanie urządzeń

Chcesz dowiedzieć się, czym jest access point i czym różni się od repeater’a? Chcesz poznać ich specyfikację i zrozumieć, na jakiej zasadzie działają? A może już wiesz, czym się różnią, ale nie masz pewności, które rozwiązanie będzie lepsze w Twoim przypadku? Poznaj różnice i zalety obu opcji i sprawdź, która z nich najlepiej się sprawdzi w Twoim przypadku! 

access point czy repeater


Co to jest access point?


Access point lub punkt dostępu to urządzenie, które jest podłączane do kabla sieciowego. W jakim celu? Przede wszystkim po to, żeby odbierać z niego i przekazywać dalej sygnały sieciowe i radiowe, podobnie jak router. Punkt dostępu wzmacnia skalę sieci bezprzewodowej i pomaga budować sieć domową o zwiększonym zasięgu. Jest przeznaczony głównie do użytku wewnętrznego, chociaż sięga także poza mury zewnętrzne domów. Punkt sprawdza się znakomicie zarówno w sieci domowej, jak i biurach czy firmach. Access point nie wymaga zaawansowanej wiedzy ani przy montażu, ani przy instalacji, która jest łatwa i bardzo intuicyjna. Gdzie montuje się punkt dostępu? Najlepiej zainstalować go w centrum strefy, którą planuje się objąć siecią bezprzewodową, na ścianie lub suficie. A po instalacji nie trzeba się nim zajmować, wystarczy pozwolić mu działać. Acces point w naszej ofercie:Co to jest repeater?


Repeater, znany także jako wzmacniacz sygnału lub wzmacniacz Wi-Fi, optymalizuje wydajność sieci komputerowej i zapewnia stały dostęp do sieci internetowej, bez żadnych zakłóceń. To urządzenie, które zarówno odbiera, jak i wysyła sygnał radiowy, delikatnie go po drodze wzmacniając. Repeater instaluje się pomiędzy routerem a miejscem, w którym sygnał docelowo powinien być wzmocniony, dlatego jego instalacja powinna być strategicznie przemyślana i odpowiednio zaplanowana. Sam proces instalacji jest dość prosty i nie trzeba wzywać fachowca, żeby przez niego przejść. Większość nowoczesnych urządzeń można konfigurować przy pomocy aplikacji, podpowiadającej najlepsze ustawienia dla danego użytkownika.


Jak wybrać, co jest lepsze: access point czy repeater?


W jaki sposób wybrać, który przekaźnik i wzmacniacz sygnału WiFi będzie najlepszym rozwiązaniem? Access point ma większy zasięg niż repeater i lepiej sprawdzi się w miejscach, w których sygnał powinien się równomiernie rozchodzić, a nie skupiać w jednym miejscu. Z kolei wzmacniacz, ze względu na ograniczone możliwości podkręcenia sygnału, powinien być instalowany w miejscach, w których strefa mocniejszego sygnału powinna być skoncentrowana tylko w jednym wskazanym miejscu.


W celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów warto dobrze rozlokować zarówno anteny, jak i sam router, a później punkt dostępu lub wzmacniacz Wi-Fi. To bardzo przydatne gadżety zarówno w przestrzeni domowej, jak i firmie. Access point czy repeater? Wybierz to, które usprawni Twoje działanie, zamiast je utrudniać. Sprawdź specyfikację dostępnych urządzeń i wybierz takie, które najlepiej dopasuje się w oczekiwania i pomoże Ci uzyskać pożądany, wymarzony efekt.Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756