Poradniki Eksperta

Jak dobrać zasilacz do laptopa? Najważniejsze parametry


Jak dobrać zasilacz do laptopa, aby nie sprawiał kłopotów? Zasilacz, zwany często ładowarką, jest elementem, który może ulec awarii. W takim wypadku konieczna jest jego wymiana. Wyjaśniamy szybko w poniższym poradniku!jak dobrać zasilacz do laptopa


Jaki dobrać zasilacz do laptopa?


Do uszkodzenia zasilacza może dojść w każdej chwili. Może to być skutek przetarcia przewodu lub spalenia się elementów wewnątrz konstrukcji. Jaki dobrać zasilacz do laptopa? Przede wszystkim szukaj ładowarki dedykowanej do modelu i marki komputera przenośnego. Nie musi to być oryginalny element. Najważniejsze, aby był produkowany z myślą o Twoim modelu laptopa. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz ładowarki kilkudziesięciu producentów. Są to między innymi Green Cell, Whitenergy, Modecom, Hama, Apple czy Tracer.


Każdy z zasilaczy przypisany jest do konkretnego producenta komputerów. Wejścia ładowarki są raczej ustandaryzowane w ramach jednej marki, ale warto to zweryfikować przed zamówieniem. Szczególnie, jeśli posiadasz starszy model laptopa. Oprócz właściwej wtyczki, bardzo istotny jest także poziom napięcia oraz dostarczana moc. Te wartości z kolei różnią się pomiędzy laptopami. Przykładowo, sprzęt gamingowy potrzebuje więcej energii elektrycznej, niż domowy laptop złożony z mniej wydajnych podzespołów. Wybór złego zasilacza może uniemożliwić uruchomienie komputera, a jeśli okaże się za mocny – spalić sprzęt. Wtedy koszty naprawy mogą być bardzo wysokie, a czasami nawet nieopłacalne. Dlatego wybór zasilacza musi być rozważny.Jaki zasilacz do laptopa powinieneś więc kupić?


Najprościej i najbezpieczniej będzie, jeśli wybierzesz model zasilacza tej samej produkcji, co Twój laptop. Z tym, że może się to często okazać po prostu niemożliwe. Warto też podkreślić, iż taki zakup może być kosztowny. Bardzo dobrym pomysłem będzie odczytanie parametrów technicznych z naklejki, która znajduje się na większości zasilaczy.  Możesz także sprawdzić takie informacje w sieci.


jak dobrać zasilacz do laptopa


Dostępne w naszej ofercie zamienniki są świetnej jakości, nieodbiegające od oryginałów. Zakup nowego zasilacza pozwala także wybrać długość przewodu, która w przypadku dotychczasowej ładowarki mogła być zbyt krótka lub za długa. Sam metraż kabla bywa problematyczny. Zbyt krótki przewód wymaga siadania blisko gniazdka sieci energetycznej. Z kolei za długi kabel plącze się i doprowadza do bałaganu na biurku. Wybierając nowy zasilacz do laptopa zastanów się, jakiej długości potrzebujesz.


Wybór ładowarki będzie tym bardziej trafiony, jeśli zadbasz o dopasowanie parametrów energetycznych. Gdy Twój laptop wymaga mocy 120 watów, musisz kupić właśnie taki zasilacz. To samo dotyczy napięcia podawanego w woltach. Tylko zapewnienie takich samych parametrów będzie skutkowało prawidłową i bezpieczną pracą komputera. Bardzo dużą popularnością wśród klientów cieszą się zamienniki marki Green Cell. Zasilacze te są produkowane z dobrej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo ważne jest tworzywo służące do izolacji kabli. Tanie zamienniki mogą nie gwarantować odpowiedniej ochrony przewodów, które mają prawo przetrzeć się podczas intensywnego użytkowania i często transportu laptopa.Jak dobrać ładowarkę do laptopa? Różnice pomiędzy akcesoriami


W ofercie znajdziesz także zasilacze uniwersalne. Sprzedawane są w zestawie z różnymi końcówkami, umożliwiającymi podłączanie ładowarek do różnych komputerów. Jest to na pewno wygodne rozwiązanie, które może kusić Klientów swoją uniwersalnością. Taki zasilacz będzie właściwy, o ile nie będzie różnił się parametrami od podłączanych komputerów. Musisz mieć to na uwadze, aby nie doprowadzić do bolesnych w skutkach awarii. Najważniejszą kwestią jest napięcie. Jeśli podłączysz laptopa do zasilacza o większym napięciu, dojdzie do nieodwracalnej w skutkach awarii. Podzespoły, w tym płyta główna, mogą ulec spaleniu. Wtedy najprościej będzie po prostu kupić nowego laptopa. A to nie jest mały wydatek. Pomijamy już kwestię możliwości utraty danych, które mogą być o wiele cenniejsze. Różnica w mocy, która podawana jest w watach, nie jest tak istotna. Oczywiście nie powinieneś ryzykować podłączaniem zasilacza o większej ilości wat, ale na pewno nie skończyłoby się to tak tragicznie.


Podsumowując, rekomendujemy wybór zasilana dedykowanego Twojemu laptopowi. Dobierz ładowarkę przeznaczoną konkretnie posiadanemu notebookowi. Weź pod uwagę moc, napięcie oraz markę laptopa. Unikniesz w ten sposób ryzykownych sytuacji. W razie wątpliwości, skontaktuj się z naszymi doradcami. Pomogą wybrać właściwie i odpowiedzą na wszystkie pytania.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert