Poradniki Eksperta

Laptop gamingowy do 4500 zł – ranking [TOP10]

 2023-05-24 

Laptop gamingowy do 4500 zł to już naprawdę dobry sprzęt. Zwłaszcza, że często można znaleźć atrakcyjne promocje, które pozwalają kupić jeszcze lepszy model w niskiej cenie. Warto śledzić okazje! Zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem, a także kilkoma wskazówkami na temat zakupu idealnego laptopa dla graczy.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

9.0 / 10

Laptop gamingowy do 4500 zł – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zakup laptopa gamingowego to nie lada wyzwanie. Jednak my, Experci, zawsze chętnie pomożemy! Okazuje się, że laptop gamingowy do 4 500 zł może być naprawdę dobrym kompanem do gier, a także wymagającej pracy. Wybierając sprzęt, który sprosta najnowszym grom, a jednocześnie zmieści się w budżecie, musisz wziąć pod uwagę co najmniej kilka cech. Pozwalają one na określenie potencjału urządzenia, którym jesteś wstępnie zainteresowany. 


Pierwszy i najważniejszy element, na który należy zwrócić uwagę, to bez wątpienia procesor. To serce każdego komputera. Podzespół odpowiada za wydajność w grach i podczas innych zadań. W tej cenie powinieneś szukać laptopów z procesorem z najnowszych generacji, który oferuje co najmniej sześć rdzeni. Pamiętaj, że wyższa częstotliwość taktowania procesora przekłada się na lepszą wydajność podczas rozgrywek i nie tylko. W takim budżecie możliwy jest zakup laptopa, którego procesor ma nawet dwanaście rdzeni. Dostępne są zarówno modele wykorzystujące podzespoły AMD, jak i Intel Core. 


Kolejnym istotnym elementem jest karta graficzna. Jaka karta graficzna do laptopa będzie najlepsza? To ona odpowiada za renderowanie obrazów i efektów w grach. Szukaj laptopa z dedykowaną kartą graficzną, która zapewni płynną zabawę. Układy grafiki nie są istotne tylko ze względu na rolę jakości obrazu. Wybór dobrej karty pozwala cieszyć się szybką pracą komputera. W cenie 4500 złotych bez problemu znajdziesz laptopa z grafiką obsługującą Ray Tracing (seria GeForce RTX). To będzie najlepszy wybór, jakiego można dokonać na etapie poszukiwania idealnego laptopa. Nie bez znaczenia jest także pamięć operacyjna, która często kryje się pod skrótem pamięć RAM. Od jej ilości, ale także częstotliwości taktowania, zależeć będzie szybkość realizowania procesów. Polecamy wybór laptopa z minimum 8 gigabajtami pamięci operacyjnej. I to tylko pod warunkiem, że płyta główna pozwala na dołożenie kolejnego modułu w przyszłości. Dobry laptop gamingowy do 4500 zł powinien być wyposażony w co najmniej 16 gigabajtów. Skoro już o pamięci mowa, to nie można pominąć roli dysków, na których zapisywane są wszystkie pliki. Obecnie najpopularniejszym typem napędów jest SSD. Dyski te są szybkie, trwałe i bardzo ciche. W przypadku komputerów dla graczy, warto sięgać po modele wyposażone w SSD o pojemności co najmniej 256 gigabajtów. Im więcej, tym lepiej. Musisz pamiętać, że niektóre gry zajmują wiele miejsca po zainstalowaniu.

Laptop gamingowy do 4500 zł – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

O ile podzespoły komputera są bardzo istotne, to powinieneś zwrócić uwagę także na ekran, który jest integralną częścią każdego laptopa. W cenie do 4 500 złotych możesz kupić model wyposażony w wyświetlacz różnej wielkości. Najpopularniejsze są konstrukcje dysponujące ekranem o przekątnej około 15 cali. Nie brakuje także laptopów 16- i 17-calowych. Sama wielkość ekranu to nie wszystko. Powinieneś także sprawdzić rozdzielczość. Polecamy zakup laptopa zgodnego ze standardem co najmniej Full HD. Gracze powinni także sprawdzić częstotliwość odświeżania, aby mieć pewność, że obraz będzie płynny. Większa ilość herców, oznacza lepsze efekty. Laptopy to konstrukcje bardzo mocno zabudowane, dlatego wymagają właściwego chłodzenia. Producenci wdrażają coraz nowocześniejsze rozwiązania chłodzące, które doskonale radzą sobie z rosnącą temperaturą. Na pewno powinieneś sprawdzić dostępne złącza. Odpowiednia ilość portów USB, pozwoli podłączyć wiele akcesoriów jednocześnie. Funkcjonalny laptop powinien mieć także złącze HDMI, słuchawkowe (mini jack), a także USB C.


Jeśli planujesz używać laptopa poza domem, powinieneś sprawdzić pojemność baterii. Wbudowane akumulatory mogą zapewnić energię elektryczną na co najmniej kilka godzin. Rekordowe modele mogą pracować bardzo długo, ale czas pracy będzie różnił się w zależności od rodzaju aktywności. Warto także sprawdzić informacje na temat jakości dźwięku. Obecnie laptopy są wyposażane w lepsze systemy dźwiękowe, dzięki czemu audio brzmi o wiele lepiej. Podsumowując nasze wskazówki, zakup laptopa dla graczy w cenie 4 500 złotych nie będzie trudny, o ile weźmiesz pod uwagę nasze porady. Zachęcamy także do skorzystania z gotowych rekomendacji, które umieściliśmy w rankingu modeli. Jeśli interesują Cię dodatkowe informacje na temat konkretnego laptopa, możesz polegać na naszych specjalistach. Doradzimy wybór modelu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756