Poradniki Eksperta

Jak podłączyć Xbox Series X do laptopa?


Jeśli jesteś fanem konsol do gier, sterowanie za pośrednictwem myszki i klawiatury może Ci sprawiać kłopoty. Zastanawiasz się jak podłączyć Xbox Series X do laptopa? Prezentujemy rozwiązanie, które umożliwia sparowanie kontrolerów konsoli Microsoftu z Twoim komputerem. Zapraszamy do lektury!jak podłączyć xbox do laptopa


Dlaczego warto podłączyć kontroler Xbox do laptopa?


Lubisz gry wideo? Jedziesz na wakacje i nie masz możliwości zabrania ze sobą konsoli? Wystarczy, że zabierzesz laptopa i kontroler od Xboxa. Jeśli zabierzesz dwa, będziesz mógł zagrać na komputerze w ulubioną grę z Twoimi przyjaciółmi. Dotyczy to szczególnie produkcji sportowych, takich jak FIFA 22. Sterowanie padem jest o wiele wygodniejsze – szczególnie w przypadku laptopa. Wbudowana klawiatura wymusza od gracza zajęcie miejsca blisko urządzenia. Z kolei dzięki kontrolerowi możesz położyć się na kanapie i zagrać wygodnie, ciesząc się czasem tylko dla siebie.


Możliwe jest szybkie i bezproblemowe połączenie kontrolerów z laptopem, o ile spełnisz pewien warunek. Przede wszystkim, musisz posiadać system operacyjny Windows 10 i powinien on być zaktualizowany do najnowszej wersji. To tak naprawdę jedyna rzecz konieczna do weryfikacji. Konsole Xbox są kompatybilne z oprogramowaniem Windows. To duża zaleta sprzętu, która jest jednym z ważniejszych czynników zakupowych.Jak podłączyć Xbox Series X do laptopa? Wyjaśniamy sposoby na sparowanie kontrolera


Sparowanie kontrolera Xbox z laptopem nie jest trudne. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji czy sterowników. Zbędne są także jakiekolwiek adaptery, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Możliwe są dwa sposoby połączenia. Możesz wybrać tradycyjne podłączenie za pośrednictwem przewodu lub wariant bezprzewodowy. W tym wypadku wykorzystywana jest komunikacja Bluetooth.


Zastanawiasz się jak podłączyć Xbox Series X do laptopa z wykorzystaniem przewodu? Nic prostszego! Wystarczy, że przygotujesz odpowiedni kabel. Potrzebujesz przewodu, który z jednej strony będzie wyposażony w złącze USB-C. Druga końcówka powinna być klasycznym złączem, które podłączysz do gniazda w laptopie. Jeśli nie masz takiego przewodu, możesz wykorzystać przejściówkę, którą kupisz w większości sklepów elektronicznych lub na stacji benzynowej. Jeśli wszystko jest gotowe, wystarczy, że podłączysz przewodem kontroler do laptopa. Komputer powinien samodzielnie dokonać sparowania. To samo dzieje się podczas podłączania pamięci flash lub nowej myszki. Po zakończonym procesie parowania będziesz mógł rozpocząć rozgrywkę.


Pad od Xboxa możesz także podłączyć bezprzewodowo. W tym celu wykorzystywany jest moduł komunikacji Bluetooth, w który są wyposażone niemal wszystkie współczesne laptopy. Taki rodzaj połączenia jest na pewno wygodny i zapewnia większą swobodę. Pierwsze, co powinieneś zrobić, to włączyć ten rodzaj komunikacji w laptopie. W tym celu musisz uruchomić konfigurator „Bluetooth i inne urządzenia”. Możesz to zrobić za pośrednictwem paska startu. Po prawej stronie poszukaj niebieskiej ikony, kliknij w nią i wybierz opcję „Pokaż urządzenia Bluetooth”.


Włączenie komunikacji jest proste, bo wystarczy ustawić suwak w odpowiednim położeniu. Następnie uruchom kontroler i wybierz opcję „Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne”. W nowym oknie wybierz opcję dotyczącą sprzętów bezprzewodowych. Przytrzymaj mały przycisk znajdujący się z tyłu pada, aby dioda zaczęła pulsować. Teraz kontroler powinien znaleźć się na liście dostępnych akcesoriów. Wybierz go, a system operacyjny sam dokończy instalację. Jeśli dojdzie do komplikacji, powtórz proces, a na pewno kolejnym razem wszystko dojdzie do skutku.


Nie masz konsoli, a chcesz kupić pada?


Nie musisz przecież być użytkownikiem konsoli, aby korzystać z kontrolera. Wielu graczy komputerowych decyduje się na korzystanie z padów konsolowych. Dużą popularnością cieszy się właśnie kontroler Microsoftu, a to za sprawą kompatybilności. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się pady do Xboxa w różnych wersjach kolorystycznych. Kolekcjonerów na pewno zainteresują modele limitowane. Dla bardziej wymagających graczy polecamy kontrolery Razer Wolverine V2. Wyróżniają się one niesamowitą precyzją i wysoką trwałością. Producent przewidział także wyposażenie w dodatkowe przyciski. Dostępne są również w pełni kompatybilne zamienniki kontrolerów Xboxa. Sprawdź dostępną ofertę i wybierz model odpowiadający Twoim potrzebom. Jeśli masz wątpliwości czy pad będzie kompatybilny z posiadanym sprzętem, poproś o pomoc naszych specjalistów.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert